Klan Gucci (2021)

Zákulisie talianskeho módneho impéria je natočené svižne, hlavne prvá polovica je nadpriemerná a veľmi dobre sa na ňu pozerá. Lady Gaga začína byť schopnou herečkou, čo ma stále príjemne prekvapuje. Adam Driver je vo svojej počiatočnej plachosti veľmi dobrý a táto dvojica je určite ťahúňom snímku. Ridley Scott natočil v jednom roku dva veľké filmy (Posledný súboj) a vo svojom veku dokázal, že stále má čo ponúknuť divákovi.

Poslední souboj (2021)

Možno sa to nezdá, ale ide v podstate o komorný príbeh dvoch mužov, ktorí stáli na jednej strane, aby sa ich cesty postupne vzďaľovali. Dej je rozdelený do troch kapitol, kde sledujeme udalosti z pohľadu tej-ktorej postavy. Keď som zistil, že sa to bude uberať týmto smerom, zavládli vo mne pochybnosti, aby film neskĺzol do nudnej schémy a nesledovali sme, čo sme už videli, len z iného pohľadu. Obavy boli zbytočné, tvorcovia sa s tým vysporiadali rozumne.

První klidná noc (1972)

Bol to iný Delon, na akého sme zvyknutí. Som rád, že sviežejší a zaujímavejší. Naproti tomu, že je samotná zápletka filmu dobrá, nechápem prepálenej minutáži.

Fortunes of Captain Blood (1950)

Pirátsky dobrodružný film ako má byť. Nejde síce o žiadny filmový klenot, ale nenáročná zábava dokáže potešiť každého diváka.. Rýchly spád, množstvo súbojov a námorných bojov. Desiate hodnotenie a štvrtá recenzia.

Pirates of Tripoli (1955)

Princezná Karjan sľúbi rozprávkové bohatstvo kapitánovi pirátov, ak jej pomôže získať späť stratené kráľovstvo... Jednoduchý príbeh plný dobrodružstva a súbojov. Paul Henreid mi príliš nepasoval do úlohy bukaniera. Slabší priemer. Prvé hodnotenie aj recenzia.

Příběh létající pevnosti (1944)

Navzdory propagande a kvetnatého komentára ide o veľmi slušne natočený dokument o legendárnom americkom bombardéri. Sledujeme relatívne podrobný popis bojovej akcie, čo je veľmi atraktívne.

The Fatal Hour (1940)

Štvrté pokračovanie príbehov detektíva Mr. Wonga sa točí okolo vraždy policajta. Kapitánovi Streetovi veľmi záleží na prípade, preto pozve k vyšetrovaniu Mr.Wonga... Bohužiaľ, zatiaľ najslabší film zo série, kde nepomáhajú ani atraktívne dialógy medzi policajtom a novinárkou, ktoré boli ozdobou predchádzajúceho filmu. Deviate hodnotenie, tretia recenzia.

Mr. Wong in Chinatown (1939)

Mladá Číňanka je zavraždená skôr než požiada Mr. Wonga o pomoc. Inteligentný detektív sa pustí do vyšetrovania, ktoré ho dovedie až k špinavým obchodným machináciam... Tretí filmový príbeh americko-čínskeho detektíva, ktorého predstavuje dokonale zamaskovaný Boris Karloff sa nesie v jednoduchej stavbe príbehu, kde dominujú všetky atribúty diváckeho filmu. Oživením bola postava mladej drzej novinárky a jej  scény s nervóznym detektívom. Siedme hodnotenie a druhá recenzia.

Hot Saturday (1932)

Tuctová romantická komédia z malého mestečka, kde sa reči šíria rýchlejšie než samotné udalosti. Film na jedno pozretie zaujme azda len mladým Cary Grantom v úlohe bohatého sukničkára.