Až do nebes (2020)

Náměť má mnohem na víc,než finální produkt.Nevím co se dělo,ale nechat Luis Tosara absolutně nevyužitého je trest smrti.Miguel Herrán se snaží,ale ten zrod je to nejhorší co na filmu dostanete.Prostě mu vůbec nedokážete uvěřit,protože Vám vůbec nedá ani příležitost.To je jak film bez scénáře,kde se jednou řekne akce a něco se děje a vcelku to dobře vypadá,ale v zápětí si říkáte,že ztohohle mohla být nukleární bomba a on vcelku jen tichej prd jak s prdelí ve křoví.Najednou partička včele s Ángelem chce jít dál.Dělají automechaniky či vlastně co,ale najednou už přepadávájí s gracií vše.Do toho jedna postava,která má charakter jsem tu,abych to posunul dál a právnička,na kterou se pěkně dívá,ale díky no scénář se jaksi k tomu zvratu  jako nedoberete.Pak tu jsou dvě žáby a typický love story a opět Tosar,který hraje kápa,ale je tu tak 8 minut za film.Komisař,který je vždy po zadu a nebo zátah povede,ale hlavní postava je o pár chvil zas venku.Ne ne,pohromadě film moc nefunguje.Divák prostě musí být spokojený,že je to barevný a hýbe se to.Má tu ženský,má tu známý tváře a nějak se to občas v těch akcích a jedné nečekané zlomí,bohužel koncem to fakt nebude.Ten je vyloženě pro smích do výlohy.Průměrný film.50%

Elita - Série 4 (2021) (série)

To co už mě štvalo na trojce,čtvrtá série ještě více vyhrotila.Zde už není o zrychleném tempu ukázat nová postavy žádný velký dílo.Po první díle máte odhad,který se ještě naplní.Chápu,že je asi lepší novy postavy pokud možno ukázat co nejdříve,ale oni se tak začlení do téhle elity,až je to spíše smutný.Ano,změnu to možná chtělo a kdo je pro velký změny,tak bude určitě spokojen.Bohužel vše už postrádá absolutní smysl.Zvraty se dějí opět ve zrychleném módu,který mají opodstatnění ve dvouch větách.Nové tváře mají absolutní moc ve všech dílech a místo aby nabalila celou sérii,tak jí ovládá.Což je sice hezký,ale vlastně absolutně nezajímavý.Nejhorší je Mancía a celá její kapitola s Rebe.Za sekundu přijde ředitel a ten zde možná hraje dobře,ale je tam úplně na hovno.Nějaký princ a vlastně je to jenom vata,která má bohužel absolutně přišérné finále s jedním chlapíkem.Opět krásná scéna se starou partou a střih a jste ve vodě a to doslova.O těch mraky scén jak z erotických filmů,který se tam tlačí na sílu už ani nemluvím.Opět plno hudebních tracků,který Netflix snad musí narvat určité procento,jinak nemůže vzniknout seriál.Dějové linky vcelku nezajímavé,některé postavy ztrácí glanc a hlavně celá koncepce šla směrem,který mě tak netáhnul.Sice jsem to celé sjel za dva dny,ale ta pachuť tam je vcelku silná.Kde je Polo,Carla a jejich dokonale napsané scény. Zde přišlo,že 5 série upadne do absolutního dna,jestli chce pokračovat tímto nevýrazným stylem a přiživovat jen slávu z předchozích sérií.

