Útěk z vězení - Konec zabíjení (2009) (epizoda)

Kdykoli zase zvonil Michaelovi telefon, tak jsem se bál kdo zase zavolá ze záhrobí... Nechal jsem se oblbnout a tenhle umělý happyend, který vznikl naprosto z ničeho (deus ex machina), jsem sežral úplně se vším. Děkuji, alespoň za Kellermana!

Simpsonovi - Kdo s koho (1990) (epizoda)

"A proto se zeptáme odborníka, herce představujícího Charlese Darwina."

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Mne to hrozně bavilo! Že se po tolika letech tak přiblíží původní trilogii! Skvělá úvodní výstavba s Rey. Hlavně to má skvělý spád, který nemáte ani u většiny předchozích filmů. Ač si myslím, že hlavní záporák Kylo Ren je zatraceně cool v masce, když pod ní je takový rozklepaný padavan, tak má tahle postava zatraceně silný potenciál. Vlastně všechny nové postavy dostali výborný úvod pro nějaký build-up. Hodně mi to připomínalo dokonce Novou naději, jelikož jsem tam cítil ten význam síly. Nemám co vytknout, čekal jsem nějaký stařecký sjezd cílící jen na nostalgii... Famózní dvojice Han a Chewie, takhle se klepe na fan-base! /viděno v kině: 2x/ 100%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Všechny obavy a spoilery, které se již po epizodě VII objevovaly se naplnily. Už se to točilo hlavně kolem Rey (a ofc Kylo Rena), kdy oba ten svůj vývoj hrozně uspěchali, ba zabili. A závěr, že Rey pohřbila řád Jedi! No děkujeme, div že nekolaborovala a nakonec si tam hraje na Mistra! Ten původní lore teda dobře roztrhali. Jinak perfektně přepálená stopáž, kdy dokonce nevyužili ani jednu z dalších nových hlavních postav - Poe, Finn. Při prvním shlédnutí jsem mockrát kroutil hlavou, ale pořád se na to dívat dalo. Aspoň vyzvyhnu, že efekty jsou pořád úplně jinde, tedy vysoká kvalita! /viděno v kině/ 60%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Po prvním dílu nové trilogie jsem se hodně těšil, co nám už osmý (!) film ze světa SW nabídne.. A z kina jsem odcházel s hodně rozporuplnými pocity. Což za to Luke je vynikající, ale Rey ani zdaleka nemá sílu utáhnout celý snímek. Říkám si, že pokud by se nová "ústřední trojice" tak nějak v průběhu vyvážila, hned by se na to dívalo lépe. Celá pasáž s Lukem působila snad až jako z jiného období SW. A závěr? No fantazie! /viděno v kině/ 70%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Žlutá rodinka mě provází už od dětských let. Ještě jako malý kluk jsem se na ně díval s bratrem. Kolik generací už provázejí.. Dovolím si i neskromně říci, že v české podání je navíc dabing tak kvalitní, že překonává i originál. Prvních 20. sérií jsou nehynoucí klasika! V mém mladém věku to byl pro mě snad až kánon, avšak s přibývajícími díly "Žlutáci" ztratili vtip a začali nudit. Okolo toho jejich kultu je tolika báječných věcí - předpovídají budoucnost, dělají si legraci samy ze sebe, či ten svůj universe drží pohromadě, že se vše netočí jen kolem rodinky. Mockrát mě dokázali pobavit, ba pak i rozesmát, nicméně nejvíce si vážím těch momentů, kdy je příběh fakt zajímavý, či dojde až na dojetí. Ještě před několika lety jsem čekal na dabing u nové série, či jsem sledoval každý týden premiéry, dneska už ani nevím, kolikátá přesně série běží. 1. série - 100%. 2. série - 100%. 3. série - 100%. 4. série - 95%. 5. série - 100%. 6. série - 95%. 7. série - 95%. 8. série - 90%. 9. série - 90%. 10. série - 95%. 11. série - 95%. 12. série - 85%. 13. série - 95%. 14. série - 85%. 15. série - 85%. 16. série - 85%. 17. série - 80%. 18. série - 80%. 19. série - 80%. 20. série - 80%. 21. série - 75%. 22. série - 75%. 23. série - 75%. 24. série - 75%. 25. série - 70%. 26. série - 75%. 27. série - 75%. 28. série - 60%. 29. série - 60%. 30. série - 55%. 31. série - 55%. 32. série - 40%. 33. série - 40%.

Simpsonovi - Série 1 (1989) (série)

Ikonická první série. Asi nejrozdílnější od zbytku seriálu, ale i právě v tom má svoji kvalitu. Nejlepší epizody - Hezkej večer. 100%

Smrt ve tmě 2 (2021)

Proč to takhle sequelovat! Jednička je výborná, něco nového se skvělým obsazením a fakt řadou děsivějších momentů. Základním prvkem tehdy bylo, že tam nebyl daný kladný a záporný hrdina, jen antihrdinové. Tentokrát se na tenhle vybudovaný charakter vykašlali... Špatně nasvícené, minimum děsivých momentů, nulová atmosféra. 20%

Mr. Kubelík Show (2020) (pořad)

Na české poměry zatraceně originální koncept! Petr Kubelík je svůj, se svým specifickým humorem... Mám radši, když hosté nejsou úplně fanoušci pálivého jídla, pak je to až vtipný. Výborná příprava moderátora! 80%

Hvězdná brána - Série 10 (2006) (série)

Celkově se pohybujeme v tom stejném jako v předchozí sérii, jen už to nepůsobí tak uceleně a navíc ani tempo už není tak bravurní.. Ale pořád to funguje moc dobře, jen ten závěr byl tak natahovaný, dokonce přišla epizoda s otcem Valy, která je zase silný konkurent v kategorii nejhorší epizoda vůbec. Orijové jsou výborní a ten závěr, sice úplně "nezasytí", ale hodně zahřeje u srdíčka. 90%