Delgo (2008)

Vypadalo to jako filmečky z nějaké herní adventury nebo pohádkového RPG sestříhané do jednoho filmu. Kvalita animace, spád a příběh by tomu odpovídal.

Deník vražedkyně (2008)

5.3.2011 ~ Ne ne ne, tohle za čas nestojí. celé jsem to ani nedokoukal, na to si zase svého času dostatečně vážím. Béčkově blbé zpracování, herecké výkony... ~ Doma ji jako holku asi málo mlátili přes prdel. Tedy osmadvacetiletá nána, co žije s dcerou, funí jí neustále cíga pod frňák je navíc asociální kurva, co si mezi mafií udělala jméno tím, že chrápala na koho jí ukázali a následně i zabíjela ty, na které jí ukázali. Ale ona se rozhodla, že to už nechce dělat, tak ji unesli dceru a ona se jim teď hrozně moc ošklivě mstí. Jenže problém je v tom, že je to prostě jen vysloužilá kurva a ne assassin. ~ Neskutečně nezáživná a špatná pitomost, bohužel ne tak špatná, aby to byla sranda. Do koše s tím.

Domácí mazlíček (2008) odpad!

Po dvou filmech s Annou Faris hned za sebou nemohu jinak, a parta polonahých zaječic to neovlivní. Hrůza, bolí mě z toho mozek.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Takže si to shrňme: Záporná prkenná Dwayneova role, kočka Anne, kupodivu se nepitvořící Steve, který ale ani tak není nijak vtipný nebo komický, ostatní role přicmrdávači bez smysluplného objasnění, o co horší by film byl, kdyby se na plátně neobjevili. Film je parodie, která je ale spíš doplňkem komedie, ke které ale scénárista zapomněl připsat stránky s vtipy a gagy. A když už se něco objeví, tak je to ohlodané na kost nebo nechutné. Sterilní a nudné. Jedna hvězdička za Anne a za fakt, že tentokrát film nepotopil Steve Carell, což se dá považovat za malý zázrak!

Duel Frost/Nixon (2008)

30.1.2011 ~ Co znamená pojem "Aféra Watergate" a kvůli čemu vznikla předpokládám ví zhruba obecně každý starší dvaceti let a nežijící kdesi v lesích vychováván vlky a veverkami. Ať už bylo cokoliv jakkoliv, provalilo se to a tehdejší prezident kvůli tomu opustil úřad. Opouštět se mu jej nechtělo a ještě méně se za své činy omlouvat. ~ To, že se ovšem Richardu M. Nixonovi za aféru kolem nelegálních odposlechů, korupce, úplatkářství a dalších běžných volnočasových aktivit nic nestalo a ještě navíc dostal od nastupujícího prezidenta absolutní milost, se části Spojených států moc nelíbilo. A v tu chvíli vycítil moderátor a showman David Frost příležitost, jak se zviditelnit a vrátit svoji kariéru k dřívějším vrcholkům. Vyzval tak Nixona k debatě před kamerami. ~ Ten zpočátku odmítal, jelikož měl ale stejné pohnutky jako Frost, tedy dostat se znovu do centra dění a očistit svoji pošramocenou reputaci, přijal Frostovu nabídku s vědomím, že on, řečník prezidentských kvalit, roznese známého, ale nijak zvlášť úspěšného moderátora, na kopytech. Šeredně se ovšem zmýlil a co zprvu vypadalo jako procházka růžovým natáčecím štábem, vyústilo v něco, čemu věřil málokdo a o to větší to byl pro Američany šok a úleva. ~ Je fakt, že v našich končinách nejsou prohřešky amerických politiků nijak zvlášť důležité a málokdo se o ně stará. A ač je mi politika ukradená, tohle byl zajímavý snímek, přestože se něco doopravdy začalo dít až cca. hodinku po začátku filmu. Pak teprve děj začal nabírat grády. Michael Sheen si roli sice užíval, ale nijak zvlášť mě neohromil, zato Frank Langella jakoby místy z oka Nixonovi vypadl a jeho roli jsem mu "žral". Až na relativně pomalý rozjezd a trochu divné odevzdání se tváří v tvář důkazům, nemám moc co vytýkat. I tak jde ale z mého pohledu o něco, co už podruhé vidět nemusím, příjemný průměr.

