Let číslo 93 (2006)

Film dělaný na způsob dokumentu. Nepřekvapilo mě tedy, že v něm nevystupují žádní známí herci, není třeba. Dějová linie je rozdělena na dvě části. Jedna se odehrává v letadle a druhá u pilotních operátorů na letištích. Tento způsob filmování mě nějak neoslovil, snímek je navíc dělán hodně americky. Pochybuju, že ve zkutečnosti by obyčejný pasažér rozeznal falešnou bombu od pravé, ale možná se mýlím. Útoky z 11. září, 2001 byly bezpochyby hrozné, ale snímek není zas tak úchvatně natočen, abych se na něj příště podíval znovu. Jednou to stačí, nic vyjímečného.

Titanic's Final Moments: Missing Pieces (2006) (TV film)

Na každém dokumentu o Titanicu je vidět, jak jsou rozdílný. Někde se tvrdí že byl parník postaven z nekvalitní ocele, proto došlo k zaplavování lodi tak rychle, když byly protipovodňové panty slabé. Dokumenty, jako tento se přiklání k tomu, že byla loď postavena z kvalitní a dobré ocele, ale zde se také zastávala teorie, že bylo poškozeno i dno lodi, o čem jsem také pochyboval. Přikláním se k faktu, že loď nebyla z hlediska bezpečnosti kvalitní, proto šla ke dnu tak rychle. Rád bych věřil, že ocel kvalitní byla, ale bohužel nebyla. Zde se spíš probírá samotné rozzlomení Titanicu na dvě části, při jakém úhlu atd. Počítačové záběry jsou výborně udělány, potápění za vrakem lodi je také dost zajímavé a vyjde nám z toho další pěkný dokument o Titanicu.

Poslední Mohykán (1992)

Tohleto je velmi nadhodnocený film. Při tom to je jeden z nejhorších filmů odehrávající se v indiánském prostředí. Nuda od začátku do konce, chce to velikou odvahu, abyste se dodívali až do konce. Myslím, že snímek nejvíc trpí režií, která je úděsná. Mann není kvalitní režisér a tímto filmem to jen dokazuje. Samotná výprava filmu je zasažena nudou, strašnými dialogy postav a občas tím bojem, který vás ale také nepostaví ze židle. Na to, jak je film hodnocen, tak musím říct, že je tohle bída a děs. Nechci urážet lidi, kterým se film líbí, ale myslím, že si tento snímek spletli s úplně jiným filmem.

Tísňová linka (2013)

Od začátku napínavá, akční podívaná, která vás nenechá se nadechnout, ovšem jen do doby, co snímek bude trpět logickými chybami a hrozným koncem. Vypadalo to na plný počet hvězd, ale pak se začli dít věci. Ale Halle Berry je prostě výborná herečka. SPOILERY! Prvním nesmyslem je, že ten chlap, když unesl tu holku a zavřel ji do kufru, tak ji nesebral mobil, ale nechal ji ho krásně v kapse. Tím pádem mohla vytočit policii a zábava mohla začít. Pak ten muž, jak upozornil našeho padoucha, že mu z kufru teče bílá barva a pak se rozhodl vytočit policii. Proč tím autem ten muž neujel a teprve pak vytočil policii? Proč tam zůstal stát, když vidí podezření na únos? Kliše jako, že únosce je ten samý vrah jako na začátku filmu si tvůrci mohli odpustit. Pak ten konec, kdy samotná Halle Berry přijde na únosce a nechaj ho uvnitř své skrýše shnít a pak byl konec. Čekal bych ho nějak zaujatější a ne jako v SAWu zavřít dveře, klapka a titulky.

Klub rváčů (1999)

Edward Norton a Brad Pitt. Dobrá dvojka se skvělým režisérem Fincherem. Nap pohled lákavé se na film podívat, ale raději to nedělejte. Snímek je hrozně stupidní. Scénář je nezáživný a postavy bez charakteru. Klub rváčů tím pádem působí nezajímavým dojmem. Nevím přesně, co se na filmu širší veřejnosti tak líbí.

Rváčův deník (1995)

Skvělé výkony mladičkých tváří, DiCapria a Wahlberga. Čím film hodně trpí je režie a častá nuda. Režisér není natolik dobrý, aby diváka uvedl do děje, protože zpracování snímku není moc dobré. Možná to ve mě probouzí to téma drogy, které vůbec nemusim, každopádně snímek stačí vidět jen jednou a to jsem chvíli měl také co dělat, abych ho dokoukal.

Gangy New Yorku (2002)

Přijde mi, že Martin Scorsese hrozně rád točí více než dvou hodinové filmy, tenhle se ale opravdu nepoved. Zprvu musím říct, že je film úkrutně vlastenecký, což Američané milují, proto také tuhle spatlaninu 10x nominovali na Oscara, bez ohledu na to, že film obsahuje spousty klišé, nelogických a nudných scén a vlastně nudné odvyprávění příběhu, který je nezáživný, nic neříkající a protažený, je zde tolik scén, které bych já osobně vystřih. Leonardo se mi zde ani moc nelíbil, kompletně ho totiž zastínil Daniel Lewis, který svou roli opravdu ukázkově předvedl. Snímek se ani nedá dokoukat, nudné pasáže vám k tomu brání. Ostatně Scorsesemu v režijní kariéře stačí natáčet vlastenecké filmy a bude patřit mezi nejlepší režiséry světa, při tom tenhle film je naprostá nula. Gangy New Yorku by si měly podat ruku s Argem, který narozdíl od tohoto snímku Oscara dostal, ale také vypráví o Americe, že?

Adaptace (2002)

Příšerná režie, námět a výprava filmu vše jen zhoršují a proto se tenhle pokus o film blíží k odpadu. Nemohl jsem si ani zvyknout na Nicolase Cage na role dvojčat. Další film, který zbytečně a nezaslouženě dostal Oscara, zajímalo by mě, který pako v tý Americe ty Oscary určuje, protože tenhle film je tak neuvěřitelně nudný a o ničem. A ikdyž se považuje za komedii, tak rozhodně není srandovní, spíše trapný.

Red 2 (2013)

Absolutně bez zápalu, bez děje, bez humoru. Hodnotit by se zde mělo jen herecké obsazení, jinak je tohle naprostá ztráta času, která měla filmařům ještě vydělat nějaké ty peníze. Trapný, nudný, zbytečný film.

Gamer (2009)

Gamer je film s přijatelným námětem do budoucnosti. S dobrým hereckým obsazením, včetně Michaela C. Halla, který mě ve své roli jako tvůrce "živých her" překvapil. Kromě Gerarda Butlera mě zde hodně bavil i Terry Crews, od kterého jsem nečekal takovouto roli! Snímek má také vynikající efekty, hlavu, patu, zvraty, ale docela tu škodí dojem béčkovosti, který na mě působil už i kvůli úchylným scénám, kde si jeden tlouštík šachá na své obrovské břicho erotickým stylem a další různé prasárny, které bych úplně vynechal. Kdyby se režie ujmul někdo lepší a trapné a úchylné scény by šly ztranou, šlo by o ještě lepší snímek. Ale i tak, spousta akce v čele s Butlerem a přijatelné brutality vás bude hodně bavit a bude vás zajímat konec. Jedná se tedy o povedený snímek.