Saw 6 (2009)

No sláva, konečně filmaři natočili díl, který kvalitou, příběhem a napínavostí dohnal první díl. Krev sice zůstala, ale ani to tak nevadí, protože nejbrutálnější je podle mě ten začátek. Tvůrci přišli na nové nápady a tak je využily, zkrátka máme tu konečně pořádný Saw.

Saw 5 (2008)

Tohle je další nepovedený díl po třetím díle. Jakoby už nestačilo toho prostě nechat. Zase se jedná o několik lidí plnící se úkoly od jigsawa, tenhle díl mi hodně připomínal dvojku, protože jsou tam zase lidé, kteří mají zjistit co mají splečného, pasti ve filmu jsou trapný a nenahání hrůzu, kromě té poslední, ta sice byla také trapná ale trošku hrůzu naháněla. Tvůrci Saw vyčerpali nápady a musí počkat až nějaké dostanou.

Saw: Hra o přežití (2004)

Jednoznačně nejlepší ze série, která už obsahuje 7 dílů. Jediný díl, který není zas tolik krutý, joka trojka. Je to parádně zfilmovaný a hlavně hodně překvapivý konec. Poprvé když na to koukáte, přijde vám to jako horor, ale řekl bych, že je to spíš triler. Originalita příběhu a Jigsawovích pastí se nepřekoná a navždy tohle bude nejlepší. Jamesi Wane, palec nahoru!

Dnes neumírej (2002)

Toto je první bondovka co jsem zhlédl. Film má spoustu zvratů a překvapení, obsazení Pierce Brosnana jako Bonda byl vynikající tah, ale dívat se na tento snímek jednou za pět dnů bych asi nemohl, stačí mi jednou, film je také podle mě moc dlouhý, ale jinak dobrá bondovka.

Neuvěřitelná cesta 2: Ztraceni v San Francisku (1996)

Jedná se tady o lepší a srandovnější díl, který se odehrává v San Franciscu. Ve filmu bylo použito i více zvířat a dva lumpové, kteří loví psy pro útulek. Série o dvou psech a kočce mě stále neopustila a ještě rád se na to někdy dívám, ale už tak často jako když jsem byl malý.

Neuvěřitelná cesta (1993)

Můj oblíbený film, když jsem byl malý. Film je o mluvících zvířátkách, kteří ale neotvíraj pusu, když mluví, ale to mi ani nevadí, protože film se natáčel v době, kdy technologie ještě nebyla nejlepší. Pro malé děti je to určitě stvořený, ale jak člověk roste, pomalu mu přechází chuť po filmu.

Počátek (2010)

Děj, triky a herecké výkony, obzvlášť Capria. Až neuvěřitelné jak filmaři dokážou přenést lidské sny na filmové plátno, je opravdu zvláštní, jak člověk vnímá a prožívá sny, no zpět k filmu. Proti ději nic nemám, snažil jsem se filmu naslouchat a dávat pozor, ale zhruba někde na konci jsem se v příběhu ztratil a pár věci mi těžko šlo do hlavy, ale opět tu máme vynikající triky. Nolan dokazuje, že v současné době patří mezi ty nejlepší režiséry!

Mystery, Aljaška (1999)

Tohle je dobrý film o hokejistech o kterých není moc natočených filmů. V hlavní roli je Russel Crowe, což je samo o sobě velké lákadlo do kin, herecké výkony také pěkné, ale chvilkama se ve filmu vyskytnou i nudné zbytečné scény a ještě škoda, že ten zápas s Rangers byl urychlený, protože je to nejlepší část filmu. Já mám o hokej veliký zájem a proto dávám 8/10.

Saw 3D (2010)

Nevím co na to napsat, no asi na stejné úrovni jako šestka. Na rozdíl od ní jsou tady mnohem brutálnější pasti a příběh je také podobný předchozímu dílu. Saw 3D (jinak VII) nemá už zkutečně co nabídnout, kromě nových postav a pastí, ale v tomhle díle se konečně dozvíme co se stalo s doktorem Gordonem z prvního dílu (na to jsem už totiž čekal snad celou věčnost). Ve filmu jsem také čekal více pastí, kterých bylo ve filmu podle mě málo. Abych to zkrátil: Filmaří psali, že je to poslední díl, ale bojím se, že vzniákne další, protože konec je zase otevřený, ale na celé sérii Saw mě filmaři stále cpou do hlavy myšlenku, která zní: "Je zvláštní, že každý člověk co přežije Jigsawovu hru se k němu přidá." Oni už prostě neví koho do toho filmu strčit a tak to nakonec hodily i na chudáka Gordona. Film špatný není, ale krve opět přibylo.

Kongo (1995)

Tomuhle filmu dávám jasnou desítku! Mám ho moc rád, najdou se v něm i srandičky, hororové scény a propracovaný příběh. Nejvíce mě z filmu bavil ten Monroe a jeho narážky na pana Homolku. rád se na tento film podívám vždycky a doporučuji to i každému!