Dukla 61 (2018) (TV film)

No, to bylo teda hooodně výživné. Tak kvalitní film podle skutečné události a ještě k tomu z českých luhů a hájů (z ostravskokarvinskych) - to se jen tak nevidí. Smekám před režisérem Ondříčkem - i když pražák (nevím kde se narodil), tohle zvládl skvěle. Chápu, že všichni aktéři nepobrali ten ostravsky dialekt na 100%, bo tam jak se nenarodiš, tak si s přizvukem v řiti. Hodně dobré dílo. Doporučuju - ale bacha! veselohra to fakt není. Zvukaře nepochválím, protože jsem si to někdy musel posunout zpátky, abych některé kousky dialogů vůbec slyšel...a to jsem si dobře vyladil zvuk, však nejsem amatér ;-)

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Vůbec nic jsem od tohoto výtvoru nečekal, do kina jsem byl přemluven pubertální dceruškou a nakonec musím uznat, že jsem se fakt zasmál. Určitě jsem se nenudil, děj byl svižný a smysluplný. Žádné hluboké myšlenky nečekejte, často je to přehnané, ale je to přece komedie.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Stručně řečeno je to oddechovka pro teenagery, ale já jsem se u toho taky dobře pobavil. Žádná filmová klasika z toho asi nebude, ovšem zpracování je perfektní, herci taky a myslím že se u toho pobavíte. 3D provedení rozhodně stojí za to protože tvůrci poměrně dobře dokázali jeho potenciál využít, což se bohužel u každého filmu nepodaří.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Než jsem na to šel, přečetl jsem si nějaké recenze, abych si náhodou nezpůsobil trauma. Ale recenze většinou o ničem. Většina kritiků fňuká a teskní po StarWars z minulého století. Samozřejmě že je to úplně jiné, než první epizody. Je to logické. George Lucas už to nedělá. Všechno se vyvíjí, generace se střídají, postavy umírají a mladé přicházejí a to na obou stranách. Má to dobrý děj, povídání je v rovnováze s akčními scénami. V některých předchozích epizodách bylo politického žvanění až příliš. Tady se to podařilo nadávkovat hezky vyváženě ... 3 hoďky uběhly bez toho, že bych se začal nudit. 3D je nezbytné, pokud si to člověk chce opravdu vychutnat. A kdo opravdu nemá rád proměny, které samozřejmě patří k existenci všeho - i StarWars, no tak ať si pouští prvních pár dílů klidně až do smrti :-D . ... za mně - je to paráda!

Vražda v Orient expresu (2017)

Moc hezky a zase jinak ztvárněná klasika. Proč by měl někdo proboha kopírovat předchozí tvůrce? To by byla opravdu ztráta času! Obdiv režisérovi, že se do něčeho takového pustil. Nově pojatá klasika má totiž vždycky mnoho kritiků, ale já miluju rozdílný pohled na věc. Výborné herecké obsazení, skvělé interiéry, exteriéry, kostýmy ... rozhodně nečekejte nějaký béčkový nudný průměr. Podle mně je to velmi povedený film!

Thor: Ragnarok (2017)

Vizuálně velmi pěkně udělaná podívaná. Nelituju příplatku za 3D. Nejvíce mně v tomto filmu překvapil Dr. Strange. Bylo to vtipné, trochu i napínavé - tím trochu myslím, že děj se dal docela dobře odhadnout dopředu, že vše dobře dopadne, i když ne na dlouho :-) Povedené odpočinkové a současně akční dílo. Líbilo se mi a doporučuju.

Let 42 (2015)

Vypadá to, jako by to vyrobili němci někdy počátkem 80tých let :-) ... a těch technických nesmyslů. Beru to jako parodii na sci-fi, už mi tam chyběl jen Leslie Nielsen.

Koule (1998)

Technické zpracování není žáden zázrak, ale z filosofického hlediska jde o klenot ... jenže koho to dneska zajímá?