Lepší teď než nikdy (2014)

Ze začátku film vypadal slušně. Příběh je sice trochu klišé, a většina dějových sekvencí už ve filmech zazněla mockrát. I tak jsem rád sledoval Douglase a jeho hereckou kolegyni. Oni jako prarodiče dokázali upoutat a na nějakou dobu zabavit, ale po půlce filmu se niťka přetrhne a začne nuda, která už nebude bavit. Film zkrátka kromě pár dobrých hlášek nenabídne nic nového. Ani Douglas film nezachrání.

Wall Street (1987)

Buď snímek není určen pro lidi jako jsem já, protože oblasti podnikání ještě moc nerozumím, nebo prostě snímek je špatný. Radši bych to viděl na tu druhou možnost. Herecké obsazení je perfektní. Překvapila mě dvojice Sheenů, kteří hráli otce a syna, tedy vlastně ani nemuseli, protože nimi jsou i ve zkutečnosti. Příběh mi trošku unikl a nedokázal jsem pochopit o co tedy jde, stejně jako předání Oscara Douglasovi. Zde podal občejný herecký výkon, ničím mě zde neuchvátil, stejně, jako celý film.

The Gambler (2014)

Gambler se ze začátku tváří, jako dobrý snímek. Učitel na univerzitě, který tráví svou zábavu v kasínech, kde se snaží sázet a vydělávat tím prachy. Příběh sice nic extra a po poravdě jsem se na film díval jenom díky Wahlbergovi, kterého jako herce uznávám, ale zde si vybral špatnou roli. Ano, je na něm vidět, že kvůli ní výrazně zhubnul, ale jeho výkon není rozhodně na Oscara a režisér celkově film zpackal, protože snímek kromě Wahlebrga ničím jiným nezaujme, dokonce ani Jessicou Lange. Prostě Wahlberg úplně zbytečně zhubnul a natočil tento podprůměrný film.

Psí odpoledne (1975)

Byl jsem do slova ohromen, jak Sydney Lumet dokázal z padouchů udělat ty dobré a z drobrých udělat zase ty špatné a vůbec tomu vše napomáhaly výkony Ala Pacina a Jona Cazalea. Příběh podle zkutečné události byl v té době zfilmován výborně. Ikdyž je vidět, že se to celé točilo ve studiu, ale i přesto mě film hodně bavil. Místy možná lehká předvídatelnost děje, ale to asi bude i tím, že jsem podobných filmů viděl už mraky, ale i přesto tento snímek má svou originalitu a především výborné herce v čele s Al Pacinem, kterému prostě role v policejních filkmech sednou. Ještě jednou smekám před filmovým štábem. Hlavním hrdinům (padouchům) jsem fandil do posledního dechu! Pěkný film.

Den nezávislosti (1996)

Tak takové béčko o mimoněch jsem ještě neviděl. Přijde mi, jako by to natočilo dítě a ne Roland Emmerich. Po trikové stránce je film možná dobrý, na to v jaké se to točilo době, tak triky ujdou, ikdyž tu jsou scény, kde jednoduše poznáte, že ten mimozemšťan je jenom atrapa. Co se týče samotného námětu tak ten se teda také moc nevyvedl. Obří lodě, které obsadí hlavní města všech mocností a pak je zničí? To měl bejt vtip? To ti mimozemšťané se v nás tak vyznaj, že ví, jaké je hlavní město Ruska, nebo USA a pak je následně zničí? Atmosféra je nulová, nezáživná, postavám jsem vůbec nefandil, ani hlavním hrdinům. Zkrátka vůbec jsem tomuto snímku nevěřil, dojem uvěřitelnosti tu není vůbec žádný, ale jedna věc tu je a to velká sada vlasteneckých scén a zvratů. Co by to bylo za film bez Americé vlajky? Srovnejte tuto blbost se Spielbergovou Válkou světů. Zatímco Den nezávislosti je naprostá zhovadělost, Válka světů si mě získala.

Padesát odstínů šedi (2015)

Trochu mě udivilo, že film má tak nízké hodnocení, při tom to není špatné dílo. Nejvíce se mi líbil výkon Jamie Dornana, Dakota Johnson pokulhávala, mohli místo ní obsadit mnohem lepší krasavici a také se mi samozřejmě líbily sexuální scény... (To byl jen vtip). Snímek je dobře udělaný, ale spíš bych řekl, že je určen pro mladší publikum. Co se mě na filmu opravdu hodně nelíbilo byl ten stupidní děj. Kniha teda musí být hodně dementní. Příběh jakob\y ani nebyl. Prostě pan Grey je sexuální maniak, který dokonce pro svou soulož vymýšlý i jisté smlouvy, které musí partnerka podepsat, jinak se s panem Greyem nevyspí. No, uznejte sami, hloupé, že? Zkrátka co se týče příběhu, tak je to hotová sračka, ale po filmové stránce se dá film dokoukat + sexuální scény nejsou odfláknuté a jsou bez cenzury. Snímek tedy není propadák, přijemně jsem u něj strávil nějaký ten čas.

