Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Po delší době opravdu povedený komediální seriál plný originálních hlášek a nápadů. A Barneyho si prostě zamilujete - neuvěřitelný hláškař :). Hodnotím po shlédnutí 1. série a nemůžu jinak než plných 5*. EDIT: Teď někdy v první půlce 2. série můžu s klidným svědomím říct, že se HIMYM zařadil to mého sitcomového TOP10 :).

Tam někde (2005) (seriál)

Až na několik slabších dílů (asi tak 3-4 ze 13) vynikající vojenské drama. A nenechte se odradit trošku zmateným pilotním dílem :).

Jednotka zvláštního určení (2006) (seriál)

Od tvůrců Shieldu jsem čekal vážně víc než jen hloupé mise kombinované s neuvěřitelně otravnými manželkami na vojenské základně... Kdyby se tvůrci zaměřili víc na mise samotné, vyhodili manželky, tak by se na to snad dalo i dívat :). Takhle bohužel jen 20% a po třetím dílu jsem to vzdal... A je to vážně škoda, protože Dennise Haysberta mám od 24ky hodně rád :(. Pokud chcete kvalitní seriál z vojenského prostředí, tak jste na špatném místě - dejte si raději "Bratrstvo neohrožených", novější "Over There" nebo "Generation Kill"... :)

Pohotovost (1994) (seriál)

Těch 5* je za prvních pět sérií, které byly úplně bezkonkurenční. Od šesté do osmé série bych dal tak 3 1/2*. No a když pak odešel Dr. Greene, tak to celkově nějak upadlo, což je škoda... Každopádně prvních osm sérií je to skvělý seriál - doporučuju! :)

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Jen bych chtěl případným novým divákům říct, ať se nenechají odradit faktem, že seriál vychází ze seriálu JAG. Jde totiž o úplně něco jiného. I když jde o kriminální seriál, scénáře jsou vždy velice vtipné, hlavní postavy mají hloubku a jsou sympatické (musíte mít rádi všechny) a většina případů je poměrně originální. A až tento seriál koupí nějaká celoplošná televize, určitě si jej nenechte ujít! V tuto chvíli (leden 2006) seriál vysílali jen na kabelové televizi Hallmark... A ještě musím říct, že mě docela překvapila kvalita dabingu, která je na Hallmarku poměrně slabá, ale v případě NCIS to rozhodně neplatí :). EDIT: Dnes 26.6.2006 na Hallmarku začala 3. řada a stalo se úplně to nejhorší, co se mohlo stát - dabing byl zřejmě svěřen do rukou jinému dabingovému studiu = z původních dabéru nezůstal téměř nikdo a noví dabéři jsou do slova a do písmene otřesní! Proto jestli si tohle čte ten, co to má na svědomí, tak ať rychle balí kufry a stěhuje se hodně daleko, protože až si ho najdu... Grrrrr! :| EDIT: Na konci 3. série mi už ten nový dabing tak nevadil, taky co jiného mi zbývalo že... :) Seriál je naštěstí tak kvalitní, že mu změna dabérů moc neuškodila. Ale stejně mě to štve, Vašinka jako Gibbs byl nejlepší. A mimochodem - Kate byla výborná, ale s příchodem Zivy (Cote de Pablo) je NCIS snad ještě lepší. U některých dialogů mezi Zivou a Tonym jsem doslova válel smíchy po zemi ;) - např. v epizodě 3x12 Boxed In. EDIT: Nova sice hezky 3. sérii předabovala, ale Zivě dala odpornou vřískající dabérku, kterou nemůžu ani slyšet :(. A navíc je překlad o dost horší než u Hallmarku, 2x tolik zabitých vtipů = nic nemůže být dokonalé, ach jo. EDIT: 4. a 5. sérii jsem si raději již koupil na DVD a udělal jsem jen dobře. Celý tým hláškuje jak o život, McGeek a jeho Deep Six rulez ;), finále 5. série jedno z nejlepších vůbec (jen ten konec!!?? wtf ;) a raději nechci vůbec vědět, o co jsem přišel v předchozích sériích s dabingem. OK - tak dobře - chci to vědět, ale momentálně není čas - je to moc a moc dílů ;).

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Téměř každá epizoda končí větším či menším zvratem, který vás nutí sledovat dál. Občas je to hodně přitažené za vlasy, občas něco nedává tak úplně smysl, hodně často si říkáte v dobrém i ve zlém "WTF?" ;), ALE něco vás pořád nutí to sledovat dál a ještě se u toho skvěle bavíte :). Vřele doporučuju, pro mě byl Prison Break překvapením roku 2005. Mimochodem - polovinu atmosféry dělá výborná hudba od Ramina Djawadiho! PS: Sejdeme se v bolshoi booze! ;) -- 1. série: 95% -- 2. série: 60% -- první třetina druhé série je ještě slušná, ale dál už se to ubírá velice podivným směrem, který se mi vůbec, ale vůbec nelíbí :( -- 3. série: 40% - několik světlých okamžiků, jinak škoda mluvit. Jeden by se možná mohl divit, proč se na to pořád dívám, ale když já fakt chci vědět, jak to všechno dopadne. :) 4. série do 4x12: 75% - první půlka 4. série se mi opravdu (a nečekaně) líbila. Rozjezd i nový koncept slušný, celkově napínavé, akční a zábavné. Samozřejmě je nutné raději rychle vypustit z hlavy tu hromadu scénaristických berliček, jako vyhořelá Sona, velice vtipné zmrtvýchvstání jedné postavy, zbavení se tetování za jednu noc atp. :) Bohužel se tvůrci nepoučili, neukončili seriál po epizodě 4x12, kde si o to seriál sám říkal. :( Dál je to už nehorázná sračkoidní patlanina, kdy jen nevěřícně zíráte a říkáte si, proč na to vlastně pořád hledíte...

Reunion (2005) (seriál)

FOX opět potvrzuje svoji pozici "rušiče století", když tomuto seriálu s originálně pojatým vyprávěním nedal vůbec šanci, zrušil ho v půlce s tím, že ani v poslední epizodě se nedozvíme, jak to vlastně bylo! Tak takhle ne pánové... :(

Situace: Ohrožení (2003) (seriál)

V originale (tim myslim anglictinu a sirokouhle HDTV :) slusne anti-teroristicke akcni drama. U nas to neuveritelne zprznili ceskym dabingem, kde napriklad i v Bilem dome kazdy mluvi jak vidlak z druhe pomocne :(.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Pilotní dvojepizoda byla výborná (5*), bohužel jak už to tak chodí u kanadských sci-fi, epizody mají kolísavou kvalitu. Teď v půlce 4. série už to není taková bomba, ale pořád jde o hodně slušně natočený sci-fi seriál. A slyšet v americkém seriálu češtinu, to se jen tak nevidí :). Jen škoda, že až to jednou koupí nějaká naše televize ( :] ), tak tyhle detaily úplně zaniknou a Dr. Zelenka bude jen další obyčejná vedlejší postava. :(

Dragnet (2003) (seriál)

Ed O'Neill jako detektiv Friday vyšetřuje vraždy, které jsou dost často poměrně brutální. Zručně natočený seriál, který vyniká velice zajímavou kamerou a v první sérii docela originálními připady.