Potomci lidí (2006)

Z filmu se mi nejvíce líbyl válečný konflikt, který bych řek je na nejlepších úrovní války, která byla použita do filmu. Pochválit musím také kameru, jak jde za naším hlavním hrdinou, který bojuje o život. Snímek má i málo střihů z kamer, což se také musí pochválit a pak dobré herecké výkony.

District 9 (2009)

Ze začátku jsem si myslel, že to bude jenom o dokumentování, ale to bylo asi jenom prvních deset možná více minut. ve filmu hrajou nováčci, ale to nevadí, protože jejich výkony nebyly špatné. Efekty vám říkají, že ten film na který se díváte je opravdu skutečný. K tomuhle filmu ještě musím říct, že filmyři se nabáli tentokrát udělat z mimozemšťanů dobráky a z lidí totální parchanty. Není to jako Válka světů, ani to není hollywoodský, co mi vadilo byly dokumentární scény na začátku a někdy až moc hrubé výrazy.

Berija, Stalinova stvůra (1994) (TV film)

Člověku jen běží mráz po zádech z toho, co všechno je samotný člověk udělat tomu druhému. Berija byl jako Stalin, ti dva snad neměli žádnou duši, jejich vyvražďování vlastního lidu musí každého normálního člověka donutit klepat si na čelo a říkat si, jestli se to opravdu stalo, nebo je lidská bytost takhle zlá vůči vlastním druhům. Díky Bohu, že Česká republika je orientována na západ, protože z východu pochází jenom zlo. Jak řekl Ronald Reagan "Sovětský svaz je říše zla." Co se týče samotného dokumentu, tak přes zajímavé téma se dal vidět, ale není to nic extra. Znám mnohem lepší dokumenty. Zde mi více chybělo vyprávění vypravěče. Filmaři hodně věnovali pozornost monologům jednotlivých lidí a svědků Berijova řádění, což mi zde přišlo až přehnaný.

Skála (1996)

Ač mě příjemně překvapil tento film, ale bohužel jsem našel v něm i momenty, za které ubírám body. Skvělá akce, děj, scénář, zvraty, výborní herci - hlavně Sean Connery, kterému jsem fandil od prvního setkání s jeho postavou. Co mě ale zaráželo, bylo pár béčkových prvků a lehká předvídatelnost v ději. Skála ale mě i tak příjemně pobavila a jsem moc rád za ten čas, který jsem u ní strávil. O Michaelu Bayovi vím, že je to vynikající režisér. Většina jeho filmů jsou trháky, i když to se v poslední době říct nedá.

Útok z hlubin (1999)

Ty jsou tak průhledné, že ani nemáte pocit, že postava ve filmu stojí proti zkutečnému žralokovi. Film jsem poprvé viděl, když jsem byl malý, tehdy jsem se samozřejmě bál, ale dnes jsem pochopil, že jsem byl v omylu. Úvod je moc dlouhý a některé dialogy mi přišly zbytečné a také smrt Jacksona tak brzy mě také zklamala. Málo peněz, to je důvod, proč film nebyl pěkně zfilmován. Jedinou otázkou pro celé lidstvo je: Proč čelisti natočeny v 70 letech jsou dodnes nepřekonány s dnešní počítačovou technikou?

Veřejní nepřátelé (2009)

Poslední stádo Johna Dillingera mě hodně pobavilo. Johny Depp nám předvedl další svůj výborný výkon a Bale se naprosto hodil, jako jeho soupeř. Hned od začátku vás film zaujme, ukáže vám, jak se Dillinger nemazlil se svými parťáky. Filmy z tohoto období mám právě hodně rád a děj ukazuje divákovi jak opravdu 30 léta byla strašná. Mann nádherně sfilmoval bojövé scény, kde po sobě střílí FBI a lupiči, opravdu jako reál! Nemám co vytknout. 10/10.

Noční můra v Elm Street (1984)

Film je pěkný, ale rozhodně bych ho nebral jako horor. Jasně, v 80 letech to byl hororový hit, ale dnes už ani ne. Robert Englund je pro dream vraha naprosto ideální a v české verzi má dobrý dabing, který se v dalších dílech už neobjeví. To co bych filmu vytknul je momentálně málo akce a tím se vám zdá film pomalu krátký, ale děj je naprosto fantastický.

Red (2010)

Ze začátku to bylo hodně pomalý, ale pak se to rozjelo a jednalo se o pěknou komedii. Nejlepší je ta scéna s tím hasičem. Rozhodně se nejdná o podobnej typ filmu jako je "Smrtonosná past".

Noční můra v Elm Street (2010)

Spíš (Noční můra dvou milenců) tenhle film rozhodně není o Elm street, ale jenom o dvou lidech, kterým se Freddy mstí za svůj osud. Příběh je vlastně úplně stejný jako v prvním díle, jsou ty úplně stejné scény. Smrt v posteli, kluk co hnil v base, kde ho Freddy dostal, scéna u pohřbu, mrtvola v pytli a jako vždy je tu konec, kde opět Freddy bude přivezen do reality, kde zemře (teda, podle konečné scény, kde Freddy ze zrcadla svými noži projede Nanciny matce hlavu, tak asi nezemřel.) Jediný klad jsou v celku dobré triky, ale Jackie Earle Haley Feddyho nezahrál tak dobře, jako legendární Robert Englund, ale jinak tenhle film není rozhodně lepší. Remaky v poslední době jsou zbytečné a trapné pokusy a vylepšení série.

Černá smrt (2010)

Film bývá chvilkama i strašidelný, čekal jsem větší krimi a více zvratů. je tam tedy scéna, která vše vyjasní a ta je asi jediná, co mě překvapila. A jak už tady někdo psal, na to, kolik si ti vojáci brali zbraní a mučidel tam bylo opravdu málo akce, ale to jsem mohl čekat, když to natočili britové a němci, kteří prostě na tyhle ty typy filmů nemaj.