Rady ptáka Loskutáka (2001) (pořad)

Pro občasné náhodné sledování je to zcela akceptovatelné, byť v poslední době je to spíš takový reklamní pořad.

Perný den (1964)

Proč si nepřiznat, že ten film je úděsnej. Ani veselé písně to nezachrání.

Intimní tajemství (2007)

Těžko zařaditelný film s několika svěžími scénami. Například u gynekologa, s pejskem a vilným dědem. Docela mě bavil také nelíčený údiv "zkrácených" mužů. Jinak mnoho debilních dialogů. On: Chichi Ona: Chacha On (opět): chichi Ona (opět).: Chacha On: Uááááááá. Chlapci, pozor, kam to strkáte.

Rudá planeta (2000)

Ještěže je ta holka poměrně dlouhou dobu v bílém nátělníku.

9. rota (2005)

Ruské válečné filmy většinou nedokážu vystát. Tady jsem si to ze začátku taky myslel, ale nakonec jsem vydržel a dobře jsem udělal. Schéma je klasické: nástup, výcvik, drsnej komandant, poznávání jednotlivých týpků, nějakej ten chlast&fet, nástup do akce, jatka. Takže jedeme podle šablony. Ale o Sovětech v Afghanistánu jsem toho ještě moc neviděl. Už za téma má u mě tenhle film velké plus. Navíc musím říct, že druhá půlka fakt nedovolí člověku vydechnout. Nehledě na to, že hrdinové jsou celkem smrtelní a když to dostanou, tak prostě umřou a hotovo. A umřou skoro všichni. P.S. Slovo Haram si píšu do slovníčku, mohlo by se někdy hodit.

Největší tankové bitvy (2010) (seriál)

Pardon, ale tu grafiku fakt nedokážu překousnout. Jak mi tam začnou najíždět digitální tančíky, nemohu se soustředit na sdělení.

Afghánistán: Past (1986) (TV film)

Pustím odpoledne televizi a tam běží takhle syrový dokument. Záběry z 80. let považuji za unikátní. Ještě zásadnější je vypovídací hodnota, která je navíc snadno přenositelná na dnešek. Aktéři války tu o zabíjení mluví jako my o tom, že jsme koupili rohlíky. Místy je to stěží snesitelné. Je mi úzko, jako bych cítil na krku nůž toho Afghánce, co podřezává s úsměvem.

Máte doma uklizeno? (2003) (pořad)

Je to v podstatě o odpadcích, takže by k tomu pěkně sedl odpad, ne? Ale bylo to tak neuvěřitelně pitomý, až to bylo vlastně fascinující. Takže dávám takovou mastnou, zplesnivělou jednu hvězdu pokrytou bakteriemi a tělesnými tekutinami.

Nejnebezpečnější letiště (2010) (TV film)

Nemám rád moderní dokumenty plné animací. Tady naštěstí převažují skutečné záběry na krásné létající stroje. A záběry jsou to mnohdy dechberoucí. Jedinou hvězdičku ubírám za mnohé opakování některých informací (což je bohužel v amerických dokumentech ustálený stav). S tím souvisí i trochu přetažená stopáž. Celkově je to ale pro milovníka letadel pošušňání.