Kamarád taky rád (2011)

U některých filmů to jde skutečně fofrem. Tak např. u Friends with Benefits, tedy vlastně jen variaci na nedávné No Strings Attached, jsem měl jasno už po úvodních čtyřech (!!!) minutách, kdy jsem byl ochoten uvažovat o jedné * s tím, že na víc se to nezmůže. Po třinácti minutách jsem chtěl film hodit do Odpadu, protože takovou afektovanou übercool nánu, jakou hraje Mila, bych poslal do prdele ihned poté, co by mi oznámila pracovní nabídku (což mohlo být tak deset minut po začátku filmu). ~~~ Zápletky mě nebavily, herci a jejich postavy mě nebavily, vtipy mi nepřišly vtipné ani úsměvné, jako spíš vyčpělé a trapné, hudba mi nesedla, stopáž tak o 40 minut také ne... Díky Bohu za možnost posuvu, za tlačítko "Vpřed" by měl někdo dostat Nobelovku! ~~~ Je to blbější než NSA, jsou ale i mnohem příšernější zrůďárny. Tohle zachránil jen Woody Harrelson. Raději bych snad viděl film o jeho postavě z filmu, horší by to být nemohlo.

Kazatel (2011)

V době, kdy bezejmenný mariňák kosí stvůry kdesi na Marsu, na Zem se některé z nich dostaly, říká se jim Upíři. A unesly někoho, koho unášet neměly. ~~~ Postapokalypticko-upírsko-antireligiózně-westernová variace na Doom 3 . ~~~ Zacílení na samotnou akci mohlo být mnohem větší. Hlavní záporák je trapák, samotný příběh jen výmluvou pro natočení nápadu, akce a vytvoření vizuálu,

Kazatel Kalašnikov (2011)

Gerard se asi praštil o futro. Nevěřím, že tohle vzal s čistou hlavou. Je sice hezké, že se postava mávnutím kouzelného proutku (tady ponořením do vody a sdělením, že je zachráněn) napravil (blbost nebo psychická porucha) a že šel pomáhat do Afriky, ale všechno následující je tak "božsky mozek vymívající" a cíleně city ždímající (děvčátko s minou), že si říkáte: "WTF, to myslí vážně?". Ano, myslí. Popravdě, už ten plakát je ždímačka na plné obrátky. A nejlepším rozhodnutím postavy tak je, v zemi s občanskou válkou, o hladu, bez vody, bez vzdělání... vysrat se na stavbu nějaké přiteplelé školy, je nutné postavit kostel, a když ne jednou, třeba tisíckrát, protože ti lidé nepotřebují jídlo, vodu, ochranu, zbavení tyranů a vzdělání, vědomosti a sebezajištění, potřebují poznat Boha a vytvořit tak další generaci.... ále... a vidíte, zase jsem se nasral. Jako pokaždý, když se někam příliš cpe víra a nutnost někoho "zachraňovat Bohem" ~ Gerard výběrem svého účinkování začíná po 300 klesat na mém žebříčku. Tvrďácký kukuč a slzopudné záběry spolu s dialogy ála "Cože? My nemáme den před natáčením dialogy? Rychle nějaké vymyslete!" Mě tady příběh toho muže míjí přinejmenším o několik hvězdných soustav. A že se skutečnost skutečně v Africe odehrává? Ano, poukazovat na to takhle a tímhle filmem docela dost mimo. Chlápek místo toho, aby si svoje odkroutil v dalším vězení, snaží se konat dobro daleko od úřadů, které by mu šly po krku, daleko tam, kde si vytvořil svoji armádu, své ovečky. Sorry, nebere mě to. Navíc je to sakra příliš dlouhé, zkrátit! ~ 1,5*

Kdo potopil Bismarck? (2011) (TV film)

Neskutečné množství zmařených životů za tak krátkou dobu. Dokument se věnuje známé cestě lodí Bisrmack a Prinz Eugen za potupou a zničením britského válečného námořnictva, která byla v každém případě osudná jak pro více jak 1400 členů posádky Hooda, Bismarckovy trofeje, tak o několik dní později i pro takřka 2200 mužů samotného Bismarcka. 9 dní vzájemné výměny střel z obou stran a 45 minut konečného masakru. ~~~ Zajímavé povídání, ale na to, co se v dokumentu řeklo a ukázalo, bylo 45 minut dost málo. Nevyužili se příliš ti dva přeživší z Bismarcku, kteří byli součástí výpravy, ani se neukázalo příliš z oné jedinečné první výpravy pod hladinu a prozkoumání vraku. I samotné počítačové animace lodi se za tak krátkou dobu nestačily pořádně využít.

