Quantum of Solace (2008)

Zprvu jsem očekával hodně, po té co se internetem šířila vlna nevole jsem se zděsil a své tvrzení: BONDOVKY KONEČNĚ DOSTALY POŘÁDNÉHO REŽISÉRA, jsem už bral zpět. A teď, konečně jsem po té co jsem ji spatřil nechápu tolik nevole. Forster není akční režisér (to museli vědět všichni), ale porval se s tím čestně (byť se hodně inspiroval u kolegů) a na přestřelku v opeře nedám dopustit. Ale to co mě spíše zklamalo byl příběh. Od Haggise bych čekal mnohem víc, zvlášte po minulém díle, kdy Bond se pomaličku proměňoval v člověka a nebyl jen dokonalým agentem. Celá kostra děje mě připomíná trilogii o Bournovy-prostě chaotický děj, kdy divák neví co se děje, Bond likviduje kdekoliv, kohokoliv. A to je pravý opak minulého dílu. Ale celkově je nový Bond kvalitní blockbuster a patří k té lepší části z celé této série.

Wanted (2008)

Ze začátku se mě moc Wanted nelíbil. Efektní režie talentovaného Rusa maskující děravý scénář. K tomu pár hvězd co hrají solidně, ale zas vím, že mají na víc. A nakonec McAvoy, terorizování jeho tlustnou šéfovou, jeho parohy, jeho znuděnou existenci jsem mu uvěřil bezproblému. Ale pak, kdy se stane součásti bratrstva, stává se frackem a já se nestačím divit na co to sakra dívám. Ale kdy se příběh ocitne na Moravě, Angelina sedne do žigula a běsivě prohání pendolíno, ve kterém McAvoy jde po krku padoucha....V tom se celý film pořádně rozjede. McAvoy se na tu roli dokonale hodí (postava se mění z fracka a hotového tragického hrdinu hodného Oidipa), příběh je konečně o něčem, režie je dokonalá a nemaskuje jen efekty nulový děj. Prostě na poslední třetinu je Wanted *****podívaná se vším všudy. Bohužel, jen na poslední třetinu, zbytek je průměrnou kaší co solidně pobaví, nic víc.

Agent bez minulosti (2002)

Kvalitní akční drama, které nesází jen na akci, ale hlavně na atmosféru a dobré herce. Naví Liman nepodlehl tehdejší tendenci vidoeklipové režii akčních scén (tak jak se v roce 2002 vše točilo), ale našel živou vodu v podobě ultradrsných bitek (což jeho nástupce ve zbylých dvou dílech dovedl do dokonalosti).

Noc hrůzy (1985)

Jeden z hororů mého dětsví. To co jej povišuje nad průměr je jeho hravost s pravidly žánrů úpirského hororu a nadhled. Nikdy nezapomenu na hlášku VEČEŘE JE V TROUBĚ, kterou moji spolužáci na ZŠ tak často říkali.

Důvod k rozvodu (1937)

Zábavný a naivní film z dob cilindrů a bílých rukaviček. Filmu jasně vévodí Anny Ondráčková, ale pan Nový s Járou Kohoutem ji zdatně dohánějí a v jistých momentevh zastiňují (byť každý jiným způsobem). Mandlová je tady jen roztomilá a Korbelář nudný. A jako vždy geniální a bezchybný Ferenc Futurista. Celkově se jedná o silný nadprůměr ve svém žánru i období vzniku.

Jako štvaná zvěř (1995)

Strašlivý akční film. První hvězdičku uděluji za provedení eliminace té ruské děvky Baldwinem na pláži. Druhou hvědičku za kozy Crawfordové ve vlaku. Jinak fakt hrůza a to vyprodukoval producent Silver.

Poslední plavky (2008)

Tomuto filmu se může dát jakékoliv hodnocení. Jediným určujícím činitelem je styl humoru diváka. Já se místy bavil skvěle, což je však dílem sehranosti Čtvrtnička a Poláška, než vtipností scénaře. Bohužel filmu chyběla větší odvaha k drsnějšímu humoru (třeba lovení sumce na roztomilého oříška), nebo k anarchistickému. A nesmím zapomenout pochválit úvodní písničku Jaj ty kokot.

Český Robinson (2000) (TV film)

Solidní český mikroseriál s kvalitním hereckým obsazení o hledání domova a české malosti i velikosti.

Maharal - Tajemství talismanu (2006)

Nevětší problémem Maharalu je Jandourek. Aby plně zužitkoval tajemnou atmosféru Prahy, tak tam raději neustále mrdá střihem pohledy z vrchu a jiné moderní vychytávky. Místo toho aby napsal českou variantu dětského Indiana Jonese, kopíruje americký styl příběhu-opravdu potřebujeme v dětském filmu mrtvoly, frajery jak z Matrixu a děcka co mají platební karty? Jeiným kladem je obsazení-Somr, Navrátil (ten snad nestárne), Kramár aj.Škoda, protože Maharal měl v sobě potenciál kvalitní podívané pro děti všeho věku. Takhle je to solidní průměrná záležitost, která se za pár let nebude už ani reprízovat.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Mizerná pohádka s děsně hrající Jitkou Schneiderovou.