Kauza CIA (2006)

Pomalšie, zamotanejšie, komornejšie no výber hercov je top. Oceňujem psychológiu spravodajského prostredia v obodbí cold war. De Niro by mohol ešte niečo zrežírovať. Niekedy až príliš naťahované no aj napriek tomu - bolo zaujímavé

Šéfové na zabití 2 (2014)

Napriek zábavnosti jednotky, tak toto bolo veľmi zlé. Zasmial som sa možno raz. Napriek hereckým kapacitám to nebolo ani trocha ako som očakával. Asi nad americkými komédiami lámem palicu ale toto proste bola zbytočný záležitosť.

Velké oči (2014)

Burtonovi žáner životopisný film svedčí. Farebnosť, hudba Lany, Super herci(Waltz je môj obľúbenec), pútavý príbeh - oplatí sa vidieť. Prekvapilo ma že Burton neobsadil svoju stálu dvojicu - Johnnyho a Helenu. Mimochodom bolo by zaujímavé keby sa Burton s Luhrmannom spojili v nejakom spoločnom projekte kde by sa vzájomne dopĺňali.

Lovec jelenů (1978)

Posledná americká intervencia, ktorá bola kritizovaná celou verejnosťou a jej dopad na najlepších kamarátov. Frustrácia a psychické dopady na bežných ľudí. Úžasné herecké výkony - najmä Walken. Konečne som tento kúsok zhliadol. Svadbová scéna prekonala dĺžkou aj krstného otca aj keď nebola taká štýlová.

Výměna (2008)

Presne ten druhy filmu, ktorý vás chytí už len obdobím, v ktorom sa odohráva. Psychologický dramatický počin, ktorý vás bude držať až do poslednej minúty. Na Angelinu som bol doteraz zvyknutý skôr z jej ľahších filmov ale tu sa teda predviedla ako pani Herečka. Matkina láska k synovi nepozná hranice a policajti LA v 30´ rokoch boli špiny. Odporúčam.

Nejhledanější muž (2014)

Netradičná gradácia deja, spravodajské prostredie, Hoffman mňa osobne prekvapil keďže som ho až tak nemusel. Napriek počiatočnej pomalosti sa to rozbehlo a po skončení som si uvedomil, že to bolo iné, niečo nové a hlavne to bolo natočené inak ako väčšina filmov tohoto žánru. Určite odporúčam.

danubeStory (2014)

Takýchto vzdelávacích filmov by malo vznikať na Slovensku viac. Veľmi poučné, do škôl ideálna pomôcka na geografiu. Krásne paradoxy medzi takým Moldavskom a Nemeckom. Odporúčam.

Teorie všeho (2014)

Pekne spracovaný životopisný film o vizionárskom géniovi, ktorému napriek jeho ťažkej chorobe nechýba zmysel pre humor a napriek negatívnym prognózam lekárom je tu s nami dodnes. Krásna hudba, veľmi dobrá kamera a čo sa týka príbehu - mal by si ho pozrieť každý, kto v živote o niečom pochybuje. Eddie ukázal prvotriedne herectvo. Odporúčam.

Slídil (2014)

Nezamestnanosť stúpa a v Amerike majú ľudia rôzne povolania ale práca tohoto typu bola pre mňa do dnes neznáma. Veľmi dobrý film, postavy majú hĺbku a Lou(Jake) je tak dobre napísaný aj zahraný, že mi ako postava veľmi liezol na nervy. Celý film si kladiete otázku, čo by ste robili vy, a či hlavnej postave ide o prachy alebo o prestíž Rok 2014 bol veľmi podarený čo sa týka thrillerov a tento je jedným z nich. Určite odporúčam.

I am fishead (2011)

Taký film o všetkom a zároveň o ničom - nacisti, psychopati, Havel, antidepresíva... Čakal som viac ale v podstate som sa nič nového nedozvedel.