Kocour v botách (2011)

Nevěřil bych, že bude něco ještě pitomějšího, než byl poslední Shrek a hle, jde to. Neuvěřitelná nudná nezajímavá z prstu vycucaná pitomost ani vtipná ani hezká. Ve chvíli, kdy jsem čekal konec, jsem zjistil, že mě čeká ještě druhá polovina filmu. Shrekův Kocour v botách NEMÁ na to, aby měl vlastní film. Vejce je odporné a tohle celé zasazené do "normálního" světa lidí je absolutní haluz. Vsuvky s "Jack a Jill", kachnou a vlastně vším okolo tomu nasazovaly průběžně korunu. Jediným plus tak je fakt, že se tam nezpívá. * za těch pár narážek na skutečné číči (světýlka např.) a žádné zpívání.

Korunovační klenoty (2011)

Celkem zajímavé severské drama, absolutně totálně zabité zcela nelogickou, zbytečnou a všechno pohřbívající dějovou linkou s "teplým-napraveným" hokejistou, který do slušného dramatu vnášel kolosální porci WTFaktoru. Taková, TAKOVÁ škoda.

Koupili jsme ZOO (2011)

K žánru mi tu chybí označení "Sci-Fi". Málokdy mám možnost vidět něco tak Hollywoodsky-tomanticky-neuvěřitelně zprzněného. Vždy, když už už se příběh dostává z polohy "tohle scénárista nemůže myslet vážně" do "tady to vypadá alespoň trochu reálně", vždycky to zabije hned následující scéna, přetékající tím nejkrystaličtějším klišé. ~ Jako reklama na ZOO dobrý film, ale toho klišoidního patosu tam na mě bylo už moc. Za týden nebudu vědět, že jsem to kdy viděl.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Naprostá trdlovina, ale mě se to fakt líbilo :) Nejsou lidé ani hodní, ani zlí, prostě jen lidé. A tak není problém, aby čtyři různorodé skupiny spojili síly proti naprosté přesile a šli zachránit... lidi! Na svět se kašle! Přišlo mi, že charaktery byly vykresleny poměrně uvěřitelně, až na jednu postavu to snad nedošlo k žádnému neuvěřitelnému napravení osobnosti, lidi umírají jednoduše, emzáci mají o poznání tužší kořínek a připomínají některé stvůrky ze Skyline, ale rozhodně jsem si je uměl víc představit jako prvek vhodný do skutečného zfilmování DOOM 3 (kdyby nějaké skutečné bylo). Jednoduše, já jsem spokojen, akce, vtip, Olivia, nenudil jsem se. Ano, má to chybičky a nelogičnosti, ale co :) ~~~ 3,5*

Kung Fu Panda 2 (2011)

Ničím nijak zvláštní "další" animák k uzoufání nudným dějem, kde je všechno dopředu asi tak 1000x jasné a těch pár drobností a občas nějaký ten povedený vtip z toho ale ani tak neudělá film, na který bych měl chuť se ještě kdykoliv jindy podívat. Až se divím, že si Čína nestěžuje na animované prznění kultury. ~~~ Pandí paleček navíc za opravdu hezkou grafiku a animaci. Jinak ale poměrně zbytečné pokračování.

Largo Winch II: Spiknutí v Barmě (2011)

Oproti prvnímu dílu už poněkud překombinované, Largo aka "James Bond" s takovými náhodami a štěstím, od počátku odhadnutelným zloduchem a bohužel i plno nelogičnostmi (ruská (?) navigace v azbuce naviguje francouzsky, majordomus z ničeho nic v Bangkoku vyčaruje baliček $5000...). Akčnější a bohužel i nudnější pokračování. ~~~ Nejlepší postava za celé dva díly? Majordomus, jednoznačně :)