Prezident Blaník (2018)

Dvakrát zasmál a konec.Začátek byl super a pak to spadlo do hrozného stereotypu,kdy místo pořádných keců, přešlo někomu přes hlavu,že začnem natáčet film.To bohužel už těžké linčování sebe sama nestačilo a satira dostala leda na prdel "vy čůráci".Na díl super,ale celovečerák s větší hloubkou hraničil už na mrtvém bodě,že i Havel se obracel v hrobě,že.50%

Kodachrome (2017)

Bohužel vcelku nic objevného co by vybočovalo z průměru.Příběh je už od začátku silně nalajnovaný,takže na nějaký zvraty můžete rovnou zapomenout a i pětileté dítě už ví jak dopadne.Moc nechápu jaká měla být pocta či komu,ale divák se musí spokojit na herecký kumšt zůčastněných.Ed Harris je jasnej,ale i překvapí role od Sudeikise,že zas nehraje nějaký vola a taky je vcelku fajn i v dramatické poloze,ale horko těžko uvěřitelné.Olsenovi holka je prostě kus a to pak člověk nemá být ovlivněn:)Prostě nemastný neslaný road movie,který ani moc nevybočuje a jen se čeká,kdy se ti dva dostanou do postele či si dají pusu a kdy to Ed zabalí.Je to fakt málo?Je.

Zack a Miri točí porno (2008)

Největší hláška je "Holandský kormidlo".Kdo nezná,až se koukne na film :)Jinak je to vesměs plno víceméně vtipných jmen na název k pornu,něco to stejné co máte na freevideu.Už horší romantika,pár hlucých míst,ale vesměs díky Seth Rogenu,který hraje stále stejně tak mě to furt baví.Nic převratného nečekejte,pár vtipných scének,hláškující Craig Robinson jako nejlepší postava ve filmu,nějaký to prso od Katie Morgan,průměrná romantická linka vykouzlí lehký nadprůměr.65%

Temné hlubiny (2018)

Taková pohodovka,která těží už z obalu filmu a v slušném ponoření filmu do ponorky.S tím vlastně nemám vůbec problém a zas nějaká ta akcička někde jinde.Triky asi nejsou zrovna bůhví co,ale to se dalo čekat.Film hlavně slušně odcejpá,má lehkout zápletku a v béčkovém ranku je prostě jako ryba ve vodě.Dolph tu vlastně jen hláškuje,takže nějaký boje bok po boku s Van Dammem se bohužel nekonají,což je ta největší slabina filmu.Samozřejmě Jean tu předvede pár figur a jeho už typické herecké procházení scénou ve stejném facelitu je samozřejmostí.Kilpatrick a jeho hlas je killer snad pro všechny gamesy a Jasmine Waltz je botox převtělený do Megan Fox.Žádná hitparáda to není,ale že bych se zase nebavil to ne.

Most - Série 4 (2018) (série)

Perfektní zakončení seriálu.Laťka je stále vysoká a námět tvůcům nechyběl ani ve čtvrté a poslední sérce.Vcelku se zde nedá absolutně co vytknout.Samozřejmě postava Sagy je lahůdka a tuhle postavu si člověk bude pamatovat ještě hodně dlouho.Za víkend zkouknuto a je po všem a po právem,protože zbytečně natahovat seriál do nekonečna nesnáším.

Podoba ticha (2014)

Bratr chce zjistit,jestli ostatní vidí vinu,co se dělo v roce 1965 a vše co způsobila v Indonésii čistka zvaná Axa s pomocí armády,kterým se prostě jen tak nelíbilo pár civilistů za pomoci propagandy,aby někdo na ně jen tak nenahlížel.Musím říct,že nejsilnější momenty jsou přímo s protagonisty,který byly u moci.To je vážně výborně natočeno,kdy jsou i delší záběry beze slov.Co trochu vadí,že u Adiho jsme hrozně dlouho.Myslím,že sám režisér Joshua nevěděl co vůbec vše ukázat,protože tolik materiálu neměl,tak vykresloval hlavně rodinu.Nevím proč Adin táta je tu neustále a jeho matka.Myslím,že na diváka to mělo působit více přikrášleně a že se divák měl vcítit právě do hlavní postavy,která čeká odpuštění či vůbec omluvu za všechny ty činy a hlavně za smrt jeho bratra.Doopravdy pár skvělých záběru i z televize,kdy na tom sám Adi kouká a vidí vše,co se dělo.Popravdě jsem čekal,že se všichni budou omlouvat a budou říkat,že to bylo už dávno a jen každý poslouchal toho nad ním a nechme minulost minulostí,což se ukázalo v tomto dokumentu v plné míře.Pěkný je,že poukázala na tento fakt,ale těchto zvěrstev se v Asii konala mraky.Takže nic převratného tu zase extra není,ale pěkně natočené to je.75%

