Vesnice (2004)

OBSAHUJE SPOILERY!! : Tohle byl hodně zajímavý film. Jen docela dost pochybuju, že většina lidí pochopila kam ho zařadit, autorů nevyjímaje. Spousta lidí mi to líčila jako horor, což má od pravdy asi tak daleko jako od semínka k sekvoji... Drama to je, on je to vlastně i romantický film, ale nejvíc ze všeho mi to připadá jako sociologická studie, či dokument. Je to takový pokus, kam až jde lidský strach a zvědavost, potažmo kde se tyto prvky protínají a který převažuje. Mě to přišlo jako studie o tom, jak se vytváří náboženství...Aneb dobrý úmysl nemusí vždy skončit dobře a jaký vliv má lidský fanatismus... Noah nemusel být líčen ani jako "psychicky nemocný" stačilo by, aby byl vyobrazen jako fanatik, který překročí jakékoliv hranice právě proto, aby náboženstvím dané hranice překročeny nebyly... Podle mého názoru je tohle možná celý princip islámu, kdy původní úmysl vůbec nemusel být takový, jaká je vykládaná pdoba dnešních extremistů např Svaté války a šaríi...Ale to už je asi zbytečně zveličená úvaha, která nepatří sem, jako spíš na nějaký intelektuálský večer posvěcený skleničkou vína :) Mě se líbil nápad, zpracování i pointa... Kam až jsou lidé schopní zajít a co všechno dokážou obětovat, kam vede kapitalismus a kam vlastne "primitivní socialismus".. a taky co dokáže lidská láska (Ivy) a solidarita (ranger hlídající Oblast). A zajímalo by mě, co si myslíte o závěru (já jsem ráda, že byl otevřený); jak podle vás dopadla budoucnost vesnice? Jak se se svým "nyvžádaným tajemstvím" vypořádala Ivy? Prosím do zpráv, děkuji ;)

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Pro mě jedna z prvních zkušeností, kdy jsem šla do kina s malými dětmi. A překvapilo mě, že Čtyřlístek vlastně vůbec neznají. Pak mi došlo, že to je komix našeho dětství, které je už asi nenávratně za zenitem (ročník 89). Takže za mě obrovská odvaha, že někdo vůbec komix zfilmoval... Pro dospělé je návštěva spíš jen z nostalgie a dnešním dětem už víc říkají gogoni, tranformeři a podobné hovadiny. Proto se tato skutečnost projevila na velice protivném product placementu, který se prolíná celým filmem. Pochopím, že se někde v pozadí mihne budova se znakem firmy nebo tak něco, ale narušit konzistenci filmu kocourem s pribiňákama nebo hromadou rozsypaných Chupachups? OMFG WHY??? Odpověď bohužel výše. Pak už k samotnému příběhu: musím říct, že je super, že se zde zapojilo historické téma, kde se děti něco málo "naučily" nenásilnou formou. Bohužel mám ale pocit, že příběh byl až zbytečně komplikovaný a na několika místech jsem měla pocit, že už končí, i když zbývala snad ještě půlka stopáže. Osobně mi ale nevadil dabing, který mi přišel vyhovující k postavičkám. Animace mi taky nepřišla jako pěst na oko, jako v jiných českých pokusech o pohádku, které velice neuměle kopírují holywood. Některé situace byly dobře vtipné a za mě byla příjemná i ústřední písnička, která byla hlavně pro děti dobře zapamatovatelná. Pro mě teda průměr, ani ne příjemné překvapení, ani ne zklamání. Osobně bych ráda, kdyby měl film úspěch a natočila se dvojka, kde už nebude potřeba tolik reklamy a autoři spíše rozpracují příběh.

Nespoutaný Django (2012)

Co k tomu říct... klasický Tarantino, takový, jakého ho jeho fanoušci mají rádi. Opět film, který je nyní blockbusterem, ale brzy se stane kultem. Zajímavý pohled do zajímavé doby, kdy vidíme divokou ameriku zase trochu jinak. Je pravda, že je to silně naturalistické a lítající střeva,končetiny atp. není nouze. Ale mě to nevadí, černoch, který si užívá zabíjení bílých kurev a ještě za to dostane zaplaceno. To tenkrát asi byl hodně lukrativní job... A když u toho má možnost zachránit svoji ženu a začít žít jako relativně normální člověk. Mě se líbil příběh, efekty, herecké výkony, dialogy, kde i při povaze filmu nebyl problém se zasmát a hlavně bombová hudba. Vůbec mi nevadí, že se tam střídalo víc hudebních žánrů, ba naopak,přišlo mi to dost zajímavé a žádná písnička mě tam nerušila. Za sebe můžu jen doporučit, ovšem chápu lidi, pro které Tarantino není jejich šálek čaje a měli chuť kino brzy po začátku opustit.

