Taxikář (1976)

Film o bývalém vojákovi co sloužil ve Vietnamu a nemůže kvůli tomu v noci spát, tak se rozhodne dělat taxikáře na noční směny. Robert De Niro podal samozřejmě jako vždy skvělý výkon. Režisér Scorsese hezky poukazuje na to, jak to vypadá v Americe v noci, jaká kriminalita se v té zemi vůbec vyskytuje. Dobrá práce filmařů a herců. Překvapila mě maličká Jodie Foster v roli feťačky. Vůbec to není špatný film.

Miluj souseda svého (2014)

Prvotřídní herecké výkony, hlavně Naomi Watts, která skvěle dokázala zahrát Rusku s perfektním ruským přízvukem a samozřejmě Bill Muray, který prostě komediální role hrát umí. Mellisa McCarthy mě popravd příjemně překvapila. Po tragickém výkonu ve filmu Drsňačky jsem nad zlomil hůl, ale zde svou roli zahrála na jedničku. Příběh je trošku v jistých věcech ojetý, ale i tak baví díky dobře napsanému scénáři a plynutosti děje. Rozhodně jsem se nenudil a rád jsem tento snímek sledoval.

Rallye smrti (2008)

Příjemné překvapení. Nemyslím si, že je film béčko. Akční scény jsou výborně udělané, dialogy postav mají hlavu a patu a herci hrají. Možná samotný příběh vám naladí béčkovou laťku, ale stejně se mi film dost líbil. Jason Statham v takovýchto rolích nikdy nezklame. Akční filmy jsou v současné době jenom jeho a zde opět podal svůj akční výkon. Překvapila mě role v té době začínajícího Jasona Clarka, který hrál zlého bachaře a rozhodně jsem nečekal, že tvůrci udělají z hlavního záporáka ženu. Je jí Joan Allen. Film je akčně nabitý, užijete si rallye závody + Call of duty střílečky. Vyjde vám z toho pěkná podívaná, která hodně pobaví.

Vražda v Orient expresu (1974)

Tak tohle je hodně dobrá detektivka. Začátek je sice trošku protažený, dlouhé seznamování s postavami a než hlavní postavy nastoupí do vlaku je nějaká doba, ale poté se začne řešit vražda a nevěřícně koukáte a to hlavně na ten konec, který jsem ani v nejmenším nečekal. Kromě toho tu máme skvělé obsazení a dobrou režii a samozřejmě vynikající scénář, který vznikl ovšem díky skvělé Agátě Christie. Opravdu skvělá detektivka.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Poslední díl série Hobbita. Jackson zde dovršil své dílo. Zde musím říct, že mě film nezklamal, věděl jsem, že snímek bude kvalitní, ale stejně si myslím, že se jedná o nejslabší díl série. Doléhala na mě tíha, že se film už opakuje. Bitva pěti armád vlastně nepřinese nic nového, kromě nového příběhu. Vše ve filmu parádně sedí, ale místy stereotypní scény a pro mě nezáživný zakončení mě nutí ubírat hvězdičky. Zakončení série Pána prstenů mělo úplně jinou kvalitu, ale i tak je Hobbit: Bitva pěti armád povedený film.

Hon na lišku (2014)

Jako každý rok Oscary dostávají jenom sračky. Tenhle film je tak neuvěřitelně hrozně natočený, že kdyby nebylo herců, jako Tatum a Ruffalo, tak bych neváhal film nominovat na jeden z nejhorších všech dob. Osobně nechápu ocenění Stevea Carrella, jeho výkon se mi zde moc nelíbil. Hrál jednotvárně, vůbec jsem mu to nevěřil. Tatum sice není nadaný herec, ale role typu zápasníků, či akčních hrdinů mu sednou. Nejvíce se mi zde líbil Ruffalo, kterého bych popravdě ani nepoznal nebýt FDB. Co se týče samotného zpracování, tak to je hodně špatné. Žádný hudební doprovod, který by se zde opravdu hodil. Nudné protažené scény, kde se nic neděje. Hrozná kamera a dialogy postav. Když nefunguje filmová výprava, tak vám film nepřijde vůbec uvěřitelný. Bennett Miller je hodně špatný režisér a Američané hodně špatní kritici, když oceňují takové kraviny, jenom kvůli tomu, že je to o Americe. To je jako u nás film Odcházení.

Whiplash (2014)

Máme tu film o hudbě, respektivě o mladém talentovaném bubeníkovi (Milles Teller), kterého si všimne hledač talentů a zároveň učitel hudby, kterého hraje J. K. Simmons. Začnu příběhem. Ten je scénáristicky dobře napsaný a herecky výborně zahraný, hlavně J. K. Simmons, kterého bych se nebál nominovat na Oscara. Ale přesto má děj velké hrubky. Ta první je podle mě špatné filmové zakončení. Po celý film vás filmaři napínají a získávají si vaší pozornost až čekáte, jak to tedy celé dopadne, ale konec ve stylu rychlého střihu a hned titulky bez jakéhokoliv rozloučení s hlavními postavami mě prostě naštval. Další hodně velká díra ve filmu je role Mellisy Benoist, která v tomto příběhu nehrála vůbec žádnou úlohu a kdyby byla ze scénáře vyškrtnuta, dějovou linie by to nějak neovlivnilo. Její postava byla zkrátka nadbytečná. Ale co se týče samotného zpracování, film je po této ztránce pefektní. Dech beroucí scény, kdy Simmons řve na své žáky jsou opravdu depresivní. Snímek je hodně dobrý a pokud marně hledáte koukatelné filmy, pak sáhněte po tutom.

Špinavý prachy (2014)

Ze začátku jsem nemohl chytit tu pravou laťku. Nechápal jsem o co vlastně v tom příběhu jde. Od Toma Hardyho jsem čekal dalšího bouchače alias Bronson, ale nic takového. Dialogy postav jsou naprosto šílený a dějová výprava je snad horší než Béčko. Celkově vám postavy nepřirostou k srdci, ani Tom Hardy, který svým výkonem zde hodně klame. Snímek je krom toho i nudný, čili jenom odvážlivci ho můžou dokoukat, což já ale nejsem. Prostě béčková slátanina sázející na Toma Hardyho, který ale nehraje.

Birdman (2014)

Tak nevím. Herci mají divné charaktery, kamera je zvláštní, neříkám, že je špatná, ale rozhodně je netypická. Tím zřejmě chtěli diváka vmísit do světa divadla, kde přece také nikdo neřekne střih a stop, ale prostě se stále jede. Ale že bych ji za to chtěl ocenit, tak to teda ne. Nechápu účel názvu Birdman. Myslel jsem, že to o jistém Birdmanovi také bude, ale místo toho se jeho postava objeví ve filmu jen jednou, jinak celý film sledujeme divadelní kariéru postavy Michaela Keatona. Muzika ve filmu je tedy špatná, složit muziku jenom u bubnů nebyl opravdu dobrý nápad. Celkově mě film nebavil. Hloupé postavy, nudný děj bez momentů překvapení, horší zpracování filmu.

Osvícení (1980)

Na to, že v tom hraje Nicholson a natočil to Kubrick, tak jsem čekal rozhodně víc, než to co jsem viděl. Rozhodně film není žádným hororem a postrádá kvalitní scénář. Dlouhý protažený začátek, kde se dlouho nic neděje, pak když se konečně něco začne dít, tak to není žádný zázračný zvrat. Knihu jsem nečetl, ale vím, že Stephen King uměl výborně psát, ale toto filmové zpracování je silně nadhodnoceno, protože je hrozně stupidní.