Mlčení jehňátek (1991)

Vynikajúci thriller s ešte lepšími hereckými výkonmi , kde treba pozdvihnúť hlavne Anthony Hopksinsa , ktorý rolu Hannibala zvládol nejeden krát bravúrne. Skvelá atmosféra s úžasnými dialógmi , ktoré dopĺňa vhodná hudba. Jeden z najlepších filmov svojho žánru.

Citizenfour: Občan Snowden (2014)

Konečne nejaký nezaujatý dokument , ktorý objasňuje reálne skutočnosti , ktoré sa bohužial dejú. Klobúk dole pred Snowdenom , bolo vidieť , že bol na začiatku dosť nervózny , ale rýchlo sa adaptoval a ja som nestíhal s dychom. Som veľmi rád , že existuju ľudia ako on a dokážu na seba vziať isté riziko (či už sa jedná o jeho blízkych , alebo oňho samotného) ...To čomu oni hovoria demokracia , má od nej veľmi ďaleko.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Úžasne prevedený ,,životopis,, , ktorý sa odohráva v minulom storočí. Šikovne napísaný scenár , ktorý ani pri dĺžke 132 min nebude nudiť ani sekundu. Leo tak ako vo vlkovy z wallstreet hrá podla mňa rolu , ktorá mu ide najviac ,,maleho hajzlika,, a vďaka prenasledovateľovi Hanskovi je film niečím špeciálnym.

Šestý smysl (1999)

Musím sa priznať zo začiatku ma to moc nebavilo , no každou ďalšou sekundou som sa viac a viac ponáral do deja. Postupne som si skladal diely do seba a koniec bol čerešničkou na torte , ktorý z tohto filmu robi 5* záležitosť. Vídám mrtvé lidi!

Podfu(c)k (2000)

Videl som to snáď 5x a stále ma to Podfuck neomrzel. Skvelé dialógy, výborne konštruovaná zápletka , čierny humor , ktorý ma neprestáva baviť a hlavne skvelý Pitt v role ,gypsi, boxera.

Zodiac (2007)

Zodiac ma zaujal už len tým , že film čerpal zo skutočnej udalosti. Skvelé herecké obsadenie s ešte lepším režisérom napriek dĺžke filmu nenudil ani sekundu. Doteraz spomínam na okamih , keď Jake mal pred sebou vraha (možno) a nič s tým nemohol robiť.

Sedm (1995)

Dokonalý scenár , ktorý by mohol donútit nás sa konečne zamyslieť hlavne nad touto dobou. Finchera nemá dôvod komentovať ...je to génius. Strašne ma bavila dvojica hlavných aktérov , ktorý z tohto filmu urobili asi najlepší mysteriózny thriller vôbec.

Počátek (2010)

Konečne som si našiel dostatok pokoja na pozretie tohto skvostu , to čakanie za to stálo. 1 z najlepších diel aké som kedy videl, film nútil rozmýšlať od začiatku do konca. Nolan to vyšperkoval do dokonalosti hlavne na samotnom konci filmu , vďaka ktorému je film otvoreným pre nás hodnotiacich.