Nikdo (2021)

Proboha proč má ten kluk režisérská jen dva filmy?Po výtečným Henrym,tu máme Hutche,který se s tím vůbec nesere.Ten styl prostě baví a střihy a vzpomalovačky jsou přesně tam kde mají být.Ilja akční řemeslo umí a s tím budgetem co na to měl ukázal někdy až orgie.Bob Odenkirk z fleku může hrát akčního hrdinu,až jsem si stále myslel,že tam vlastně hraje "dražší" provedení Liam Neeson.Na to jak mě vůbec nebaví John Wick,tak tohle ano.Přesto zde scénář,chorea a nevím co ještě jsou právě z dílen Wick company,který tomuhle nesehá ani po kotníky.Je vidět,že stačí lepší režisér,trochu uchopit badass frajera,kterýmu se pak dá věřit i to nemožný co vidíte na plátně.Jasně,konec je malinko přes hranu,ale v tomhle to vůbec nevadí,protože poetika filmu se přestala brát vážně už s dědkem s brokárnou v ruce.Má to být kulervoucí a tak to taky je.Sice třeba honičky nejsou božolé na stole,vždycky vidíte prázdný ulice jak v nějaký hře na přelomu století,ale z toho cash co bylo se vlastně povedl kousek,který velmi chutná.Dvojka je jasná a místo Johna Wicka tu máme lepší verzi Hutch Mansella. Jestli dvojka dostane větší rozpočet a režisér stejný,tak to bude teprve bomba. Pravda, scénárista bude stejný,tak nemůžeme čekat bůhví co,ale přidat více vtipných situací či vtípků,tak   pak není jako o čem.90%

Rytíři spravedlnosti (2020)

Anders Thomas Jensen a jeho parta.Asi netřeba zde hledat trochu jinou režii než je člověk zvyknutý,přesto zde střela najde svůj cíl.Opět Anders a jeho dialogy.Tohle prostě zdobí jeho filmy a i zde si člověk pošmákne.Námětem je to už trochu jinačí káva a musím říct,že i malinko zhořkla,protože není ničím vyjímečná.Njějaká ta strefa do Dánska by zde byla,že každý má kolo a vše se vlastně u tak jednoduché a typické věci točí.Což je vlastně hrozně fajn,že modrá barva tě ukotví na začátku a pak máš poslední záběr,že holka dostala kolo a jen je ukradený.Malinko nástřel k filmovému pojetí,který nejede zase tak podle toho co by člověk čekal.Rytíři jsou zde vcelku opět ta jediná dánská špička filmového kumštu,která v dialozích a pár situací rozehrají hru kterou přesně divák chce.Mads si zde doopravdy bere celý film pro sebe a to nemusí ani mít spousty dialogů,ale jako ten otec co pomstí v docela slušným shot režimu manželku má tolik prostoru,že to diváka baví na první dobrou.Opět říkám,že námět je hodně tuctovej a i nezajímavej.V jádru pudla hledej ovčáka,který poslechne,ale za pět minut u další scény si na něj nedokážeš vzpomenout.Film doopravdy těží z toho,že už narval herce a víte co můžete čekat od režiséra.Nikam to neodbočí a hluchá místa to má.Trochu se tváří jako povedený dort,kterýmu nic nechybí,ale bohužel pod tou šlehačkou jaksi chybí ta třešinka.Největší vadou je,že protistrana nemá vůbec důvod být ve filmu.Prostě na tu se nic nenapsalo a jen se čeká,až odejde ze scény,protože scénář to tak chtěl.Bohužel to vadí,protože film je tak situován a Vám nezbývá než čekat na partu,která rozjede film.Vcelku škoda,ale tenhle revenge tak trochu jinak má své bolístky,který se umí dobře skrývat.75%

Rozhněvaný muž (2021)

Takhle to má vypadat.Čistá,nefalšovaná akce s hlavní mužskou postavou pěkně po staru.Takže žádná modní hrdinka,co vykosí stádo zbytečných komparzistů,ale trefa do klasika jménem Jason Statham.Když jsem u Guy Richieho koukal na film Gentlemeni,tak jsem přímo nejásal,ale po téhle jednohubce jsem se prostě konečně bavil.Příběhově to přesně tak akorát vyhovuje,že vysvětlení dostaneš a už si jenom sedni a drž hubu a koukej se.Není to vcelku nic navíc,jen kromě toho,že zrychlený tok časem dokáže "Háčko" dostat hned na místo,kde se ukrývá ten,co mu zabil syna.Tohle občas skákání na jistotu bylo trpké,ale vlastně to byla asi jediná vada v dobře zabaleným obsahu,kde stačí vcelku kousek a rozehrajete hru,kdy revenge film dostane opět pořádný koule.90%