Hotel Transylvánie (2012)

Koukam tu na to a nemuzu uverit, ze hodnoceni mych znamych, a i to becne, je tak mizerne... Me se to teda libilo moc, at uz se bavim o animaci, o efektech, vzezreni postav, napaditosti ci dokonce pribehu, ktery je ze zminenych komponent podle me nejslabsi. Myslenka osudove lasky, mrti a obavy z opakovani a ochranitelsky komplex..je to sice tema omilane, ale prsto v teto podobe ne nijak vyrazne pokryte. Za me osobne bylo skutecne malo minut, kde bych nesmala, nebo alespon nepousmala... Ne jen vtipum apriori, ale i komickym situacim, vyrazum, ci chovani jednotlivych priser.. Nejsem clovek, ktery ma u romantickych happy-endu slzy v ocich, spis naopka, ale tady mi to prislo vazne pekne a dojemne, jak pribeh koncil... Me to tedy maximalne pobavilo a troufam si rict, ze jedna z nejlepsich pohadek od dob Shera, nevsedni, nekonvenci, prosto ne slaboducha )jako pro me byla tohoto zanru napriklad Brave, nebo Kung-fu panda, kde se sice bavit, ale neni to zadna bomba, aspon pro me tedy ne).

Rebelka (2012)

Souhlasim s pratel, perfektne zpracovane, vtipne... ale bohuzel pribeh neni zadna slava... Teda aspon sobeckost hlavni hrdinky mi prisla opravdu jako z chovani nekoho komu je mene nez dvojciferne cislo veku... Pokud bychom na vek princezny byli upozorneni drive, mozna by se jei chovani vnimalo lepe, ovsem v tomto kontextu to bylo jedno velke WTF... Co se tyce mne, ani matka se nehcovala nejak extra koser, ale i tak... To prani mlade princezny mi ani nevadilo, ale ji pocatecni chovani po tom, co se stalo, co setla, bylo trosicku..sobecke, nebo nevim jak to rici... Jinak animece vskutku hodne dobra... Jeste si dovolim trosicku narazet na nazev... Kdyz jsem videla jen ciste anglicky, opravdu jsem nechapala, co na teto nevysple ekrave je Brave... vyimecne musim kvitovat cesky nazev, kdy rebelka mi sedi mnohem lepe... Chvilemi mi to prislo trochu zpichnute horkou jehlou,ale jinak prijemna pohadka na patecni vecer..dobre ze je tak krataka..clovek se nestihne nudit, potazmo nad tim extra premyslet...

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

A mě se to líbilo! Ovšem těžko říci objektivně proč. Možná to bude tím, že mě přitahuje tahle doba, kdy se chlapi uměli vkusně obléci, aniž by vypadali teplí; nosili klobouky a kouřili jednu za druhou, což mi prost připadá elegnatni. Ryana Goslinga jsem viděla ve filmu tepry podruhé (shame on me), ale zato mi zde sedl mnohem víc, než v Bláznivé, zatracené lásce. Na druhou stranu mu jako partnerka neskutečně pasuje Emma Stone, která ji ztvárnila v obou filmech. Všichni herci byli uvěřitelní, zvrdí chlapi, což oceňuji. Scénář nebyl buhvíjaké terno, ale objeví se tu pár poměrně inteligentních vtpiů a na geniální atmosféře podsvětí a osudovosti rozhodně hodně přidává geniální soundtrack. Suma sumárům, chápu lidi, kterým se tolíbit nebude, čí je to bude přímondit, ale mě ten film nějak dokázal vtáhnout do děje a atmosféry, což je přesně to, co od něj očekávám. A obzvláště v kině.