Dům u dálnice (2008)

13.6.2010 ~ To si vám rodinka takhle bezstarostně žije kdesi v opuštěných polích poblíž rozestavěné dálnice, na které nikdo po dlouhou dobu lopatou nesáhl. Idylka rodině ale končí ve chvíli, kdy se práce na dálnici znovu rozjíždějí. Oni se však svého domova vzdát nehodlají. ~ A tak se všichni chovají jak parta degénů, co chce žít hned vedle dálnice, oddělení jen svodidly. Nejprve přelézají svodidla a skáčou mezi auty, posléze lezou domů podzemní trubkou a pak se zazdí doma. Nechtějí se vzdát svého obydlí. A to je všechno. Nízkorozpočtová švýcarská hovadina, která sice má pár vtipných a hezkých kousků, jinak to ovšem postrádá jakoukoliv logiku. Jen dement by stavěl barák a jal se ho rekonstruovat, když mu u něj už nějakou dobu stojí dálnice. A způsob, jakým se brání faktu, že tu dálnici si jen tak pro jejich hezké oči někdo nevezme a nepřetáhne o pár kilometrů dál je imbecilně absurdní. Nene, tohle akceptovat nehodlám ani jako komedii, ani jako parodii, ani jako televizní scénku.

Dvojčata (2008)

Autorům se nedá upřít, že se snažili diváka překvapit a vymyslet něco neobvyklého a jiného. Výsledkem je ale debilní zbytečnost a to i na poli video filmů. Konec tomu sebral i tu předposlední hvězdičku.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Ha, pokrok - teď už parodujeme i Bonda! Od prvních dvou dílů se neudělal pokrok vůbec nikam. Snad jen slečna upírka byla asi první Flynnovou koukatelnou hereckou partnerkou. Slabota a díky bohu, že už nic dalšího nevzniklo.

Generation Kill (2008) (seriál)

Nuda. Díval jsem se jenom proto, že je to další mini-seriál z produkce HBO s nějakou akční válečnou tématikou a to i přesto, že moderní konflikty mě nezajímají (čti neberou) a tak jsem si říkal, nakolik jiné to bude od skvělých Band of Brothers. ~~~ A výsledek? Nuda. Připadalo mi to jako nudné převedení BoB do moderního konfliktu. Plno věcí mi tam přišlo takřka na chlup z BoB zkopírovaných a plno dalších věcí jako by z BoB vystřihli a sem to nedali. ~~~ Tenhle miniseriál má 7 hodinových dílů a všechny dohromady strčí do kapsy i takový Mariňák (Jarhead). Takže pokud si chcete pustit něco s "osvobozující iráckou" tématikou, pusťte si Mariňáka a tohle obejděte, nebo se unudíte.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

11.6.2010 ~ Trojka je sice také sračka, ale ne až tak veliká, jako dvojka. Tady se totiž dalo dohromady více států a tak se do koprodukce podařilo dostat o něco víc financí. Dostane se nám tak nových počítačových (chudě počítačových) brouků, lepšího prostředí a exteriérů, lepšího příběhu... No vůbec, tohle mělo být pokračování č. 2, ovšem ne až za 11 let. ~ Na stáří filmu trpí hlavně tak trochu vyčpělost námětu a pak taky trochu stáří a unylost hlavní postavy, Caspera Van Diena. Ten má jako velící na povel jednu ze základen odrážejících nápory brouků. Přilétá ale dvojice jeho známých s vyššími hodnostmi, kteří po menším nedorozumění svých prýmek využijí a zbaví Caspera velení. Bohužel zrovna v době, kdy se něco hodně podělá a základna je zaplavena brouky. Zodpovědným je učiněn Capser a postaven pod oprátku. Jeden ze záchranných modulů, prchajících z planety, ale musí znovu přistát a jediným, kdo může osádku zachránit, je Casper. A do toho tu máme ještě mírné politické pletichaření mezi hvězdným maršálem a admirálkou. Brouci totiž vědí nějak moc. ~ Tohle je pravý návrat k výborné béčkovosti jedničky, ovšem ztrácí už dost na šťávě, což je škoda. Navíc epesní počítačové efekty připomínají filmečky k prvních intrům k PC hrám, což u filmu z roku 2008 nepůsobí dobře. ~ Jednička, v závěsu s trojkou jsou kvalitní blbosti na divné večery, od kterých nesmíte nic čekat a tak dostanete přesně to, co čekáte. Dvojku by měli dodatečně přejmenovat a zahodit. Když ji vynecháte, nic se nestane, trojka s touhle epizodkou špatných Krajních mezí nemá absolutně nic společného. Jen doufám, že už nikdo další Hvězdné pěchoty natáčet nebude. Pro dobrou lidí i brouků.