• Thriller

Risiko Pille (2019) (TV film)

Zisk a osobní ambice na prvním místě.Člověk když čte příbalové letáky  tak neabsolvent fakulty lékařství musí rozhodovat či ten jed pozřít nebo ne.A zmiňuje se, že lékaři dostanou 300 eur za vyplnění dotazníku s účinky.ZISK.Už je mi poměrně dost let ale v minulosti jsem nezažila aby v mém okolí bylo tolik lidí s Alzhaimrem,Parkinsonem, mladých s rakovinou.Mladých žen s emboliemi.Sportovci kteří berou povzbuzující koktejly aby vybudili svaly.Srdce je taky sval a jak dlouho vydrží vstřebávání těch jedů?Film je natočen podle skutečné události.Ale vesele se jede dál.Ani není snaha mezi mladými šířit osvětu o chráněném, bezpečném sexu bez chemie.Nahodilý sex na diskotékách atd atd.Ten film mě zasáhl svojí otevřeností.Kdy odkryl pachltnost korporací do naha.

Pardon, nezastihli jsme vás (2019)

není nutno angažovat hvězdné obsazení aby snímek vyšel až tak reálně autentický.V Británii nemají měkoučkou sociální síť pro lidi v nesnázích???Jinak toho chlapa,který se tak snažil,budete litovat od začátku do konce kdy to vyeskalovalo do situace kdy každý obviňuje každého.Naštěstí se tomu spouštěči v puberťácké budce,kterou má na krku, rozsvítí.Pozdě ale přece.

Stíny smrti - Vraždy v Amboise (2022) (epizoda)

opět obrovská spokojenost.Sice to už vypadá jakoby tvůrci Vražd v...byli napojeni na cestovní kanceláře :-)) ale výběr exteriérů fakt sedne do celkového výsledku natáčení.Sice matka na vozíčku přehrávala ale naštěstí neměla moc scén.Ten konec byl jak z pilcherovek ale jinak výběr herců ,kamery a i scénář za mě byly bez chyby.A klasiky slovenský příjemný dabing.Snad to vždy uhlídají a nenechají  sklouznout  do neprofesionálního šepotavého huhňání.A jsem si jistá, že většinou Vraždy v.... hodnotím jen já ,že je sledují tisíce diváků!Tečka.

Vyšinutý (2020)

Každý máme někdy svůj den a když potkáme pošuka ,který ho má taky ,tak ámen.Jinak to bylo one man show.Crowe hrál toho psychopata dokonale.Až nepříjemně.Ale to je dost málo na to,aby  film oslovil větší okruh diváků

Zodiac (2007)

jsem fanda krimi ,ale tohle mě vůbec neoslovilo.Bohužel.Zaujmou mě akce ale ne zdlouhavé čudo.Se spoustou keců.

Testament mládí (2014)

jeden z mnoha válečných filmů který ukazuje nesmyslnost válek.Na obou stranách umírají většinou mladí lidé.Kdy páprdové řídí válku z křesel se sklenkou whiskey a doutníkem v ruce.Někde pěkně v teple v bezpečí.Poslední titulky, kdy vidíte kolik bylo těm klukům ,co už se nevrátili.To je takový hnus, který ani potom nebral konce ve druhé světové ,kdy opět umírali synové, kteří se narodili svým matkám po skončení první světové.A ta hrozba je tady  zas.Vikander je neskutečně vynikající talent.Prozáří svojí přítomností každý film.Pokud neskončí ve všelijakých nadpozemských avengrech tak si může gratulovat .Tenhle žánr už semlel nejeden talent.Testament prověřil jak scénář tak režii i kamery.Všechno u mě za jedna.Neskutečně reálné exteriéry i rekvizity .Kdy i kolíček na prádlo přesně seděl do té doby.

Divočina (2014)

zmátl mě popisek a spoiler.Myslela jsem ,že se Cheryl vydá do opuštěné divočiny.Ale je to po předem ušlapané cestě s možností prebend jako vyzvednutí nových bot,čistého prádla atd zaslaného přáteli na jednotlivé body cesty..Motiv byl spíš o fyzičce a o tom, proč to všechno Cheryl podstoupila.Mimo jiné drogy,smrt matky a závislost na sexu.A houževnatost drobné dívky která to podstoupíPřipomělo mi to děj (asi)! rumunského filmu, kdy dívka hledá  v horách spadlý meteorit....

Gentlemani (2019) odpad!

kdyby to mělo krapet svižnější děj dám i červenou, ale takhle?Nuda z toho přímo čišela.Spíš měl divák zřejmě ocenit práci maskérů.

Major Grom (2017)

slibný začátek sklouzl do klišé a parodování ruských policajtů ,ale úplně poslední záběr se mi líbil i když nejsem fanda digitálních efektů,Gorbatov měl  maskování jako Armie Hammer v roli ruského agenta ve filmu Krycí jméno U.N.C.L.E. S roztomilou Alicií Vikander a Jaredem Cavillem