Přátelé - Série 3 (1996) (série)

Skvelý posun vpred, oproti mierne slabším prvým dvom sériám. Vzťah medzi Rossom a Rachel parádne naberá na obrátkach, diváci si užívajú ako ich šťastné obdobie, tak aj ich škaredý rozchod a neúplne uzavretie ich vzťahu vo finále série. Plus Chandler je fantastický ako vždy, Joeyho postava začína ľudí čoraz viac baviť a dokonca aj Phoebe sem tam príbehu napomáha. Monica je trochu na vedľajšej koľaji, ale to nevadí, pretože jej postava má niečo do seba. Tvorcovia nám ponúkli tonu skvelých nápadov, výborných a zaujímavých epizód a mám pocit, že po prvých dvoch slabších sériách to bude už len takéto.

Přátelé - Série 2 (1995) (série)

7/10. Druhá séria nezačala príliš dobre, jediným pozitívnym bodom bol Chandler, ktorý bol dokonalý prakticky v každej scéne. Lenže od epizódy The One with the Prom Video to šlo kvalitatívne nahor. Dej bol o dosť zaujímavejší, postavy sa dostávali do zábavných situácii a z Rossa a Rachel sa stal veľmi sympatický pár so skvelou chémiou. Uvítanou zložkou bol Tom Selleck ako Dr. Richard Burke.

Přátelé - Série 1 (1994) (série)

Priateľov som vnímal vždy pozitívne, ale takisto som si nemyslel, že ide o extrémne zábavný sitkom. Skôr o niečo, čo je pozitívne, dobre naladí a má k dispozícii sympatické obsadenie. A tieto všetky kvality sitkom má, lenže je aj skutočne zábavný, pokiaľ ho nesledujete s dabingom či už českým alebo slovenským. Tým užívateľom, ktorí to videli práve s dabingom a tak prvej sérii nadelili tri priemerné hviezdy, tak vám vrelo odporúčam sledovať to v originálnom znení. Priatelia mali slušný rozjazd, celej sérii vládol Chandler, ktorý nabíjal seriál jednou vydarenou hláškou za druhou. Ústrednou mužskou postavou je Ross a sekne mu to. Celkovo sú ale Priatelia aspoň pri tejto sérii nevyrovnaní, pretože scénky v ktorých je len čisto mužské obsadenie sú oveľa pestrejšie, zábavnejšie a skrátka lepšie, ako scénky v ktorých je len ženské obsadenie. Aj keď sa na Jennifer, Lisu a Courteney pozerá sakra dobre, v rámci hlášok a celkovej zábavnosti sa od chalanov majú čo učiť.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Aj tretia séria mala podobné grády, ako tá druhá. Opäť to nebolo až na úrovni pôvodného Narcosu, ale to by ani logicky nebolo možné. Ku kvalitným dialógom a dobrým postavám tvorcovia pridali viac akcie, ktorá bola tentokrát ešte viac vybrúsená. Za mňa určite spokojnosť, nielen s touto sériou, ale s celým týmto spin-offom.

Perníkový táta - Felina (2013) (epizoda)

Totálny vrchol! Po epizóde „Ozymandias“ som si myslel, že nič lepšie už nepríde, ale prišlo. Walter White sa s nami rozlúčil v tom najväčšom štýle, presne takýto fenomenálny koniec si jeho geniálna postava zaslúžila!

Perníkový táta - Ozymandias (2013) (epizoda)

Jedna z najlepších seriálových epizód, aké som kedy videl. Napínavá až do špiku kosti. Gilliganova réžia prvotriedna!

Narcos: Mexiko - Série 2 (2020) (série)

Lepšie ako prvá séria. Nie že by bola teraz kvalita ohromujúca, stále to je tak o dve triedy slabšie ako pôvodný Narcos, ale je to údernejšie. Dialógy a postavy (aj keď pre dej nedôležité) sú pomerne zaujímavé a s chuťou zahrané. Osobne som si asi z gangstrov najviac obľúbil Pabla Acostu. Rádoby úderná jednotka DEA síce vyzerala lepšie, než tí predošlí skautíci, avšak prakticky k ničomu neprispela. Aj ten jeden záťah, ktorý urobili ich takmer všetkých povraždil. Čím sa ale epizódy blížili k samotnému finále, bolo to údernejšie, presvedčivejšie a zábavnejšie, ako v prvej sérii. Dokonca aj Diego Luna si už viac zvykol na hranie Kmotra z Wishu a podáva tak lepší výkon. V poslednej sérii by som hádam uvítal viac akcie a tej sa zrejme aj podľa Felixových posledných slov dočkám.

Narcos: Mexiko - Série 1 (2018) (série)

Vo všetkom slabšie ako pôvodný Narcos. Herecky nie príliš presvedčivé, aj keď niektoré momenty sú celkom fajn. Tvorcovia ale akosi zabudli na logiku. V mnohých scénach sa postavy chovajú ako totálni idioti a bodku za tým všetkým dal zrejme „pán neúplatný drsný policajt“, ktorý vraj hovorí 5 jazykmi a nepotrebuje, aby mu niekto dával 20 do kapsy, no keď má možnosť odbachnúť hlavného hajzla, tak sa nechá uplatiť. Nehovoriac o Kikim, ktorého takmer ani nemuseli mučiť, lebo sa bez nepriestrelnej vesty pustil vypáliť Rafovi prales. Deviata epizóda nabrala grády a ja som čakal epické finále, ktoré to možno zdvihne na 4 hviezdy, ale nestalo sa. Mal som pocit, že aj v prvej sérii Narcos, v tej jednej scéne, v ktorej o Kikim hovorili to podali s lepšou chuťou, než je spravená celá táto séria. Furt je to ale kvalitne natočená drsná zábava, so scénkami, ktoré majú niečo do seba, no a posledné minúty aj navnadia na druhú sériu, tak uvidíme.

Narcos - Season 3 (2017) (série)

Opäť neskutočná práca! Prvé tri epizódy boli naozaj skôr také zoznamovacie, ale v konečnom dôsledku to celej sérii len pomohlo. Človek si tak stihol zvyknúť na nové postavy, či už na mladých agentov DEA alebo na samotný kartel Cali. Krstní otcovia boli viac než solídni nepriatelia a Javi sa tentokrát musel zase poriadne obracať. Čo sa samotného Pascala týka, ten to bez problémov potiahol aj bez sympatického gringa z prvých dvoch sérii. Tvorcovia nám opäť pripravili poriadnu šou, plnú skvelých zvratov a extrémne napínavých momentov. V niektorých momentoch mi to pripomínalo nervy drásajúce scény z Perníkového tatka a to už je čo povedať. Čakal som, že mi bude veľmi chýbať brutálne naháňanie Pabla Escobara, ale to vôbec. Naopak ma to skutočne prekvapilo a už sa teším na Mexiko!

Elitní jednotka (2007)

Je to tak o triedu menej kvalitné, ako famózne Mesto bohov, ale stále to je brutálne intenzívny brazílsky masaker so skvelým Mourom v hlavnej úlohe. Škoda len toho, že sa film nevenoval výcviku hneď od začiatku, pretože práve od toho momentu to nabralo neskutočné grády. Už len samotný výcvik bol naozaj neskutočné psycho.