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Předně musím říct,že jen náhodu tomu dala,abych vůbec zjistil,že tento snímek má vůbec něco společného se sérií SAW.On plakát Spiral a Chris Rock ti zrovna nic neřeknou.Pak pod hlavičkou režiséra zaplesáš,protože už měl tři díly ze SAW série za sebou.Čeho jsem se nejvíc bál a bohužel oprávněně je hlavní herec.Ano,Chris Rock je tak příšerný a přehrává každou scénu tak neskutečně,že Vám přímo znechutí sledování filmu.Pak si říkáte,proč to nehrál sám Samuel,když se tomu vůbec upsal.Nejvíc je to vidět,jak kopyto Chris sejde ze scény a nastoupí aspoň chvilku Samuel,kdy mu toho poldu prostě věříte.Takhle posrat film kvůli absolutnímu přešlapu na hlavního herce se prostě nevidí.Ještě je tam chyba ve filmu,kterou se mně nepodařilo zde dát,ale hned ze začátku má Chris ty blýskavé náušnice.WTF.Další scéna v autě už mu někdo řekl konečně,že na poldu se tohle fakt nehodí,tak je najednou nemá počas celého snímku.Ale přejdu k tomu hlavnímu,čím série byla i mou blažeností stále přes výtky v hledáčku shlédnutí.Jsou to opět ještě lépe vymyšlené vraždy s doopravdy lahůdkovým gore efektem.Překvapení to není,protože to natočil stejný režisér,takže i scénářem a tím vším co znáte dostanete i zde.Je tu typický theme na konci,nějaká rychlá vysvětlovačka,je tu i pila a ruce v želízkách jako ten v prvním SAW.Vlastně tohle by vše mohlo i fungovat,jen ten podělanej casting.Co je doopravdy nejvíc na přes držku je ten hlásek kripla,co to mluví jak z čítanky,že jestli si nezahrajou hru.Ano,jak typická maska Jigsawa a hlas ,se zde vybralo prase s primitivním hláskem debila,který to šel odříkat.Jak tohle mohlo projít projekcí je my záhodou.Přesně tímhle si nějaký return značky podělal co mohl.Vsadil sice na režiséra, ale na herce se vážně nestrefil.Jestli to měla být hlavně černá lavina s filmovým kumštem,tak tohle se vážně nepovedlo.Je úplně jedno,že James Van byl v koprodukci,protože kámen úrazu nastal už u hlavního herce.Detektivní stránka je pořád stejně dobrá a jestli uhád či neuhád kdo to je,je už věcí samotného jednotlivce.Jsem fanda série,ale po tomhle odkazu,kdy poslední Jigsaw si odnesl dvě hvězdy,tak i to zde stále platí a je s podivem,že přes těch výtek,bych řekl,že tento díl díky vymyšleným vraždám a konci byl více přesvědčivej.Obávám se,že další díl je na spadnutí a jestli trend bude pokračovat i s hlavním hercem,nebudu si muset už ho definitivně pouštět,protože už skončí radost ze všeho,co člověk dostal v prvním a druhým díle.45%

Bláznivá dovolená (1983)

Film už viděl několikrát a opět to běželo na jedné soukromé televizi ,která to dává vícekrát,než  Dovolenou s Andělem.Sice duo Chevy Chase a rodina Griswoldic je už pomalu spíše českým fenoménem,tak už se malinko vytrácí ten půvab co bejval.Určitě je to dobrá road movie,občas jí naladíte,ale aby to člověk dal celý,to už vážně ne.Samozřejmě zde musíte ocenit i skvělý český dabing.70%

