Steve Jobs (2015)

Moc ukecaný, nepřehledný, pro ne-fanouška Applu asi totálně nezajímavý.. Jám mám Maca už přes 10 let a životopisné filmy mě většinou dost baví, ale tohle se podle mě nepovedlo.

Skála (1996)

Tak tady asi není o čem.. Ať už se jedná o herecké obsazení, originální lokaci a samotný děj filmu, který má takový spád, že vás prostě od té obrazovky nepustí. A souhlas s Illym, scéna ve sprchách je prostě bomba vedoucí k ukousání nehtů i na nohách.

Sám doma (1990)

Tak samozřejmě že teď v pokročilejším věku už to není jako to bývalo, ale dobře si pamatuju jak jsem se jako kluk u tohohle filmu řezal prakticky od začátku do konce. A myslím že moje děti se jednou taky budou řezat, protože jako rodinná komedie prostě best!

Life on Mars (2006) (seriál)

Jedním slovem? Originální. Prostě sledujete a už na začátku dílu se těšíte na ten další. Skvěle zahrané hlavní postavy, samozřejmě musím vypíchnout Philipa Glenistera. Geniální hudba – skladba Life on Mars pro mě po tomto seriálu nabrala jiný rozměr. A pak ta angličtina, tu si prostě užijete ;)

Osm hrozných (2015)

Já mám Quentina rád.. opravdu.. přísahám.. mno, ale tohle je opravdu HROZNÝ.. až tak HROZNÝ, že jsem jsem chtěl poprosit svoji ženu, ovládající jazyk anglický, aby napsala panu režisérovi že požadujeme písemnou omluvu za shlédnutí takové s..... Nuda, předvídatelný děj, nuda a nuda, pár minut akce, nuda. Pak jsem si ale vzpomněl na předchozí skvělé kousky a hodil to za hlavu.. jen doufám že příště už to bude zase starej dobrej Tarantino.. a to jsem se tak těšil :(

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Knihu samotnou od Philipa K. Dicka jsem nečetl, ale po shlédnutí první řady seriálu to určitě napravím. Děj samotný tak neuvěřitelný že se prostě neubráníte zamyšlení nad tím zda by to tak opravdu mohlo být, kdyby to ti němčouři a japonci vyhráli. První řada možná trochu utahanější. Z tak velkého tématu šlo asi vytěžit vice, ale i tak.. Vidět hákový kříž na Empire State Building, dost silný zážitek.

Dokonalý šéf (2015)

Velké očekávání - velké zklamání. Po super mini sérii Šéfkuchař nadivoko, jsem očekával film servírovaný s humorem, akcí v kuchyni a skvělými jídly. Místo toho jsem na stůl dostal nudu, neoriginálnost a průměrné herecké výkony. Hodně slabé..

Forrest Gump (1994)

Podle mě nejlepší role Toma Hankse a zároveň můj nejoblíbenější film. Ač samozřejmě čistá fikce, film tak vůbec nepůsobí. Od prvních okamžiků se s ním ponoříte do děje tak vtipného, originálního a citově nabitého že nechápete jak to někdo mohl vymyslet, natočit a tak skvěle zahrát. A hlavně proč by se to vlastně nemohlo takhle stát, vždyť ten Elvis to musel někde pochytit ☺ Jeden z mála filmů které můžu vidět znova a znova a znova.