Rozhovor (1974)

Nevím co přesně mě mělo na tomto snímku bavit, protože jsem nenašel nic, co by mě nadchlo. Nuda od prvního záběru, kde pět minut koukáte ze shora na dav lidí. Děj jsem nějak nepobral a tak mi celý film byl ukradený. Nezajímavý, nezážicný, zbytečný. Tak by se dal charakterizovat tento snímek. 2 hvězdičky za Hackmana.

Requiem za sen (2000)

To, že Darren Aronofsky není dobrý režisér jsem se přesvědčil už mnohokrát. KAždý film co natočí tento neumětel je naprostá hovadina a nemyslím, že to někdy bude jiný. Tento snímek je hrozně debilně natočený. Děj je divně sestřihaný, postavy vám jsou ukradený a celkově film nabírá dojmu, že je béčkový. Opravdu hrozná hloupost u které se upřímně divím, jak může mít dobré hodnocení. Aronovskému bych doporučil shlédnout film My děti ze stanice ZOO, protože takhle nějak si představuji drogovou závislot, ne jako v týhle blbosti.

Kód Enigmy (2014)

Drama z 2. sv. války, které však není zpracováním nějak zajímavé. Cumberbatch mi ve své roli přišel nepřesvědčivý, vůbec jsem mu to hraní nevěřil. Dějová výprava je však ještě slabší, než on samotný. Film je podle zkutečnosti, ale svým zpracováním a slabými dialogy rozhodně nezaujme (teda aspoň mě.)

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Po shlédnutí tohoto filmu jsem litoval všechny snímky, kterým jsem dal hodnocení 1/10, protože tato ubohost je nejhorší film všech dob se vším všudy. Zároveň je toto jediný film na světě, kde nejsou potřeba herecké výkony, protože děsný scénář s nechutnými a debilními scénami tomu nedává prostor. Celý film je vlastně porno, vidíte zde nahaté chlapi a ženy a zároveň je vidíte trpět a to ne jenom po fyzické stránce. Jsou tu scény s výkaly k jídlu, nebo scéna, kde žena bude přinucena sníst trus. Prostě hnus! Režiséra bych postavil před zeď a popravil ho. Ostatní členy štábu a samotné herce bych strčil do basy, protože by mě opravdu zajímalo, kolik peněz jim za to Pasolini naservíroval. Jednoznačně nejhorší film všech dob, který by si nezasloužil ani tu jednu hvězdičku, prostě odpad!

Proti slunci (2015)

Trailer mě velice nadchnul a tak jsem se na snímek hodně těšil a také mě velice potěšil. Příběh ztroskotaných pilotů během 2. sv. války, kteří bojují o život na jendom žlutém člunu na moři plném nebezpečí a hlavně nebezpečného Slunce. Herci si mě získali. Scénář je dobře převeden do filmu, obsahuje skvělou hudbu, která jenom vylepšuje atmosféru. Po trikové stránce mohly být některé scény lepší, myslím si, že tvůrci mohli počítačově upravit vzhled těl našich třech hrdinů, aby vypadali ještě věrohodněji té fotce na konci, ale to už jenom taková malá blbinka, nebo scény se žraloky, které vypadaly uměle. Ale krom toho tu máme skvělé drama, dobře natočené se skvělými herci. Tom Felton má před sebou slibnou kariéru.

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Jediné, co sem i kromě herců na filmu líbilo byl děj odehrávající se v Československu. Snímek podle Kundelovi knihy není ale moc dobře sfilmovaný. Knihu jsem tedy nečetl, ale zde to byla velká protažená nuda. Na film jsem byl zvědavý jenom díky tomu ději, jinak film není moc dobrý.

Monty Python a Svatý Grál (1975) odpad!

Nenašel jsem na tomhle filmu nic pozitivního, nevím co by mě zde mělo bavit, zřejmě ty trapnosti, které se jen vysmívají králi Artušovi. Na to, že to točili dva režiséři, (z toho Gilliama uznávám) tak snímek je hodně trapný a hodně debilní. Sračka.

Interstellar (2014)

Nolan je hodně talentovaný režisér, ale přijde mi, že od té doby co natočil Temného rytíře jdou jeho filmy dolů. Toto je jeho nejhorší film. Snímek místy podobný 2001: Vesmírná Odysea postrádá větší pointu, příběh totiž není úplně ideální a Matt McConoughey se mi ve své roli vůbec nelíbil, moc mi nesedlo, že je živitel rodiny a zároveň kosmonaut zachraňující planety. To v Armageddon Bruce Willis je mnohem přesvědčivější kalibr. Anne Hathaway mě nikdy nepřesvědčí jako herečka, zde se mi už vůbec nelíbila. Co se týče filmové atmosféry, tak od ní nic nečekejte, atmosféra je totiž nulová, Kasmonautům jsem vůbec nefandil, tím pádem mě film nebavil. Od Nolana jsem tedy čekal víc, už kvůli vysokým hodnocením. Tímto filmem se ale Nolan přesouvá na druhou kolej.

Drak přichází (1973)

Film na který jsem se koukal pouze ze zvědavosti. Nejsem fanouškem Bruce Leeho, ale obdivoval jsem jeho bojový styl, kterým se inspirovali samotní tvůrci hry Tekken. Tento snímek je hodně chválený, ale já jsem měl pocit, že se asi dívám na jiný film, než ostatní. Film postrádá scénář Děj je předvídatelný, jednoduše řečeno už od začátku víte, jak to všechno dopadne. Snímek tedy ničím nepřekvapí a uchvátí jedině samotný Bruce, jinak je to podle mého názoru propadák, který se snaží tahat nahoru Bruce Lee.

Monstrum (2008)

Neuvěřitelně uvěřitelný film! Tak po shlédnutí tohoto filmu jsem musel dát klobouk dolů. Atmosferický snímek, který dodává obrovský dojem uvěřitelnosti hlavně díky zvolené kameře, kterou obsluhuje jeden z herců. Film má sice krátkou pasáž, ale v průběhu filmu nám tvůrci ukážou sérii propracovaných efektů se zajímavým monstrem. Od scénáře se v tomto ohledu nedá nic moc čekat. Příběh je jednoduchý, postavy neobsahují nějak zvlášť velký charakter, ale v úvodu se s nimi dost seznámíme. Úvod se mi zdál moc protažený, dal se klidně zkrátit na kratší pasáž. Z filmu jsem si odnesl velký zážitek. Velkou pochvalu uděluji celému filmovému štábu!