40 let panic (2005)

Tak tohle nebylo vubec spatne, ale na muj vkus ani ne uplne dobre. Je to urcite dost zajimava myslenka, ktera narazi na trochu kontroverzni problematiku byti muzem nezkusenym ve veku pokrocilejsim, nez je unosne. Sama jsem se setkala s par obdobnymi typy, sice trochu mladsimi, ale presto se jednalo o vek, ketry uz je pro prvni sexualni zkusenost ponekud na povazenou a musim rict, ze skutecne nektere sceny mi pripadlay jako "ze zivota" . Druhou veci uz je ovsem na muj vkus az prilisna nadsazenost. Kdyby hlavnimu hrdinovi bylo 25-30 pridalo by to na uveritelnosti, coz by mi jako divakovi urcite vyhovovalo vice, jelikoz zbytek obsahu je skutecne dosti realisticky, proto tenhle jediny fakt pusobi jako pest na oko. Za me jeste dalsi vytka : urcite bych trochu rozsirila sceny, ktere vysvetluji, proc o to Andy nedokazal prijit driv ( vic negativnich zkusenosti, krestanska rodina, ci treba jen dlouhy zivot spolu s rodici atp.) Jeste bych teda urcite o par minut natahla scenu, kde ostatni pochopi ze je panic. J ako sorry, ale ze to poznaji po jedine wtf informaci od Andyho mi prijde v jejich veku hodne za vlasy pritazene. Jinak snad by filmu pridala na hodnote trochu kratsi stopaz, kdy vice jak dve hodiny na romantickou komedii povazuji za vazne hodne. Jeste mi sem tam vadilo par nelogicnosti, ale tomu se v americkem filmu, potazmo komedii vyhnou jen zridka. Jinak herci dobri, vykony take, kamera a zvuk cajk, jen snad trochu zajimavejsi soundrack pro priste poprosim. Jinak autorum dik, existuje vecery, ktere jsem stravila v mnohem horsi spolecnosti, nez ctyricetileteho panice.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

SPOILERS: Panebože FUJ, tak tohle je skutečně silné kafe...Něco takhle NECHUTNÉHO jsem snad nikdy neviděla... A jeden z mých nejodpornějších zážitků vůbec... Srovnatelný s návštěvou Osvětimi... A to nejsem přecitlivělá....vážně ne... Možná jsem blbá, protože jak toskončí mi došlo až když se Bruno prokopal dovnitř... Jo, věděla jsem, že to skončí špatně, ale že umřou oba mě teda ani ve snu nenapadlo..Nejhoší filmová scéna? Jak je zavřou v tý komoře, zaklapnou záklopky... a sypou Cyklon B...U toho se mi udělalo fyzicky nevolno... a ta pohledy starších na ty chudáky, kteří netuší, co je čeká...na ty dvě děti, jak se chytnou za ruce a společně umřou...oba nevinní, jeden prominentní...A záběr na matku, které dojde..a řve jako zvíře, přitom stačilo tak málo..nedovolit mu jít na houpačku... Zajulo mě i zobrazení typové..světlovlasí lidé byli zlí, tmavovlasí (matka, Bruno, babička) měli k těm zvěrstvům odpor... Zajímavě znázorněno, mě to teda trefilo přesně tam, kam mělo, ale pochopím,že některé ne... ale ta naivita v kontextu války podaná tragickým způsobem (na rozdíl od la Vita e Belle) je skutečně masakr... Cel film je takový lážo plážo pohoda...o to víc závěr udeří. Nedoporučuju koukat v noci... a pro slabší povahy raději nedopuručuju koukat vůbec...hrozí, že vám bude fyzicky zle... výborná kamera, soundrack, herecké výkony...VŠECH..

Dallas (2012) (seriál)

Po dvou dílech naprosto super! Pro mě je to taková nostalgie z dětství, kdy se celá rodina za každé situace večer sešla a sledovala tyto naftové magnáty a jejich intriky. Je to základ soap-operas, kde ale nespí každý s každým a pointa není v záměně nemanželských dětí ve všech generacích. A v podobném duchu se pokračuje po více než 20 letech. Všichni noví hrdinové vypadají velice zajímavě a i hrají dobře, otázkou je, jestli to nebude až moc přehnané, když je jen pár dílů. Zatím se to ovšem rozjíždí ve velkém stylu, s excelujícími starými herci a jejich postavami. Jen škoda, že už zemřela Miss Ellie a Jock, které jsem měla moc ráda. Potěší i moderní technika, krásná auta a to zasazení do vpravdě moderní doby. Mě to prostě baví.

Shrek a duch lorda Farquaada (2003)

Viděno v Universal Studios v Holywoodu, ve 4D je to vskutku luxusní zážitek, kde forma milionnasobně převáží obah. A co, že vtěší počet hvězdiček film má hlavně díky zážitku ve 4D kinu? Avatar nebýt ve 3D, tak taky nikdy nedosáhne takového hodnocení. Příběh je tam eště pitomější než tady, ale ve 3 hodinách.