Smrt ve tmě (2016)

Zajímavě vystavěný horor, který sice nevybočuje ze zavedených žánrových mantinelů, ale nálepky oběť/vrah umně střídá. Důvtipné využití motivu peněz, jako hlavního spouštěče zkázy všech postav. Za poslední dobu opravdu napínavý thriller/horror. Super.

Příchozí (2016)

Zdálo by se, že se jedná o klasický sci-fi film o mimozemšťanech á la Blízká setkání třetího druhu apod., ale tak to není. Ano, dojde na očekávané setkání, způsob dorozumívání se může jevit trochu podobně, ale hlavní myšlenka, schovaná za samotným příjezdem mimozemšťanů, je odlišná od většiny příbuzných filmů. Jedná se o komplexní a chytrý snímek s pointou na konci, převracející vše, co jste od začátku viděli. Závěrečný twist trochu připomene i Šestý smysl. Villeneuve mi opět dokázal, že umí točit chytré filmy, u kterých se vám lehce zavaří mozek, ale nakonec do sebe všechno krásně a logicky zapadne. Amy Adams si svým umírněným herectvím ukradla většinu filmu pro sebe a nebudu se divit, pokud jí role vynese nominaci na Oscara.

Nejvyšší nabídka (2013)

Souhlasím s komentářem @Tsunami_X. První polovina snímku celkem fajn - budování zvědavosti a napětí ohledně podoby Clarie, svižně natočené scény z aukční síně, vykreslení postavy Virgila. Poté, co se Claire poprvé objeví na plátně, napětí začne polevovat a film se začne zvrhávat do nepravděpodobné a kýčovité červené knihovny. Závěr v podobě, alespoň pro mě, celkem předvídatelného twistu můj dojem z filmu možná nakonec ještě zhoršil. Možná bych radši snesla tu červenou knihovnu, než neoriginální zvrat. Tři hvězdy dávám za Geoffreyho Rushe, který mě bavil, za snesitelnou první polovinu filmu, za hudbu.

Café society (2016)

Za mě slabší Allen tentokrát. Chemie mezi Jessem Eisenbergem a Kristen Stewart nulová, jak by jim pak člověk mohl věřit osudovou lásku? Chemie mezi Jessem Eisenbergem a Blake Lively taky nulová, nepochopím co by taková kočka viděla na týpkovi jakým byl Bobby. Mám obecně problém s herectvím Eisenberga, a i když chápu, že v Cafe Society má představovat typického allenovského neurotického hrdinu, tak mě svým "žvatláním" vytáčel. Prostředí Hollywoodu i New Yorku super, všechno zalité ve zažloutlém odstínu a s příchutí nostalgie. Příběhově nic moc, hlavní linka jakžtakž, vedlejší s osudy Bobbyho rodiny pro mě nezajímavá, občas až nudná. Těšila jsem se na Blake Lively, ale ve filmu skoro nedostala prostor, hodně ji zastiňuje Kristen Stewart, která to charisma tentokrát uměla prodat (i díky tomu, že její postava byla zajímavěji napsaná). Film ve mně nic moc nezanechal a znovu se na něj už nepodívám.

Neon Demon (2016)

Vizuální lahůdka a pastva pro oči. Všechny záběry (i ty nechutné) jsou barevně komponované tak, aby zkrátka vypadaly dobře a zaujaly. Ano, vizuál je tady na úkor příběhu, ale přesně to byl podle mě režisérův záměr. Film je oslavou krásy a dokonalosti, která dokáže skrýt i to shnilé uvnitř. Nablýskaný svět modních ikon působí navenek jako něco nadpozemsky krásného, pod pokličkou se ale skrývá pravý opak. Film bych brala jako i takovou parodii na modní branži, její hloupost a povrchnost. Čekala jsem Refnův film šokoující, už podle dosavadních ohlasů,ale nic zase tak nepřekonatelně odpudivého jsem v něm nenašla. Příjemně překvapila Jena Malone, možná i více než kvalitní Elle Fanning. Jsem ráda, že existují režiséři jako je Refn, kteří posouvají hranice diváckého vkusu. Pro mě je to čerstvý vzduch a doufám, že bude v podobné tvorbě pokračovat. Asi jsem holt na ty třpytivé cetky.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

