Zelené peklo (2003)

Opravdu pěkný detektivní snímek s Travoltou a Jacksonem a s režisérem McTiermanem. Filmy o vojácích mám hodně rád a tohle je snímek ještě ke všemi detektivní a film obsahuje i překvapivý konec, opravdu dějově promakané.

Saw 3 (2006)

Hrůza! Jediné opravdu dobré díly ze série Saw je jednička a dvojka, pak kvalita hodně poklesla. Saw 3 je zatím nejhorším dílem z této série. V jedničce dával Skládačka svým obětem nějakou reálnou šanci na přežití, zde už to tak není. Mučení lidí je o dost krutější a nedává to žádný smysl a to se mi hodně znelíbilo. Jako past, která vám otáčí končetiny o 360 stupňů je hodně bolestivá až k nevydržení a myslím si, že člověk, který by takovéto mučení podstoupil by omdlel bolestí, protože lidské tělo není schopno vydržet takový nátlak bolesti. Příběh je hodně BÉČKOVÝ a konec zase stejný. Ty zvraty se furt opakují a opravdu nemá smysl se na tento film koukat, nic nového se divákovi neodtají. Pořád to samé. Jestli se takovýto způsob filmů líbí Američanům, tak si neumím představit jejich životní úroveň.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Musím říct, že film je spíše hloupý než pěkný. Příběh na nic! Je to ve všech směrech přehnané, rozhodně mě nebaví koukat na haldu lidské krve, prostě je tento snímek ten nejhorší ze série "Vetřelec" Pořá je to to samý, znovu vetřelci vraždí lidi na lodi a nakonec ti mimoni zase chcípnou, jako vždy! Alepoň že Sigourney Weaver zůstala (i když ji to bylo houby platný) a Ron Perlman se alespoň ukázal. Přehnané, drsné, hloupé, to samé! Tečka.

Vetřelec ³ (1992)

Vetřelec 3 je další skvělé pokračování známé sci-fi série Vetřelec, tentokrát v režii Davida Finchera. Pokud jste neviděli prodlouženou verzi tohoto filmu, tak o dost přicházíte. Základní, kratší verze, dlouhá 114 minut je byla okradena o spoustu důležitých scén a dějových sekvencí. Škoda, že se celý filmový štáb choval v průběhu natáčení k Fincherovi tak neférově a svým způsobem převzali velení celého studia. Fincherova prodloužená verze filmu lichotí a dle mého názoru udělala z Vetřelce 3 nejlepší díl celé série. Film vás hned úvodem překvapí dějovým zvratem, od kterého se bude odvíjet celý příběh. Nový vetřelec má nové vlastnosti. Je rychlý, velký, strašidelnější. Škoda jenom nízkého rozpočtu, poněvadž technologie, jakou byl vetřelec vytvořen by nepochválil ani Ed Wood před padesáti lety, natož Fincher v roce 1992. Film velice chválím. Scénáristé odvedli dobrou práci. Herci perfektně hráli. Ripleyová má nový "účes". Charles S. Dutton taktéž skvělý. Snímek je vydařený. Fincherova vize mě naprosto připoutala ke křeslu.

Smrt čeká všude (2008)

Když jsem se ptal kámošů, co říkají na tento snímek, řekli mi, že ujde, věřil jsem jim, ale až po shlédnutí jsem nemohl pochopit jak tohle mohli říct. Film je prakticky o ničem. Myslel jsem, že to bude něco jako Černý jestřáb sestřelen, akce, válčení, ale v tomhle filmu je akce minimálně. Zrovna scény, které vypadají na pořádnou akci skončí katastrofou, např. scéna, kde arabský civilista natáčí Americké vojáky při akci vypadala hodně nadějně pro střelbu, ale nestalo se. Hlavní hrdina se chová s prominutím, jako dobytek, je vidět, že ten film je Americký a hlavně by mě zajímalo, za co dostal ty oscary, normálně bych je opravdu dal Avatarovi, chtěl bych vědět, který chytrák tam ty oscary navrhuje, protože musí bejt slepej, když dá oscara filmu, který bych vůbec nepouštěl do kin. Je to velká škoda, čekal jsem o mnoho víc...

Saw 4 (2007)

No, od recenzí z netu jsem čekal, že to bude o dost horší, ale zas tak špatný to nebylo, krve je ve filmu dost, takže pro fanoušky krváků je toto na prvním místě.

Saw 2 (2005)

Když jsem na tento snímek koukal podruhé, líbilo se mi to víc než poprvé. Krev je možná i přehnaná, děj také není špatný a je překvapivý, ale dívat se na chlapa, který si nožem řeže číslo na zádi svého krku je fakt těžké snést, nejvíce z filmu se mi líbily dialogy jigsawa a toho detektiva, jigsaw opravdu o životě ví hodně a je těžké ho naštvat, nebo ho dohnatke spolupráci.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Snímek se mi líbil, ale jenom co mě mrzelo byly některé trapné pokusy o vtip a jiné obsazení druida a caesara, to jsou myslím všichni, ale abych furt jen nedával zápory tak trochu klady, srandy tam přece jenom byly a zvlášť s piráty, nebo v labirintu když byla tma, lepší efekty než v jedničce, ale i tak si myslím, že jednička je lepší.

Jdi na to (1983)

Opravdu tento film patří mezi nejlepší filmy Spencera a Hilla. Dost komediální srandičky a dobře sehraný.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

No, špatný to není, rozhodně je to lepší než pětka, která je uplně KO. Na tomhle díle mě zklamalo několik věcí, nuda, nic se neděje, není žádná akce, furt to samé. Konec.