Příběh kriminálního rady (1994) (TV film)

Herectví pánů Munzara, Skopečka, Satoranského a Cupáka mám natolik rád, že přečkám i celebritu Rašilova nejml. K této hře se moc rád vracím, je to herecký koncert. Doufám jen, že budou mít i nějaké nástupce.

Dunaj (2019) (koncert)

Úžasný gejzír nádherné hudby, pláču, lkám, spolu s hudebníky :)...., děkuji za krásnou připomínku mého mládí

Mafie vraždí jenom v létě (2016) (seriál) odpad!

Naprostá chujovina pro dutohlavy a pasanty psychiatrických a geriatrických ústavů, kteří slintají beze změny nad miskou ústavního blafu jako nad takovým báječným pořadem, jako je Mafie vraždí jenom v létě. Jak jsem se nechal nachytat, ó jéé. Koncentrace trapností a neuvěřitelně hloupých dialogů na mentální úrovni žáčka první třídy opepřená lascivními oplzlostmi pro vilné seniláky, které ze sebe tlačí televizní hvězdy věhlasu, jenž nepřekročí práh venkovského televizního studia. Satira, komedie? Já opravdu nevím, drama to tedy rozhodně není, jak nějaký trouba uvedl v tiráži snímku. Největší prča přijde na závěr každého dílu, když se divák dozví, že dílko je věnováno všem statečným lidem, kteří bojují proti mafii.

Life on Mars - Episode 8 (2006) (epizoda) odpad!

nemohu uvěřit vlastním očím a uším, jak dokáže někdo tak pěkný seriál tak zkurvit, jen aby to mohlo pokračovat, něco tak sladkobolného na závěr první řady je jak rána mezi oči, pořádnej kopanec do koulí, jdu blejt a jsem zvědav, co s tím tvůrci chtějí spáchat v další řadě..., fakt škoda

Agatha Christie's Poirot - Byt ve třetím patře (1989) (epizoda)

Tak banální a plytký příběh zdobí snad jen šéf inspektor Japp svým sarkasmem, kterého bylo v této epizodě bohužel jako šafránu, fantastický exteriér Davida Sucheta a nádherné interiéry art deco, nad kterými oči přecházejí.

Air Force One (1997)

Tenhle film prostě zbožňuju, tuhle parodii adorující Velkému Bratrovi. Hláška „tohle se Spojeným státům nedělá“ a zachmuřené obličeje paní vice prezidentky a jejího štábu, bláboly, které musel napsat opravdu scénárista skautík s pérem zastrčeným do americké ústavy. Harrison Ford likvidující vytrénované komando ruských hrdlořezů, afghánských veteránů, kteří k zabíjení nepotřebují žádné zbraně, kromě vlastního těla. No prostě nářez jako prase. Jen ten Gary to „kazí“ a je to jediná světlá figura celého filmu. Vždycky jsem se těm kecům smál, dokud jsem neměl tu „čest“ pracovat ve státní instituci, dnes se již tolik nesměji, ono je to všude stejné…, Bůh nás chraň.

Svatba (1978)

Excelentní koncert pod taktovkou Roberta Altmana. Bohužel takové filmy se dnes již netočí, nemá je kdo napsat, kdo natočit a pro koho, kdo by se unavoval vnímat mistrné dialogy a naprosto dokonalý děj. Věčná škoda....

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Po nějaké době zase příběh od Marvela, který mne opravdu potěšil a nenudil a při čtení místních odborných komentářů jsem si ještě rozšířil slovní zásobu o výrazy jako podstatný twist a emocionální zápřah. Na jeden film bezva. Dávám 5*.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Patřím ke generaci, která se v závěru 60.let narodila a já osobně jsem zoufalý nostalgik a Bondovky s Conellym, Lazenbym a Daltonem mám nejraději. Dobové reálie, obecná kultivovanost, technické finesy poplatné době, móda v odívání... to vše na mne působí jako očistná kúra. Druhá "neoficiální" Bondovka snad vznikla navzdory hegemonii Wilson & Broccoli, tak alespoň na mne film působí. Nemyslím, že by to bylo špatně, naopak, pro mne v mnohém příjemná změna, kterou tento snímek narušil sérii Bondovek s vypelichaným lázeňským vometákem, který v takřka důchodovém věku metá kozelce a slintá jako pederast nad dvacetiletými dívkami. Dodnes jsem nevypátral, proč a koho napadlo pana Rogera Moora angažovat na neuvěřitelných 7 epizod do role 007 v jeho více než zralém věku a když tak učinil, měl se scénář ubírat jiným směrem, nikoliv nás neustále trápit záběry na vilného starce jak si "užívá" s dívkami, které věkem mohly být jeho vnučky. Chyběl mu šarm sira Connelyho, pružnost Mr.Lazenbyho a inteligence všech tří protagonistů, které jsem zmínil v úvodu. Slabomyslný, úchylný dědek mi prostě pokazil 7 dílů. Ale to jsem odbočil anebo možná nikoliv, možná to nevadilo jenom mne a vznikl poslední Bond s Connelym, navzdory, poslední věta v posledním záběru to tak trochu naznačuje. Tvůrcům odpouštím nesmyslné a zbytečně do filmů nacpané osobní vznášedlo a rád dávám 4*.

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Měla ta sr...ka nějaký děj? Bohužel jsem si nestačil všimnout do chvíle, než jsem omdlel. A to jsem dal 1:04:15. Když jsem se budil, brali mi moje můžo. Bojím