• Krátkometrážní

Kruh (2002)

Jedna z těch mála předělávek, která jen otrocky a hloupě nekopíruje, ale sama přiloží polínko, dokonce vytvoří něco úplně nového. Proto má Kruh dobrý základ být kvalitním remakem, kterým podle mě je. A pokud bych tu měla začít velebit, pak vychválím kameru, a taky barevné "pojetí", místy je to opravdu skvost. Vyrované skóre s originálem, tedy silné 4* a 83%

Ring (1998)

Původní film se mi s remakem srovnává těžko, je to úplně jiný pohled, Verbinski k látce přistupuje jinak a i využívá odlišné prostředky, asi proto je Kruh jednou z těch mála předělávek, na které si nemohu stěžovat. Na druhou stranu, originál mi přijde mrazivější, možná, že není tak technicky vybroušený, ale místy jsem si myslela, že vyskočím z kůže. Takže, velmi dobrý horor, za 4,5* a 84%, přičemž remake skóruje a odnáší si takřka totožné hodnocení.

The Maker (2011)

Co napsat, jedině se připojit k pochvale všeho, včetně hudby, atmosféry nebo animace. Závěrečná pointa mě dostala též, dává snímku úplně jiný smysl a nastoluje otázky, ostatně, taky zvedá mé hodnocení na plný počet.

Whose Line Is It Anyway? (1988) (pořad)

O tom jsem neměla tušení. Sjíždím tuhle původní verzi a zjišťuju, že je to ještě větší síla. A Clive Anderson mi sedne. 100% a pět hvězd je málo.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Správná ztřeštěná komedie, originální a hlavně výborně obsazená. Je to takový chutný mišmaš, kde se v jednom kotli míchá sci-fi, černý humor a absurdní situace. Velmi silné 4,5* a 85%

Můj soused Totoro (1988)

Prostě pohádka pro nejmenší, tam není požadován nějaký hlubší děj, spíš aby byl příběh dobře vyprávěný a přišel s notnou dávkou fantazie, což Můj soused Totoro splňuje do puntíku (ano, to večerní deštivé čekání na "autobus" je ikonické). 82%

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Zajímavá odnož, taková vtipnost, která si nehraje na to, čím není, a hned od prvního dílu na mě křičí, abych si udržela nadhled, protože se vzápětí dobře pobavím. Více méně měla pravdu. 75% P.S.: žádný závěrečný film se na rozdíl od mateřského seriálu nekonal, sice jsem vyčetla několik zaručených zvěstí o jeho scénáři, nad všemi jsem kroutila hlavou, ale stejně je to škoda.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Na seriál jsem se docela dívala. Námět z původního filmu byl zajímavý, zde okrášlený efekty, lepším akčním provedením a větší zábavností. Kdybych hodnotila pouze díly mezi 1. a 8. sérií, musela bych vlepit seriálu plný počet. Některé epizody se mi líbily více, jiné méně, každopádně vždy tam bylo cítit odlehčení a jistá dávka neskrývané naivity, která mě udržela u obrazovky. Všechno pro mě zmizelo s 9. sérií s novými nepřáteli, v balancování mezi sci-fi a fantasy se vše přehouplo na druhou stranu, lehkosti ubylo, přibyla angažovanost a nebýt postavy jménem Vala, tak bych se začala celkem nudit. 3,5*, protože to kdysi býval můj guilty pleasure hit, dávám hvězdy čtyři a 79%

Na šikmej ploche (1995) (pořad)

Na pořad si vzpomínám, pár let se u nás ohřál, dost na to, abych si Milana Markoviče oblíbila. Je to schopný satirik s dobrými poznámkami, prostě zdatný humorista. Ostatně, když se zpočátku libový pořad Sedem s r.o. sesunul do kopru, byli to právě pánové Markovič a Lasica, kteří drželi „lajnu“, aby se na to alespoň dalo dívat. Na šikmej ploche za 80%

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Výtečný seminář, dobrá hra, a protože je můj vztah k železničním drahám a jejich historii na našem území osobnějšího rázu, dávám plný počet.