• Thriller

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Dobré pokračovanie úspešnej akčnej série Richarda Donnera. S odstupom času musím povedať, že práve tento diel sa mi páči viac než jednotka alebo i dvojka. Mám rád keď séria správne vyzrie a v prípade Smrtonosnej zbrane to platí dvojnásobne. A Riggs konečne prestal s tými svojimi samovražednými sklonmi a našiel si ženskú. Tak to má byť :) lebo predtým som mu to príliš neveril ...

Žralok (2006) (seriál)

V tejto miestnosti je miesto len pre jedno ego a to práve vychádza dverami von. narcis Sebastian Stark

Muži na stromech (2006) (seriál)

Pôvodne som si nevedel predstaviť, čím by mohol byť tento seriál taký dobrý. Ale už tomu rozumiem - vskutku krásna Aljaška, veľmi dobre (poučne a zábavne) napísané príbehy a sympatická Marin Fristová.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Hercule Poirot je prinajmenšom tak talentovaný vyšetrovateľ ako detektív Adrian Monk. A obaja sú mi sympatickí.

Zuřící býk (1980)

Skvost americkej kinematografie 80. rokov. Jednoznačne najlepší boxerský film v kategórii mužov (aj vzhľadom na to, že boxer Rocky na mňa pôsobí ako úplný idiot). Niet žiadnych pochýb o tom, že Jake La Motta (v podaní Roberta De Nira) je profesionálny boxer strednej váhy. Všetko pôsobí natoľko autenticky, že nemožno ísť pod 5*. Jediné, čo mi trochu vadilo, že Scorsese postupne stiahol skvelého J. Pesciho z obrazu. Myslím si, že aj vďaka nemu je Raging Bull takým výnimočným filmom.

Od kolébky do hrobu (2003)

Akčný kung-fu film, ktorý ničím neprejonáva iné akčné kung-fu filmy :-) Pekne som to napísal. V podstate ide o to, že Kolíska do hrobu neprináša vôbec nič nové a navyše vykráda niektoré predchádzajúce snímky.

Žoldáci spravedlnosti (2006)

K Žoldnierom spravodlivosti som sa dostal celkom náhodou, keďže novodobé fimy so Seagalom nemusím... Pozitívom filmu určite sú fajne nasnímané scény a zaujímavé prostredie, mínusom je zlý príbeh a ešte horší koniec. So Seagala už nikdy seriózny herec nebude. Dovolím si tvrdiť, že pokiaľ by tam on nehral, dal by som filmu o jednu hviezdu viac :(

Žhavé výstřely 2 (1993)

Rovnako dobré ako jednotka. Charlie Sheen je v paródii neprekonateľný.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Viem presne čo sa tí mladí chalani pokúšali akadémii dokázať. A nezabudol som, že: Pane to je pre Vás. Volá Vás Pánboh, vraj sem máte vziať aj dievčatá... Chápem, poznám, ale i napriek tomu, že som sa na film tešil, tak ma príliš neoslovil. Videl som už aj lepšie filmy zo školského prostredia, ani nemusíme chodiť ďaleko, napríklad Obecná škola. CARPE DIEM dead poets society.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Jednotka bola lepšia. Musím sa priznať, že od pokračovania som čakal ďaleko viacej. Teraz musím konštatovať, že Jan de Bont absolútne premárnil potenciál, ktorý v sebe Lara Croft obsahuje.