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Zprvu jsem váhal,jestli si mám opět pustit něco od Antoine Fuqua,kdy poslední tři snímky byly sotva průměrné a pak koukneš na hodnocení zde a říkáš si,že ten kluk už fakt bohužel od prvního Eqaulizera nedá nic kloudnýho,ale kupodivu nějaký nádech menší by tu byl. Samozřejmě jeho režie je opět stejná.Neznám režiséra,který tak dá všanc všechno na digitální triky poslední doby.On totiž Fuqua neumí točit bez nich a chce být nad věcí a buď to vyjde nebo ne.Zde měl to štěstí,že vlastně koukáme na akční sci-fi,tak si hošan malinko ulehčil,protože doopravdy zde vlastně můžete točit co chcete.Bohužel děravý scénář a logický kolapsy si prostě u akcích všimneš.Co bohužel drásá do očí,když máte dvě základny a během tolika let se čeká,až se natočí film,aby protistrana během mávnutí proutku či spíše režiséra věděla,že zrovna tady je ta základna.Vítejte a prosím pěkně jsme tu už pár let,kde jste byly?Digitálně je tu vesměs všechno a co není,je během pár sekund pryč.Prostě když vidíte vzájemný fight dvou osob,je to akční průser.Marky Mark se hodil,pár vtípků by se snad i našlo,ale spíš tak proplují dialogem,než by si divák pamatoval.Akční pasáže jsou spíše na čtyřech kolech,kde hned od začátku je pěkná a dalo by se říci,že vcelku nenásilná.Horší je,že prostředek filmu se snaží všechno vysvětlit a vůbec se mu to nedaří.Spíš tu sbíráme slupky ze země,než pořádný hřiby a tak divák jen čeká tu akci,která sice přijde,ale už je to pozdě.Ejiofor jako záporák fajn.Závěrečný fight v letadle je už trochu výplod a nakoupeno zde máte tak deset logických fantazií,ale to nejhorší si bohužel Antonínek nechal na závěr.Po minutě osoba alá reikarnace ví,kdo je a kdo jsou ty jeho "kamarádi".Pak si říkáte proč ten debil celou dobu ve filmu si nemohl vzpomenout kdo je a kde má koule.Tedy pardón vejce.No z přihmouřenýma očima to vlastně na ty tři i dá,protože v akčním pojetí dneska USA moc točit neumí jak kdysi.

Návrat bílého tesáka (1974)

Nebýt toho psa,tak jsem se nedokázal protrpět do konce. Celý film přišel úplně bez koncepce a jen se využil pes na doopravdy těžký podmínky.Tady obdivujete psa a to je všechno.Franco Nero nemá moc co hrát a to je díku tomu,že je to doopravdy až takový spletenec o zlatém dolu,že to vůbec nebaví snad ani jeho.Mladý klučina snad vyřkne "Bianco" tak stokrát,že už Vás z toho bolí hlava.Občas pěkná kamera v doopravdy nehostiném prostředí,což je jediná věc,která se povedla.Nevím,kde jsou ty drsné scény,ale budiž.Možná tak,když se psa snaží chytit a hází po něm lopatou nebo nechá režisér psa běhat v hlubokým sněhu.Ale to už jsem psal,pes si zde doopravdy užil,ale divák nikoliv. Lucio Fulci má určitě lepší filmečky.

Sůl života (2011)

Sůl života od režiséra a zároveň hlavního herce Gianni Di Gregorio prochází procesem stárnutí,kde Gianni by vnitru rád poznával spíše mladší ročníky,než má jeho matka   kamarádky.Jako komediální taškařice určitě tento snímek nedokáže zaujmout,ale na odpoledne určitě ano.Je to čistá filmařina na tělo,kde se prostě starším pánům zapalují lejtka a otočí se za každou pěknou ženskou.Určitě zde bylo mraky prostoru na to se zasmát,ale tento potenciál se nedostavil,ač svůj humor by to díky matce našlo.Konec byl tedy blbý a určitý tah na branku by filmu určitě taky více prospěl