• Pohádka

Popelka (2015)

Konečně skvělé zpracování Popelky, které se velmi zdařile drží původního kresleného originálu z roku 1950. Popelka je naivní a krásná, macecha zlá a proradná. Dokonce nechybí ani kocour Lucifer a dvě bláznivé, hloupé nevlastní sestry. Prostě tomuhle zpracování se nedá vůbec nic vytknout a pan Disney se nemusí otáčet v hrobě, protože tohle zpracování je opravdu důstojné

Princové jsou na draka (1980) (TV film)

Nejen skvělé herecké obsazení, ale také nezapomenutelné písničky z dílny pánů Svěráka a Uhlíře, dělají z této pohádky jedinečnou podívanou.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Měla jsem to štěstí vidět tuto hru i naživo a dokonce v první řadě. Pan Donutil je jako Truffaldino jedinečný a slzy smíchu Vám prostě tečou od začátku až dokonce. Jeho "pudlík" se mi vryl do paměti stejně jako "hladounovy prsty" na něm. Kdykoli se na ní ráda podívám v televizi, přestože to není stejné jako ta živá atmosféra v divadle

Souboj Titánů (1981)

"Vypusťte Krakena!", tak tahle hláška se mi vepsala do paměti už jako malé, kdy jsem na tenhle film mohla koukat stokrát a neomrzel se mi. A to platí stále. Podle mě skvělé zpracování, které dosahuje výborných kvalit i bez moderních digitálních triků

Souboj Titánů (2010)

Tady jsem asi trochu zaujatá, protože původní Souboj titánů jsem milovala už jako dítě. Tenhle "novodobý" mi proto přijde dost šílený. Vždyť kdo kdy viděl černého Peagase? Film je dobrý, co se týče triků, ale jinak se to "slávě" původního prostě nemůže vyrovnat

Emma (1996)

Tenhle film jsem si pustila na doporučení. Neměla jsem vůbec tušení, co od něj čekat, ale tím víc mě dostal. Opravdu krásné zpracování romantického příběhu dohazovačky Emmy. Gwyneth Paltrow se do této role opravdu moc hodí a hraje ji velmi přesvědčivě. Určitě se na tenhle film někdy ráda podívám znovu

Nebojsa (1988)

Nemůžu si pomoct, ale téhle pohádce jsem prostě nikdy nepřišla na chuť. Něco mi na ní "vadí". Nevím, jestli je to herecké obsazení nebo děj nebo něco jiného, ale prostě to není ono

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Hry bez hranic jsem hltala už jako dítě, kdy jsem zarytě fandila čechům, většinou v oranžové barvě. Dodnes mi to přijde jako jedna z nejlepších soutěží

Mamma Mia! (2008)

Písničky od ABBY jsou úžasné, ale to je jediné, co je na tomhle filmu fajn. Dějově je to o ničem, a když tam naběhne Pierce Brosnan, kterého má většina spojeného s Jamesem Bondem, a začne zpívat, je to opravdu šílenost. Na druhou stranu je to taková neškodná blbinka, že si to aspoň ty 3 hvězdičky zaslouží.