Počátek (2010)

Kryštofer, niekto ti to musí povedať. Nevieš vytiahnuť z hercov emócie a atmosféra v tvojich filmoch je ako v prázdninovom Teleshoppingu. Pokiaľ vám chýba zápal stredného ucha, Hans Zimmer je určite tá správna voľba. Po Hansových soundtrackoch už ani ultrazvuk neznie tak zle. Ale späť k filmu. Po celý čas mi bolo absolútne jedno, čo sa s tými ľuďmi stane. Dokonca som dúfal, že DiCaprio zomrie nejakou bolestivou smrťou. Leo sa snaží vyprodukovať nejakú emóciu svojím neznesiteľným ksichtením, ale jeho navretá žila na čele pripomína skôr niečo iné. Film je okrem toho šedý priemer. A ešte k tomu, či spadne alebo nie. A nie je to jedno?

Tenkrát na východě (2000)

Najlepšia filmová dvojica! Štefan Skrúcaný a Miro Noga zažívajú dobroružstvo na divokom západe. Jeden je bandita, ten druhý je člen cisárskej stráže. Jeden je vtipný, ten druhý je Jackie Chan. Zábava pre celú rodinu.

Forrest Gump (1994)

Retardovaný Tom Hanks na výprave za dojatím priemerného diváka. Film pôsobí ako zlepený z toho najlepšieho z iných piatich filmov. Ale veď dobré to je, pekné to je, smutné to je. Tento filmový hemoroid bol už od začiatku odsúdený na úspech. Retard, černoch alebo homosexuál, to je už oddávna magnet na Oscary. S tými citátmi by už ale naozaj stačilo. Nie, život nie je ako bonboniéra. „Tenhle film jsem už viděl hodněkrát a snad vždycky jsem brečel a o pět minut později se zase smál“ lol

Odpadlík (1992) (seriál)

"Štvanec poľujúci na štvanca. Lovec ľudí. Odpadlík." Moje detstvo by nebolo rovnaké bez Rena Rainesa. Nikdy som to verejne nepriznal, ale môj obľúbenec bol vždy Bobby Sixkiller. A je to vonku.

Zmizení (2013)

Primitívne opakujúce sa násilné scény ma asi nerajcujú tak ako ostatných. Bolo to zdĺhavé, občas nudné a záver bol sklamanie. 3 hviezdy dávam za slušnú atmosféru a za výkon (tik v oku) toho týpka zo Skrotenej hory.

Bill Burr: Let It Go (2010) (TV film)

Najlepší Special od Billa. Comedian's comedian okrem iného objasňuje, prečo pri svojich stand-upoch kričí, prečo majú dedkovia výraz Vreskota a prečo muži nemajú city. Bill nie je žiadny filozof, je to obyčajný chlap, a podľa toho aj jeho kritika spoločnosti vyzerá ("What are you a faaaaaag?").

Anakonda (1997)

A čo, že je to hlúposť? Jeden z Hanksových nezaslúžených Oscarov by som dal Voightovi za stvárnenie toho ulízaného pošuka. Alebo aspoň Zlatý Glóbus. Tejto postavy som sa bál ako malý.

Wimbledon (2004)

Silas vyhral Wimbledon? Aj keď je Bettany asi taký tenista ako je Peter Nagy fotograf, som ochotný to filmu odpustiť. Ako tenisový fanúšik som celý film predstieral, že nevidím ten priemerný scenár a vyplatilo sa. John McEnroe s Cris Evertovou potešili.

Tomorrow Night (1998)

Ako sám Louie povedal, nie je to film pre každého. Je to absurdné a hlúpe, ale už len za scénu s Willyho mamou si to 5 hviezd zaslúži ("Maybe she doesn't love you!").

Todd Barry: The Crowd Work Tour (2014)

Todd Barry si vystačí so svojim vtipným hlasom, pohotovosťou a pár podnapitými indivíduami v publiku ("Avant Abstract? Oh my god! Thank you for coming tonight.").