Bacurau (2019)

Ani po jedné hodině jsem nedokázal pochopit o čem to vlastně je. V podstatě by se jednotlivé scény mohli odehrávat v libovolném pořadí a výsledek by byl pořád stejný. Nekončící nuda - žádný scénář, naprosto nudní ochotníci bez špetky charisma. Žádná akce nebo vtipné momenty. Klidně bych mohl koukat z okna paneláku a nevidím v tom rozdíl, tedy až na to, že by nikdo nemluvil portugalsky.

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

První část byla výborná. Skvělá atmosféra, která byla z většiny uvěřitelná. Druhá polovina je pravím opakem. Velmi dětské zakončení.

Válka zítřka (2021)

Chris Pratt je jediná pozitivní věc na celém filmu. Charismatický herec, který dokáže opravdu zahrát široký repertoár. Protikladem je herečka, která přehrává jako Felicia Day a dokonce tak také vypadá. Film má problém vybrat si jestli se jedná o seriózní sci-fi nebo o komedii s tématikou mimozemšťanů. A jede naprosto nechutnou kombinaci obou žánrů, ale ani akce, ani komedie nefunguje. A logika už vůbec ne. Např. jediná slabina je v oblasti břicha, poté co dojde k vysvětlení během boje, následuje scéna kde několik monster dostane headshot nebo i neckshot a instantně umře. A to ne déle než 1 min od doby, kdy je vysvětleno, že monstra nemají jinou slabinu, než střelu na břicho.. V jiné scéně, kde se chystá vybombardování celé čtvrti přiletí místo dostatečného množství bombardérů tři stíhačky, které vypadají jako F 16 Raptor. Když vysvětlují jakým způsoben cestují v čase, ale zároveň necestují v čase, tak to už je naprostý výsměch. To že se děj odehrává v USA a každý třetí je najednou afroameričan, už nemám vlastně sílu komentovat. A třešnička na závěr, digitálně prezentovaná monstra vypadají opravdu divně, levně a ošklivě, a to ošklivě nemyslím jako pochvalu.

Živí mrtví - Série 10 (2019) (série) odpad!

Jdetě s těma postavala ala Obama do píče, kokotský děj jako by to psalo to tlusté prase Vávra.

Tenet (2020)

Kvóty splněny, černoch a žena v hlavních rolích. Jinak a i díky tomu, většina, a nebo můžeme s klidným svědomím prohlásit všechny postavy jsou naprosto nezajímavé a nemají žádný charakter. Většina času je zaměřená na akční scény, které jsou nudné a neustále se opakují. Závěrečná vojenská přestřelka je naprosto příšerná, vojáci zde jen chodí a náhodně střílejí okolo sebe, aniž by někdo někde byl. Navíc opravdu cca 20 minut pouze střílejí okolo sebe a to je v podstatě celý děj. Výsledek nebo průběh boje nemá na nic vliv a opět naprosto zbytečně dlouhý a nezajímavý. K tomu přidejme pevně zdvižený prostředníček fyzikálním zákonů a máme propadák roku, možná desetiletí. První Nolanův film, které ode mě dostává méně než 4 hvězdičky.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) odpad!

Naprosto stupidní, nelogické a nerealistické sekvence filmu, zejména v poslední třetině musí být určeny jen diváky s IQ nižším než 70. Na druhou stranu kvóty pro ženy a menšiny všech druhů byly splněni dokonale. Tolik zhovadilostí nebylo možné vidět od S08 GoT, kde některé postavy ani nevěděli jak se jmenují nebo např. to, že v předchozí sérii zemřeli.

Vyšinutý (2020)

Škoda toho nedotaženého konce. Chyběla tu ta trocha odvahy nekopírovat ostatní filmy a jít si vlastní cestou.

Pod vodou (2020)

Atmosférický horor, bez napětí a bez jakékoliv atmosféry. Takže co nám zbyde? No ...to je otázka. Nudný příběh s charaktery o které se nikdo nezajímá a s příběhem, který by vymyslelo 3-leté dítě, které se teprve dnes naučilo mluvit. Ale to podstatné je zvládnuto, máme tu totiž bělochy, černochy i asiaty. Několik ženských rolí, včetně role hlavní. Takže všechny normy splněny. To celkem dává smysl a nehrozí žádné negativní ohlasy ohledně těchto limitů. Ještě by mi mohl někdo vysvětlit, proč tam pořád hlavní hrdinka běhá ve spodním prádle, když na ní není nic co by stálo za vidění?!

Tales from the Lodge (2019)

Tady se někdo musí naučit pracovat s mikrofonem. Co scéna to jiná hlasitost, klidně o 50 % vyšší/nižší. Popřípadě to pak upravit ve střižně. A film samotný? Nezajímaví herci a velice nudné, primitivní příběhy. Hrůza.