Teror - Žebřík (2018) (epizoda)

Další seriál,který škrtám,protože po třetím díle se stane jedna vělká věc,kterýmu těžko věřím,že odstřihnout takovýho herce a pak je tu jen stále odporně uměle vyobrazený svět,že v prvním díle jsem si říkal,že dobré,ale že stále koukáme na filmové studio se stejným digiálním oparem,herci jsou stále na stejném bodě,kterým pomáhá nevím proč flashbacky,který nedávají význam.Je tu úplný prdlajs,že je to tak děsně natahovaný,že tohle nazvat malinko hororem,tak si říkám,že člověk je leda ve snu či u ledu.

Most - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Neustále poctivá práce,kdy příběh se tak krásně zamotá,že vrahem může být naprosto kdokoliv.Líbí se mně,že se krásně rozvijí i vedlejší dějové linky,který mají vždy i špetku pravdy či nepravdy a do případu jako celku mají co říct.A ústřední dvojka už je prostě jenom skvělý nadstandart.

Avicii: True Stories (2017)

Pomalu až drama jedné osoby,než dokument.Parádní kamera podrthla slušnou instrumentáž života jednoho Dje,který nedokázal nejspíš přestat včas a zubatá na něj už čekala v těch letech co byl natočen tento dokument.Já jsem vždycky rád spíš za autobiografické ztvárnění.Takže začátek jak začal Tim na Fl Studiu a vznikl hit Levels je přesně to,co jsem bral plnýmy doušky.Nejsem zrovna fanoušek Aviciio,ale celkově dění okolo Djingu mě zajímá.Celá ta pravda je,že nemít manažera tak jste pořád nikdo,ale ten manažer Vás nakonec pohltí a je to jen o slávě a penězích.Někdy to bohužel končí tragicky.Hodně věcí vrtá hlavou,protože dost lidí zažívá stres neustále a nechce se věřit,že i po tom,co koncertní šńůry byly pryč,zrovna to,co Tima bavilo nejvíc a to je skladání hudby,si veme život.V dokumentu vystupují především jeho kamarádi,pes Liam,Tiesto,Guetta...

Rudá volavka (2018)

Na film jsem se těšil a kupodivu příjemně překvapil.Nebudu říkat,že zrovna na J.Lawrence jsem se těšil.Nééé to opravdu ne.Holka prostě nemá charisma a uměle přehrává až z toho bolí páteř,přesto světe div se,v tomhle filmu pomalu podala to nejlepší.Je pravda,že moc mluvit nemusela a stačilo se dost převlíkat,ukázat svoje tělo a párkrát se nechat udeřit.Jenomže díky skvělému castingu,jsou zde jiné herecké veličiny,který film utáhnou a stačí málo prostoru.Ano,není to nějaká herercká konzenvatoř,ale v tomhle šiponážním thrilleru to ani moc nejde.Je samozřejmě úsměvné,když Jeremy Irons hraje Rusa,s jeho nezaměnitelným hlasem je to spíše komické,ale budiž.Matthias Schoenaerts je přesný ve všech směrech a jeho filmy jsou sázka na jistotu.Svůj part si zde zahrál dokonale.Edgerton klasika.Film má doopravdy dobrý náměť a scénář,který dokáže režisér přesně dávkovat.Někomu se může zdát,že film se trochu táhne jak postřelenej had,ale to je ta mince jak to vzít za ten či onen konec.Pravda je,že více akce by jenom prospělo.Na to jak je dlouhý,jsem ani nepoznal,že se blížím ke konci,protože od půlky filmu už jsem házel tipovací okénko,jak by to mohla dopadnout.A spletl jsem se.Což je vlastně hrozně fajn.Nevím popravdě ani čím se mě film získal,protože v jádru pudla je vcelku jednoduchý.Asi je to tím,že umí slušně sunout informace tak,aby každá postava znejistila a opět šla řešit něco jiného.Chvilku to má i slušnou napínací strunu.Malinko násílí dodává filmu uvěřitelnost,což je zas jen dobře.Pro milovníky Jennifer je tu komplet bez textilu,ale věřím,že už jí viděl stejně každý:)Knížní předlohu jsem nečetl,takže jsem byl osvobozen od nějakých spektakulárních nepřesností.PS:Co má zde pomalu každý komentář co společného s filmem Atomic Blonde?