Velký Gatsby (2013)

Tento film mě velmi inspiruje k tomu, abych si přečetla jeho knižní předlohu. Docela i chápu, že tento román neměl ve své době úspěch, protože kritizuje bohatou sobeckou společnost, která byla, podle mě, ve své době docela velká. Klidně bych tomuto filmu dala i pět hvězd, ale kvůli příšernému mixu hudby a výběru písniček, které se do některých scén vyloženě nehodily, musím snížit hodnocení na čtyři.

Kolonie (2015)

Něco tak neuvěřitelně napínavého a citlivého jsem snad ještě neviděla. Krásně je zde vidět, co je fanatismus zač, a jaké je to zlo. Ke konci jsem se úplně klepala, aby to nedopadlo nijak špatně nebo tragicky. Jsem z toho rozklepaná ještě několik minut po zhlídnutí.

Základní instinkt (1992)

Hodně lidí říká, že je to kult jenom kvůli legendární vyslýchací scéně a příliš složitýmu scénáři. Jinak je tento film prý jen vata a průměr. Mě to nijak nepřijde. Já, jakožto divák thrillerů, jsem byla dost unešená tím napětím, které filmu vládlo. Tramellové jsem moc nevěřila, což bylo jedině dobře, ale že bych ji nějak podezřívala, se říct nedá. Moje podezření skákalo z postavy na postavu (hlavně teda mezi dvěma postavama) a myslím, že právě proto mě konec docela dost dostal. Erotika celkem fungovala, i když se mi zdá, že byla víc než moc nadhodnocovaná (celkově tady bylo zhruba pět sexuálních scén) a ta nejvíc legendární scéna se mi nezdála nijak valná, prostě manipulující žena manipuluje dementníma policajtama. Ale i tak se mi film jako thrillerová záležitost velmi líbil.

9 a 1/2 týdne (1986)

Osmdesátková verze Padesáti odstínů šedi. Vztah vyplyne z ničeho, chybí spousta scén, kdy bychom se dozvěděli o začátcích jejich vztahu víc. Jedna scéna dokonce vypadá, jakoby se znali z dřívějších let. On se k ní začne chovat jak ke kusu hovna a ona, i když to nechce tolerovat, tak za ním vždycky stejně přijde, i když jde na její tváři vidět, že nechce. Nevím, jak z tak divného vztahu vznikne láska. Jediná scéna, která stála za to, byl striptýz na Cockera. Ta písnička je snad stonásobně lepší, než tenhle film.

Rohy (2013)

Velmi originální nápad. Lidé ve vesnici jsou ale všichni naprosto blbí. A konec, který měl odhalit, proč mu ty rohy narostly a proč celý film běžel tak jak běžel, mi nic nevysvětlil. Děje se to i jiným lidem? Proč se nakonec změnil v takového démona? Ale to filmu neubírá na originalitě a zasloužil by si mnohem větší hodnocení, než jenom 69%.

Učitelka (2016)

Kdo zná Pelíšky, tak jim je tento film bude některými momenty připomínat. Některé scény jsou psány tak, že si můžete vybrat, jestli se jim budete smát (kvůli občasným gagům), nebo je budete brát velmi vážně. Kamera je (alespoň podle mě) krásně statická a nedělá zbytečné pohyby, a Jarchovskýho scénář je prostě skvělý. Navíc tento film krásně ukazuje, že se lidé ve větším kolektivu musejí chovat jako ovce, protože se bojí. Kdyby se tak nechovali, tak by jinak byli zavrhovaní a nerespektovaní, i když chce každý myslet svou hlavou, což krásně ukazuje scéna s podepisováním petice. Výkon Zuzany Mauréry je naprosto dokonalý a i výkon Martina Havelky je naprosto skvělý. A poslední scéna? Musela jsem se prostě smát.

Star Trek (2009)

Sice mi zde chybí pár scén a humor, který byl v dalších pokračováních, ale jinak to bylo neskutečně napínavé a hlavně skvělé zjištění, že se tento Star Trek odehrává v alternativní realitě. Naprosto skvělé.

Ďáblův advokát (1997)

Tohle byla Pacinova nejvíce ďábelská role. Konec byl sice až moc zvrhlý a moc šílený, ale celý ten film byl jedno velké šílenství. Al Pacino byl naprosto ďábelský, postava Charlize Theron byla přesně podle mého gusta a Keanu Reeves? To je pohádka samo o sobě.

Válka světů (2005)

Otec se snaží zachránit svou rodinu, syn se chová jako pubertální kretén a dcera jako jediná se chová normálně. Proč nakonec vetřelci ztrácí svoje štíty a umírají se nedozvíme, protože je důležité, aby lidé válku vyhráli, a už není důležité to, proč vetřelci i pro fakt, že mají být chytřejší než lidstvo, nedokáží přežít. A jak dokázal Robbie přežít? No, za to asi může scénáristická magie, protože prostě ta postava musí přežít, aby to nebylo tak smutný, a zároveň se musela oddělit, aby dokázal, že je to jenom dementní sobec, kterému je jedno, jestli jeho sestra nebo otec přežijí, ale aby se zachránil sám.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Nevím, jestli mám brečet kvůli tomu dojemnému konci, nebo se smát za ty poslední asi dvě minuty. Film se strašně táhl, ve scénách budování milostného vztahu byl až dokonce hrozně nudný a nepřirozený, a konec byl tak hloupý, že jsem se opravdu začala od srdce smát. Newmanova hudba byla sice velmi dobrá, a já mám Newmana opravdu ráda, ale tady se tak nějak pořád opakoval a až na konci se opět ukázalo nějaké jiné téma. Sice dobrý film, ale nuda, a moc mi to nefunguje jako romantické drama, na kterém byla část filmu postavena.