Jurský svět (2015)

„Prepáčte pani, ale nevidím cez vás ten digitálny odpad.“ – povedal som, keď som bol v kine na Jurskom Svete a predo mnou sedela päťdesiatnička v klobúku s pávím perom. Vlastne som v kine nebol. Mám novú teóriu o tom, že to, či film za niečo stojí zistíte vtedy, keď si ho pustíte v priemernej kvalite s priemerným zvukom. Preto som nešiel do kina, ale stiahol som to v kvalite á la porno v deväťdesiatych rokoch. Absencia vizuálnej masturbácie ale nemala vplyv na trápnosť rozhovorov detí a dospelých, dospelých a dinosaurov či dinosaurov navzájom. Z filmu som sa okrem iného dozvedel, že keď pridáte brontosaurovi Einsteinove DNA, bude vedieť počítať diferenciálne rovnice. Tak to proste v biológii chodí. Sexuálny vzťah medzi mužom a velociraptorom bol tiež dosť znepokojivý. Ak sú navyše digitálne príšery menej uveriteľné ako pred dvadsiatimi rokmi, asi niečo nie je v poriadku. Záver v štýle Megapavúk vs. Superchobotnica to už nezachránil. /videl na záchode 1D verziu: 360°/

Zelená míle (1999)

Scenár: Viem Čítať .. Ako nádejný literát som mienil napísať jednu extenzívno-napuchrenú kritiku dehonestujúcu tento film a jeho priaznivcov, lež neučiním tak. Nie je to samozrejme preto, že by som nevedel vytvoriť kvalitne čačaný komentár, som predsa nejaký Zadek69. Dôvod je ten, že všetko, čo som hodlal povedať, povedané už bolo. Je to prízemné, ba až podprahové emocionálne vydieranie žien a psychicky labilných mužov, čo je spolu asi 90% populácie. Citát na koniec: "Kocky sú jebnuté." /147%/

Jurský park (1993)

║Tržby Celosvetovo $NouUanFakingKérs║Tržby USA $ChoďSaZabiť║ Xkjsdkj CGI jsxvjhskjvk réžia hjshvvhew hevw scenár sdfcchsdhb penis hnjaevxknvuneu Spílberg sejhxvnuheb stopáž euvbihwbckjslbbo klišé ojbvojwenc Barbra Streisand. Trápne komentáre: Radek99, T2, Melies

Plán útěku (2013)

Arnie Čiernyneger si spomína na časy, keď mal ešte obvod lýtka väčší ako obvod pása, cez dvere chodil bokom a do zadku si pichal steroidy. Pozeral som si jeho fotky na pláži, aby som zistil, či je stále taký nasypaný. Nie je. Hruď sa mu transformovala do veľkej, bezrozmernej hmoty a jeho horná časť tela vyzerá ako kocka zo svalov, tuku a ovisnutej kože s bradavkami. Skrátene, vyzerá ako Andy Anderson. Silvester je na tom asi o niečo lepšie. Ja som dal z nostalgie takmer 5, potom som sa prefackal, a tak dávam lepšie 4.

Brouk (2006)

Je jasné, že všetci očakávali béčkové, krvilačné chrobáky, ejkejej Marabunta: Vraždiace motýle. Akonáhle ale miestni ultra hororoví odborníci neuvideli prvých dvadsať minút žiadneho chrobáka, hodnotenie išlo rapídne dole. Keď bude Friedkin nabudúce točiť niečo podobné, musí si uvedomiť, že snaha o originalitu sa tu trestá modrou farbou.

Katka (2009) odpad!

Tento "dokument" som videl už dávno, ako súčasť povinného školského výletu (inak by som si to nikdy nepozrel). Predpokladám, že to malo fungovať ako osveta proti drogám - zober loptu, drogy už mám. Alebo ako to bolo. Z filmu som si odniesol asi toľko, že drogy sú super a vyriešia všetky vaše problémy. Teda pokiaľ nie ste psychicky labilná, skrachovaná pydža. V tom prípade ich radšej neberte.

Nedotknutelní (2011) odpad!

Ako sa pri tejto rasistickej, nevtipnej, gýčovitej sračke objavilo takéto hodnotenie, to je pre mňa záhadou vesmíru. Môžem len predpokladať, že všetkých zasiahla hromadná kvantová vlna do hlavy. Oficiálne prehlasujem, že už nikdy nedám na odporúčania nesvojprávnych ľudí v tejto republike. "Tu máš mobil. Aha, ty si ochrnutý, haha." Ak vás nedostal humor, ktorého cieľovou skupinou sú zrejme štrnásťročné deti z Gymnázia svätej Uršule, je to stále ešte aj dráma. Toto by už nezachránil ani Mikuláš Klietka, hľadajúci poklad templárov. Ale dva krát som sa zasmial, nech nepreháňam.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Stačí mať v profile latinské citáty a medzi obľúbenými filmami Strom života. Také ľahké je byť pseudointelektuálom. Sem tam prihodíte plné hodnotenie filmom ako Vesmírna odysea, pričom sa tvárite ako vás to strašne bavilo a vlhla vám z toho vedžajna. Už pri úvodnej scéne s opicami sa nervózne prechádzam myšou po červenom štvorci vpravo hore. Ale veď možno nebude celý film takýto. Po pol hodine už začínam mať oko ako Forest Whitaker. Hodina, začína sa mi vracať môj tik z detstva. Hodina a pol, objavujem úplne nové miesta na svojom tele. Zrazu príde zápletka, po ktorej zase nasledujú desaťminútové zábery na vesmírnu loď. "Veď dajme tam Johanna Straussa". Na krásnom hnedom Dunaji nechcem počuť na veľmi dlhú dobu. "Stanley, daj tam na koniec nejaké surrealistické výjavy, akože cestuje v čase a potom zostarne. Hmmm, a čo takto letiace embryo! To by bolo dosť nadčasové." "Ale bude to dávať zmysel?" "Tak tam proste jebni nejaký veľký čierny obelisk, akože mimozemšťania, a všetci budú spokojní."

Kmotr III (1990)

Prvý Kmotr, ktorého som nevypol po desiatich minútach, takže ho môžem ohodnotiť. O tejto sérii som si uvedomil jednu vec. Každý film by mohol trvať 10 hodín, a aj tak by tu mal 90%. Vlastne by ani nemusel skončiť. Bol by to nekonečný film, ktorý by sa točil každý deň, až kým by režiséra nezastrelil nejaký súdny človek. Najväčšia nuda v dejinách kinematografie je len jeden z mála prívlastkov, čo mi napadá. Gangster má syna, ktorý robí to isté ako jeho otec. Ten má syna, čo robí zas to isté. Keď je tam Al Picino, tak to musí byť dobré, nie? Nie. Sú to sračky. A sú rozmazané na 162 minút. Asi som divný, keď z tejto ságy nevlhnem. A možno som jediný, kto nemá v hlave nasrané. Kto vie. Každopádne, miesto tohto filmu preferujem rozrezanú žilu pozdĺžne a napustenú vaňu.

Vetřelci (1986)

Prečo som nedal 5? Nie som fanúšik Jamesa Camerona. Vadilo mi, že sa snažil od začiatku hrať na city nájdením tej malej potvory. Zvyšné dve tretiny filmu sa potom už len čakalo na otravný happy end. Prečo Ripley na konci vystrieľala všetko okolo seba som tiež nejako nepochopil. Záverečný boj v robotickom premiestňovači bol už trochu trápny ... ako z nejakého animáku. Stále je to dobré Sci-Fi, ale Cameronova úchylka robiť zo všetkého emotívny veľkofilm mi tu proste vadila.