K věci a bez zbytečných "kudrlinek" natočený film o jednom zázraku a jednom hrdinovi. Námět je sám o sobě silné téma, které nepotřebuje jakékoliv přikrášlování a Eastwood ho nechal vyznít naplno. Tom Hanks je jako vždy bezchybný, ale hodně se mi ve filmu líbil i Aaron Eckhart, v roli jeho parťáka. Natočený pád letadla je pak naprostá špička, kterou máme možnost vidět ve filmu několikrát a ani jednou neomrzí. Eastwood si tentokrát nemusí vypomáhat patosem, ani přehnaným patriotismem (jako třeba ve Sniperovi) a film stejně dojme. Za mě teda super podívaná.

Božská Florence (2016)

Životopisný film o neschopné zpěvačce ve mně zanechal trochu rozporuplné pocity, i když nakonec asi převažují ty pozitivní. Meryl Streep mám ráda, i v tomhle filmu mě bavila a nedovedu si představit, že by na někoho role sedla líp. Hugh Grant, představující jejího manažera i souputníka životem, byl pro mě trochu sporná postava, jako nakonec i námět celého filmu a důvod, proč zfilmovat právě osud Florence. Když poprvé začne Florence trylkovat a kvílet, je to zábava. Když už je to po páté, tak trochu méně a nemohla jsem se zbavit dojmu, proč jí to její milovaný manažer/manžel zkrátka nerozmluví. Pokud máte někoho rád, necháte ho ztrapňovat se před celým městem? Přestože pro Florence její láska k hudbě znamenala všechno, občas mi připomínala nesoudné zpěváky v první fázi superstar. A myslím, že zrovna její tvrdohlavost a snaha jít si za svým není úplně hodná následování. Z toho hlediska mám teda trochu problém. Za mě problematický námět je jinak zpracovaný velmi dobře, děj má spád, skoro dvě hodiny uběhnou rychle a opravdu bych asi tu hlavní přednost celého filmu směřovala k Meryl. Pokud ji nemáte z nějakého důvodu rádi, pak na film raději nechoďte.

500 dní se Summer (2009)

Řekla bych jeden z mých nejoblíbenějších (ne)romantických filmů. Netuctový děj, skvělé obsazení, chemie mezi Gordon-Levittem a Deschanel, parádní hudba. Navíc si osud obou hlavních postav může nejeden z nás vztáhnout ke svému vlastnímu životu, vždyť komu se něco podobného v životě nestalo a kdo někdy podobnou Summer (ať už v ženském nebo mužském provedení) neměl tu čest potkat. Film je o hledání a ztrátách a o tom, že na každého čeká někde ten pravý...jen to možná není ten, o kom si to zprvu myslíte.

Než jsem tě poznala (2016)

Původně jsem to ani nechtěla vidět - četla jsme knížku,která byla fajn a trailer k filmu mě hodně odrazoval. Nakonec jsem se ale jednoho večera rozhodla film zkouknout a byla jsem příjemně překvapená. To, co z traileru není příliš vidět, je opravdová chemie mezi Samem Claflinem a Emilií Clark. Ačkoliv tito herci nepatří mezi mé nejoblíbenější, tady jim to spolu fakt sedlo a hlavne Claflin pro mě film pozvedl výš. Děj není nikterak originálně zpracovaný a sama Clark mě občas svým herectvím trochu štvala, ale snímek celkově byl OK a konec mě i nečekaně dojmul.

Mělčiny (2016)

Minimalistický survival thriller, který mi přinesl přesně to, co jsem očekávala - fajn letní zábavu. Nic víc, nic míň. Ovšem letní zábavu, která je kvalitně natočená, má spád, hezky se na ni dívá a nenudí. To, že jsou ve filmu věci, které by se normálně nestali mi nevadilo - jedná se o žánrovku se žraloky a myslím, že na kvalitě nikterak neubírá ta nepravděpodobnost. Některé romantické filmy jsou stejně nepravděpodobné a nikdo se nad tím nepozastaví. Na Blake Lively se hezky kouká, i když občas to bylo už trochu na hraně (soukání se do neoprenu), v žádné scéně mi vyloženě nevadila. Jak už tady bylo zmíněno - letní jednohubka, která mě v nejmenším neurazila, naopak jsem si ji v letním parnu užila.