Kurýr: Restart (2015)

Popravdě si Stathamovy Transportéry nepamatuju, takže nemohu moc srovnávat, o kolik je tohle horší nebo jiné. Kdyby se tohle jmenovalo 'Kukuruku na dovolené', bylo by mi to taky jedno. Co je ale jasné je, že jde o klasickou moderní Bessonovku, takže to nemá ani jednu mozkovou buňku a chování a zvraty nedávají žádný smysl. Ten nalíčenej pizizubka model v hlavní roli, co se choval a chodil jak postiženej macho tomu dodával onen potřebný punc debility, aby to vyznívalo přesně tak, jak Luc požadoval - a vyšlo to, je to debilita, na kterou, věřím, už druhý den po dokončení zapomněli i samotní tvůrci. Tak moc zbytečné to v celé své "kráse" je.

Pyramida boha slunce (1965)

Dokončení předchozího v polovině utnutého příběhu z Pokladu Aztéků je bohužel ještě nudnější a bohužel i nezajímavě pitomé v ději, zvratech, hudbě i postavách a dialozích. Učiněná "Sodomak Gomorak".

Hitman: Agent 47 (2015)

Hovadina plná samých nesmyslů. Na sebe navazující zbytečné akční scény se scénářem vycucaným z prstu na place. Ztráta času se zbytečným kecáním, uvedením "Hitmanky", bláboly "Cítíš lásku? Nevěřím, že dokážeš potlačit lásku." - a Agent 47 div neuroní naprogramovanou slzu, akce a násilí naprosto zbytečné a bezúčelné, z ničeho nijak nevyplývající, prostě tam muselo být, protože natáčíme akční film. Agent 47 dělající brajgl a střílející na veřejnosti. Bohužel další videoherně-filmový fail.

Spectre (2015)

[SPOILERY!] Tak tohle už byl úplný fail. První Craigův Bond byl ještě celkem dobrý, ačkoliv konec to srážel do klasického akčního thrilleru nemajícího s Bondovkou moc společného. Quantum a Skyfall ale už Bonda posílalo skutečně jen do průměrných akčňáků a postrádalo to jakýkoliv bondovský náboj, styl, atmosféru a cpalo tam nějaké nesmyslné rodinné pozadí a duševní uhňápnutost hlavního představitele. Nebyl to prostě Bond ani Bondovka, byla to klasická a nijak objevná akční slátanina. To, co ale autoři provedli se Spectre je... co to vůbec je? Akční rádoby humorná parodie na špionské filmy? Fakt nezajímavá a blbá úvodní písnička (mělo to vůbec nějakou melodii?), z Bondovky udělali týmovku kámošů z MI6? Bond kašle na všechno a dělá si všechno na vlastní pěst a nikomu to zjevně moc nevadí? Hlavní záporák Waltz? Hlavní záporák je bondův bratr? To už si dělají autoři fakt prdel? Waltz je Blofeld? A ten konec? Záporák je takové hovado? Celé to bylo úplně debilní - dalo se na to koukat jako na nějaký akčňák nesouvisející s bondovkami, ale ty "narážky" na Bondovky a hraní si na Bondovku bylo naprosto mimózní a já jen DOUFÁM, že budou pravda zvěsti a šeptandy ohledně toho, že tohle je poslední Craigův Bond, poslední Mendesova Bondovka a další díl bude chápán jako jakýsi restart. Doufám, že naprostý. Craigův Bond se totiž fakt nepovedl. Ten chlap nemá žádné charizma, je to nájemný ruský vrah, tvářící se furt stejně, žádná klasa, prostě tohle se fakt celkově vůbec nepovedlo a jestli bude i další díl s Craigem, asi ho raději vynechám, jako prvního Bonda v sérii, tuhle tragédii totiž už fakt znovu ne-e.

Hybná síla (2015)

Nejprve jsem chtěl dát tak ** prostě jen zbytečný další generický rádoby akčňák, nicméně jak film postupně spěje ke konci, je zřejmé, že by to nemusel být zas tak blbý druhý díl trilogie, kdyby měl nějaký díl první. Jelikož bez něj je to jeden velký pro pokračování otevřený nesmysl. Ke konci vlastně nevím, kdo je ona, jak se ke všemu dostala, proč se do toho prděla nějaká další rodina... no prostě bezbřehá blbost, která rozhodně pokračování mít ani nemůže, takže si ušetřete cca. 90 minut a fakt na to nekoukejte. Rozhodně ne kvůli nesmyslně ower-powered ukrajinské modelce, hrající si na herečku, ani kvůli evil Freemanovi. Jedinej herec, co tu má smysl je Purefoy a ten nemá šanci tuhle pitomost udržet v paměti. Další kameraman, co si z nějakého důvodu myslí, že umí i režírovat. No ti dva scénáristé mu s tím rozhodně nepomohli.

Autobazar Monte Karlo (2015) (seriál)

Pominu-li, že ty čtyři dosavadní díly byly naprosto o ničem a jen vyplněné vulgaritami, tak kdyby byly navíc ještě o něco kratší, nemusely by vlastně vůbec vznikat, což by paradoxně byl největší klad tohohle webseriálu.

Assassin (2015)

Vizuálně je to většinou skutečně moc pěkné a kamera si s tím vyhrála, zbytek mě ale bohužel tak naprosto minul, že už po poměrně krátké době jsem netušil proč se vlastně kdo s kým má mlít a mele a honí se... Příliš moc artové hezky vypadající ticho, které jsem nedokázal pojmout. Mallick je proti tomu přímočarý ukecaný brepta.

Pixely (2015)

Další typická Sandlerovina, tudíž dobrý nápad (převzatý), zprzněný v nudnou nesmyslnou a zcela nehumornou druhořadou hovadinu. Nechápu, proč se v tom muselo angažovat takových herců, když by stačili tak max. dva. Minimálně tak 50% filmu by zasloužilo vyškrtnout. Dal bych tomu tak ** za některé nápady a za grafické provedení, ale když si vzpomenu na Wreck-It Ralpha, je mi do breku: *

Fargo (2014) (seriál)

Rádoby humorný nesmysl bez logiky a šance zaujmout dostatečně pro zájem pustit další díl. Čekat čtyři díly, jestli se začne něco nějak dít, a ono se vše děje tak roztahaně pomalu, nesmyslně a doslova se zástupem kreténů nelze popsat jako drama, ale krimiparodii. Filmové Fargo je skvělý film, ale seriál si ho do huby brát neměl, natož aby vznikal.

V hlubinách (2013)

Velké zklamání. Nejdříve se tu něco rozjíždí, vzápětí se uděje zvrat a pak se všechno překlopí do až neskutečně protahované nudy vydávané za rádoby vlastní vyšetřování toho, co se stalo, jedním z účastníků, že jsem se díky té nudě začal v ději naprosto ztrácet. Byla v tom nějaká konspirace a politika a mě to nezajímalo a místo thrilleru jsem dostal křeč do nohy. Přeprodukčnělý film doplácející na zpackaný scénář, který mohl být zajímavý. Mohl. Ony skutečné události, na jejichž základě film vznikl: Existuje Norsko, ropa, ropovod, tahanice o zakázku, experimenty s hloubkovým potápěním. Scházel jen někdo, kdo dokáže na tomto základě vystavět skutečně zajímavý film.