Bobule (2008)

Výborná oddychovka a pro mě osobně velké překvapení. Jeden z nejlepších českých filmů poslední doby.

Les mrtvých (2009) (TV film)

Film má na televizní tvorbu poměrně slušnou atmosféru a vizuální stránku. To je ale všechno. Celou dobu jsem se topil ve scénáři, abych se v něm na konci totálně utopil a film vlastně nepochopil (schválně: jaké poselství nám přinášel vlk provázející hlavního hrdinu? co měly znamenat jeho vyceněné zuby na konci? že by prostor pro sequel? :o). Káždopádně, závěrečná nepochopitelná směs snů/reality/představ celé toto dílo posunula o úroveň níž. Vlastně, společně s Dolanským, který hraje opravdu příšerně a jeho nepřesvědčivost je do očí bijící. Až mi někdo vysvětlí, jak to vlastně dopadlo, možná hodnocení zvednu :o)

G. I. Joe (2009)

Hmm, když si přečtete můj komentář k Transformers 2 a vyměníte jméno režiséra a hrdinky, tak to sedí jako ulité. Film je prostě nahuštěn akcí, efekty, nesmyslnými hláškami a různými postavičkami (zde narozdíl od robotů aspoň víte kdo je kdo). Typický produkt dnešního Hollywoodu. Kdo chce vidět bezmozkovou popcorn akční jízdu bude spokojen, kdo jde na film s pocitem, že bude naplňen duchovně, bude zklamán (ostatně jaký ňouma by s tímto šel na film od SS, že?).

Železný Schwarzenegger (1977)

Neskutečná osobnost s obrovským sebevědomím a cílevědomím! Smekám před tím, co tenhle týpek dokázal.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Ojejej. Tento díl se dá charakterizovat následovně - prázdnota a tahaná nuda. Předpokládám, že se jedná pouze o most mezi tím co jsme již viděli a tím co teprve vidět budeme (poslední díly). Ale i tak - stopáž je vzhledem k obsahu téměř nesnesitelná, atmosféra je úplně jiná než byste od HP očekávali, všudypřítomné temno a šero vám začne lézt po chvíli na nervy a nedostatek akce a napětí je až do očí bijící. Nejvíc zamrzí naprosto nulové finále. Co to hergot mělo znamenat? Yatesovi se v tomto díle nepovedlo téměř nic. Při tak obřím rozpočtu jsem teda čekal (i přes údajně slabou předlohu) alespoň pořádné vizuální orige. Nekonaly se. Bohužel. Doufám, že poslední dvojdíl dopadne mnohem lépe a ságu zakončí ve stylu v jakém byla započata. Nebýt to HP, dám hvězdy 3, u HP je ale zklamání o to větší, že dávám pouze ** (4+/10)

Delta Force 2: Kolumbijská spojka (1990)

Nesmrtelný Chuck dáva lekci plešato-vlasatému asijci stylem, jakým to umí jenom on. Nejdřív se nechá pořádně zmlátit a dopřeje vlastaci trochu toho potěšení. Až když je na kolenou, téměř poražen, otočí se a pronese větu "Tak a teď budu vyučovat já!". Následují dvě lekce a nebohý vlasatec končí napíchnutý na kopí. Nic víc si z filmu nepamatuji, ale i toto stačí na 3 hvězdy :o) Ve své době, ve své kategorii velmi vyhledávaný film (videokazeta, jednohlasový dabing, co chcete víc?):o)

Krvavý sport 3 (1996)

Naprosto stejná úroveň jako díl druhý. Nic víc není potřeba dodávat.

Krvavý sport II.: Konfrontace (1996)

Nový "Van Damme" se snaží, kopíruje (jak grimasy tak kopy) svého slavnějšího kolegu, vyhrává, krvácí, ale nestačí to. Po dějové stránce čekejte typický B(c)-čkový guláš (zlodějíček ukradne meč.....a musí na kumite aby ho získal zpět blabla...). Charsima bojovníků a bojové scény a hudba a dekorace jsou tentokrát o třídu (někdy o dvě) slabší než v jedničce a chybí někdo tak charsimatický jako byl Bolo v roli záporáka. Velké plus má film za účast Donalda Gibba - ale proč hergot aspoň jednou nebojuje??. Slabší 2 hvězdy.

Asterix a Olympijské hry (2008)

V hlavní roli je tontokrát Brutus (zbytek nedostává tolik prostoru), což je dobře. Film se v žádném případně nebere vážně, je odlehčený až běda (nicméně ne do takové míry, jako Kleopatra). Rozhodně záležitost, která na jedno shlédnutí neuškodí, ba naopak celkem pobaví. Velice potěší cemea Schumiho a Zidana :o)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Parádní přehlídka triků, šrotu, vojenské techniky, odhalených lýtek (Megan Fox) a akce. Nic víc, nic míň. Ostatně, co taky čekat jiného. Nicméně se domnívám, že tentokrát to MB trochu přehnal a film občas překvapivě "nudí" a to dokonce i v některých akčních sekvencích. A co víc, chybí už "to" překvapení, které nám nabídla jednička.