Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Šílená ale opravdu šílená jízda, které paradoxně podráží nohy příliš videklipových sekvencí a brutální nápady režisérů.. Při některých scénách (např. souboj v elektrárně ala godzzilla) museli být ti dva pěkně sjetí, jinak si to nedovedu vysvětlit. Jeidné co stojí za to je charisma Jasona Stathama..je to fakt borec.

Buldozer (1978)

I když zápletka je hodně obehraná, zpracování je velmi dobré. Připravte se na odlehčenou komedii, které vévodí nepřemožitelný Bud Spence jako jeden z nejlepších hráčů amerického fotbalu, přezdívaný Buldozer. Na vrcholu slávy se prostě sebral a uprostřed zápasu zmizel do Itálie, kde brázdí moře na předpotopní várce a nebýt toho, že mu periskop ponorky (:o) poškodí motor, brázdil by jej v klidu dál. Díky protáhlému pobytu na souši se ale dostane doprostřed sporu mezi americké vojáky a itálskou omladinu, který končí nejen každovečerní bitkou v nějakém baru, ale také dohodou o zápase v americkém fotbale. A jelikož velitel vojáků pozná v námořníkovi Buldozera (kvůli jehož odchodu od fotbalu prohrál nemalé peníze), snaží se stůj co stůj ho vtáhnout do zápasu. Buldozer se nakonec ukecat nechá a nejen že mladé taliány trénuje, ale nakonec do zápasu také zásahne, aby pomohl získat alespoň 1 bod :o) Nechybí samozřejmě bitky ala Spencer, spousta komediálních výstupů atd. Protivníci/společníci jsou většinou velmi dobře známé tváře z pozdějších (či předešlých filmů). Určitě lepší než velmi podobná komedie Bomber (řekl bych, že film je naprosto stejný, akorát v Bomberovi hraje Bud bývalého boxera).

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Dwayne si chtěl prostě natočit svého predátora. Pro děti...toť vše. Na to, že se jedná o rodinnou sci-fi docela nuda, akční scény velmi mdlé a výraz tváří hlavních hrdinů při odletu hvězdné lodi na konci mi ten film tak znechutil, že jsem šel na dvě hvězdy (nucený úsměv ala The Rock bylo opravdu utrpení).

Austrálie (2008)

Film sráží do bahna 2 věci - naprosto nesnesitelná a zbytečně dlouhá stopáž a brutální nuda v některých pasážích. Vražedná kombinace. Těch pár dobrých momentů, které by mohly být z filmu zapamatovatelné (topení v nádrži, nálet na město) natočil režisér tak chladně, že to až bolí. Navíc, Nicole už mi poněkolikáte dokázala svým svým pitvořením otrávit celý film. Jediné, co tohle veledílo zachraňuje jsou záběry na krajinu a charisma Hugha Jackmana.

Strážci - Watchmen (2009)

Takový trochu jiný komiks, ale nádherný komiks. Připravte se na normální krvácející hrdiny, kteří mají kromě těch světových i své vlastní problémy. Na hrdiny, kteří jsou - až na jednoho :o) - přemožitelní a uvěřitelní. Stylizace filmu je naprosto úžasná, obrazy dechberoucí. Příběh je trošku pomalejší, nicméně nudit se nebudete. Na druhou stranu, stopáž by potřebovala zkrátit (cca o 20 minut).

Andělé a démoni (2009)

Vcelku překvapení, čekal jsem 2hodinovou nudu. Ale, Film je velmi dobře natočený, některé scény jsou úchvatné (výbuch), nicméně scénář je velmi podprůměrný a skýtá mnoho nelogičností. Toto srazilo film do průměru. Při jeho sledování se sice budete vcelku bavit, nicméně po odchodu z kina se vám 90% vykouří z hlavy a zůstanou jen úryvky. Hanks vypadá normálně (na rozdíl od prvního dílu) - na druhou stranu v kontrastu se všemi těmi hábity ani nijak jinak vypadat nemůže, že? :o) suma sumarum - slušný průměr na jedno shlédnutí, hodnotím stejně jako jedničku, která mi taktéž během dne vyšuměla a dnes vůbec nejsem schopne říct o čom to vlastně bylo....

Mé jméno je Nikdo (1973)

Velmi příjemná věcička (poprvé viděno až v roce 2009) :o) Fonda je velmi překvapivě nevýrazný, film táhne Hill, který jakoby kradl scény ze svých minulých filmů (hlavně z filmů Pravá a levá ruka ďábla a Malý unavený Joe). Nicméně tyto scény působí velmi svěže a Hill si roli očividně užívá. Dalším obrovským plusem filmu je hudba a kamera. Určitě se nezasmějete tak jako u tradičních western komedii dua Hill + Spencer, na druhou stranu uvidíte vymazlený kousek z dílny Leoneho, kde namísto zuby skřípajícího Clinta bude zuby skřípající Veverka :o)

Proroctví (2009)

Velice slušná atmosféra. Výborný úvod a velmi zajímavý konec. Cage konečně hraje trochu normálně. Apokalyptické a katastrofické sekvence jsou velmi slušné (a po hříchu reálné). Mínusy: Podobně tématických filmů je přehršel, dětský herci jsou špatní (hlavně ten ogara). Ale jinak solidní zábava na sobotní večer, film vám prohučí hlavou, budete se bavit, ale brzy na něj zapomenete. Jediné co vám zůstane v hlavě je obraz Země pomalu se rozpadající do útrob vesmíru....

Vikingové II (2008)

Poměrně slabé béčko, u kterého už od prvních okamžiků víte, jak dopadne, jak se bude vyvíjet a co na něm bude špatně. Nelogické úseky (pouze 1 zbraň na lodi? Moorwen přežije výbuch velrybího tuku, ale nepřežije pád do vodopádu?....), nudné a temné souboje, prkenný hlavní hrdina. Nebýt celkem zajímavých pohledů do života vikingů a účasti Perlmana (který, dostal po hříchu málo prostoru, zato ale efektně zemřel), bylo by to skoro na odpad.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Slabota. Už nemá co nabídnout, vše bylo vyčerpáno v jedničce. Jedinými světlými momenty jsou tučňáci a jejich opičí dělníci.