Černá listina (2013) (seriál)

Svižné, byť příliš chtěně kombinované.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pohledná elfka má slušivou kamizolku a Jackson jakoby se částečně vracel ke svým dřevním filmům, neb mnoho úsilí věnuje vymýšlení vynalézavé choreografie sekání hlav. Bohužel je blbé, že ve filmech tohoto ražení se stále více digitalizuje a méně hraje. Takže na člověka se dobývá pocit plytkosti. Začnu s hodnocením na třech stárs s výhledem na změnu po dalších nezbytných shlédnutích.

Gravitace (2013)

Docela mě trvalo si zvyknout, jak tam pořád tak nějak plují. Navíc jsem to viděl v češtině, takže moudra pronášená Kanyzou byla skutečně drtivá. Přesto, přidanou hodnotu si z filmu odnáším, a to, že v tom vesmíru už musí bejt fakt strašnej bordel.

Na chvíli svobodní (2008)

Je stále jasnější, že není možné dosáhnout universálního štěstí všech nespokojených lidských bytostí tím, že se přestěhují do ráje Evropa. Jenže tak to vidím já. Zástupy lidí to vidí jinak.

Nymfomanka, část II. (2013)

Pro mě klíčová je pasáž o zakazování slov a také závěrečná scéna, která shazuje jakoukoli předešlou přemoudřelost a patos. Ve finále si prostě každej stejně chce jen zašu.at.

Miami Vice (2006)

Celkově se to dá, jen mě neuvěřitelně otravovaly tklivé pasáže o trudném dětství některých protagonistů. Že se na to ti tvůrci nevyprdnou.

Moonraker (1979)

S Jamesem do Brazílie a do vesmíru! Ano, zvláště, je-li u toho Zub.

Nymfomanka, část I. (2013)

Já teda nevim jak vy, ale já jsem nikdy ve vlaku takovoudle holku nepotkal.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Tenhle díl fakt není zdařilej. A to nezachrání ani ta blondýna v plavkách.