Božský Bruce (2003)

Filmy Jima Careyho jsem nikdy nesledoval. Věděl jsem, že je to známý herec, ale nikdy jsem neměl nutkání se na něj dívat ve filmech. U Božského Bruce jsem udělal výjimku a nelitoval jsem. Snímek je dost zábavný a obličej Jima Careyho dost pobaví, stejně, jako hlášky postav. Musím pochválit ztvárnění samotného Boha, kde ho Morgan Freeman zahrál tak, jak si ho představuje asi každý křesťan. Všemocný, vševědoucí, sympatický. Co byste dělali vy, kdyby Vám Bůh daroval na jeden týden své schopnosti? Výborně udělaná komedie s dobrým příáběhem a hlavně herci v čele s Jimem, který mě sice ze začátku filmu moc nenadchnul, ale pak jsem pochopil jeho úlohu a jeho skvělé mimické vtipy mě rozesmívaly. Povedený film.

Cesta na Měsíc (1902)

Tento film podle mě nelze ohodnotit jinak, než plným počtem bodů. Ikdyž film už z dnešního pohledu nabízí divákům nelogičnosti, musíme mít na paměti, že film se natočil ještě před první světovou! Ve filmu se nemluví, trvá pouze 16 minut, postavám ani nevidíme do tváří, celé to snímá pouze jedna kamera a navíc jsou značně viditelné ateliéry, kde se snímek filmoval. Naši hrdinové budou na měsíc vystřeleni pomocí děla, měsíc dokonce žije! A jeho krajina je dech beroucí. Když pominu, že film je svým způsobem naprostá blbost, tak musím podotknout, že na tu dobu si filmaři urvali veliké sousto, které ovšem do dnešní doby inspirovalo mnoho filmařů. Film Cesta na měsíc je ukázka prvních filmů a zároveň filmový test, ze kterého se filmový svět stále zlepšoval a podívejte se, jaké filmy vznikají dnes!

Motýlek (1973)

Snímek odehrávající se ve vězeňském prostředí. S takovými filmy mám bohaté zkušenosti, zkrátka tyto filmy na mě zanechal hluboký a nezapomenutelný zážitek. Bohužel Motýlek je jeden velkej zádrhel. Snímek, který na venek nevypadá vůbec zle. Steve McQueen a Dustin Hoffman se dali dohromady a opravdu jsem byl na celé tohle dílo zvědav. Bohužel film má velice slabou dějovou výpravu a dlouho trvá, než se začne něco dít. Pak postavy na mě nepůsobili dojmem, že bych jim měl fandit, ani postava McQueena. Celá dlouhá stopáž mě po půlce filmu nenechala chladným a musel jsem film posouvat, protože se mi zdálo, že film potřebuje víc sestřihat. Příběh mě pak přestal zajímat a film jsem musel přetočit na konec, abych viděl, jak tedy naši dva hrdinové dopadnou. Jedná se o jeden z nejslabších snímků z vězení.

Divoká karta (2015)

Musím říct, že mě tento film příjemně překvapil. Nevěděl jsem co čekat. Stathama moc nesleduji a jelikož jsem viděl to slabé hodnocení, tak jsem jenom doufal, že film bude stát za to. Wild card nabízí slušný příběh s ranařem Jasonem Stathamem s břídilem hlavním záporákem. Film hlavně hraje na vynikající mology hlavního představitele již zmíněného Stathama, protože ty hlášky jsou opravdu perfektní. Co však zadrhává. Místama hluchá místa ve scénáři, které chtělo ještě trošku doladit. Na to, že se zde jedná o Stathama, tak má film velice málo akčních scén, skoro, jakoby tvůrci šetřili. Rvaček je tu fakt hodně málo, ale když už nějaká je, tak krví se nešetří a lítaj rány sem a tam. Co mi dále vadilo je místy nepřehledné kamera při bojových scénách a ještě ke všemu to hrozné zpomalování záběru mi to vše jenom znepříjemňovalo. Ale Wild Card je příjemné překvapení tohoto roku. Dobře jsem se u něj bavil.