Hlava Medúzy (2021) (seriál)

Samotné náměty kriminálních případů mi přišli celkem smysluplné a uvěřitelné, ale ta příběhová omáčka kolem byla naprosto zbytečná, skutečně infantilní a, bohužel, prostě hloupá. Isteník a Bučková by mohli mít spinoff, Dvořák by jim mohl dělat šéfa, co už nevyšetřuje a je zavalenej papírováním, přetíženej, ale prahnoucí znovu po akci, a Čvančarovou by konečně po právu odvolali a suspendovali za střet zájmů a zamlčování důkazů a mohla by odjet za bráchou do Paďous. --- No jo, Hudský a Labyrint, tak teď mi to dává smysl.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Tak: Ta zkrácená osekaná původní verze byla děsná srágora - hnusná a nedávalo tam nic smysl, postavy se najednou objevovaly, jak kdyby byly v příběhu odjakživa, ale jaktěživ se pořádně dřív ve skutečnosti neobjevily. Až teprve v DC dává děn smysl, takže a) Díky za něj!, b) Původní management/produkci/whatever, která měla na triku vypuštění prvotní verzi filmu vykopnout na chodník se zákazem přiblížení se k čemukoliv souvisejícímu s filmem, byť jen k prodejně televizorů, na 1500 km, ve 4D prostoru a s platností zpětně od narození. --- Přesto však, že to už konečně začalo dávat smysl, není to celkově nic, co tu už nebylo. Je mi jedno, který z komixů nebo zfilmování v porovnání s Marvellem, tu bylo kde dřív, je to copy-paste jen s jinými hrdiny a jiným CGI xindlem. Tou největší devizou celého filmu by tak asi mělo být zmrtvýchvstání toho arogantního ocelovýho šaška, jehož postavu DC s Cavillem zabilo (kvalitativně a charakterově) už před lety.

Lupin (2021) (seriál)

Děsná nuda. Říkal jsem si, co chtějí udělat za taškařici s Arsènem Lupinem hraným dvoumetrovým černochem? A ona to ani není komedie, on se to bere vážně. Takže dvoumetrový vytrénovaný černoch jak uhel je mistrem převleků a ačkoliv je v každých novinách a televizi tak tenhle dvoumetrový černoch jak uhel nikomu nepřijde nikdy nijak divný.  Ústřední arciďábel měl alespoň vést obchod s bílým masem, protože v současném světe je "pouhým běžným podnikatelem", ta rodinná vsuvka je tam úplně navíc a celé to mělo skončit po prvních pěti strašně dlouhých dílech. Poslední tři z druhé série jsem už musel proklikávat, aby se šlo nějak posunout v ději a třetí řadu rád vynechám úplně. Kdyby raději zfilmovali ty Lupinovi příběhy, udělali by lépe. Z příliš dlouho nastavované kaše je vždycky jenom nechutná břečka.

Nadace (2021) (seriál)

Že Asimov napsal nějakou Nadaci jsem do vydání seriálu netušil. A vlastně je mi to úplně jedno, číst to nebudu. Já chtěl vidět prostě nějaký Sci-Fi seriál, byl v tom vesmír, jako úplně hloupě to nevyznívalo, vypadalo to hezky atp. Ale po dokoukání celé první série mám prostě pocit, že jsem koukal na neskutečně roztahaný prolog, který teprve uvozuje něco, co dost možná už nikdy neuvidím, protože S02 mě může úplně jednoduše naprosto minout a i kdyby ne, už si fakt nebudu pamatovat, co se v S01 dělo. Po 10 dílech prostě mát pocit nedodělanosti a toho, že jste koukali na něco ,co zůstalo jen velmi jemně nakousnuté.

Nadace - Skok (2021) (epizoda)

Že Asimov napsal nějakou Nadaci jsem do vydán seriálu netušil. A vlastně je mi to úplně jedno, část to nebudu. Já chtěl vidět prostě nějaký Sci-Fi seriál, byl v tom vesmír, jako úplně hloupě to nevyznívalo, vypadalo to hezky atp. Ale po dokoukání celé první série mám prostě pocit, že jsem koukal na neskutečně roztahaný prolog, který teprve uvozuje něco, co dost možná už nikdy neuvidím, protože S02 mě může úplně jednoduše naprosto minout a i kdyby ne, už si fakt nebudu pamatovat, co se v S01 dělo. Po 10 dílech prostě mát pocit nedodělanosti a toho, že jste koukali na něco ,co zůstalo jen velmi jemně nakousnuté.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Index tupouňovitosti asi tak 20 z 10. Už F8 byla blbost, ale alespoň Hobbs & Shaw dali zavdat naději, že se tahle potápějící F&F kocábka zapomene a pojede se novou a lepší cestou. Bohužel ne a F9 je snůškou neskutečných lacině sestříhaných kraťasů, které z nějakého důvodu mají dávat jeden film. Tohle měli dát zadarmo na Youtube po F8 rozkouskované na nějaké tříminutové skeče. Dohromady to vůbec nefunguje, plky a dějové zápletky  odhalení jsou neskutečně trapné, motivace postav dávno vyprchala a nutnost přinášet stále šílenější a šílenější akční kreace, aby to bylo zas o stupínek výš než předchozí díl, to ve skutečnosti dělá spíše nechtěnou parodií. Nečekám od toho fyzikální a psychologický dokument, ale také ne učební pomůcku pro studenty režie a dramaturgie zařazované do sekce "Tak takhle tedy nikdy ne". Ubohost.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Jednou to přijít muselo. Ono to sice bublalo i někdy dříve, ale teď se bábovka po upečení fakt úplně propadla a není to vončo. Jako přidání kouzelníka do MCU bylo ještě fajn, Wanda je jen vedlejší rolí, ale jako vocamcaď pocamcaď a tohle už byl prostě jen slušný digibordel s miliontým dalším vesmírem a unylou zápletkou, jehož jediným důvodem vzniku je přespřílišný anální alpinismus Číně, kde číhají velké prachy a o ty jde přeci hlavně. Že si tímhle alpinismem zbytek světa podřezává už takhle notně naříznutou větev je zjevně úplně šumák - Čína tu chrání vesmír a většina neasiatů jsou tu postavy zloduchů nebo idiotů. Nu což, buď jak buď, digitálně hezké, prakticky ale zbytečně předražená a příliš dlouhá úvodní epizoda nějakého TV seriálu ála Arrow.

Sisyfos: Mýtus (2021) (seriál)

2,5* -- Nápad to nemělo špatný, ale celek bohužel působí jako rozmáznuté hovno. Víte, takové to, když jdete a uvidíte před sebou rozmáznuté hovno, někdo do něj šlápnul, ale tak nešťastně, že po něm uklouznul a vy se jen divíte, jak dlouhou cestu mohl někdo takhle na hovně ujet, protože takhle daleko rozjeté lejno snad ani rozmáznout nejde. Tak takhle moc tenhle seriál, který max 3-4 díly příběhu rozmázl na neuvěřitelných 16, působí. Místy to působí navíc hrozně amatérsky a člověk by řekl, že si to natáčel někdo na crowdfunding. nebo se na tom střídalo strašně moc lidí.

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Slátanina. - A tohle jednoduché slovo vystihuje celých víc jak 100 minut filmu, naprosto domrtě. Knížku jsem nečetl, ale tady z toho naprosto čpí, že někdo udělal jen tupý výcuc a vznikla z toho tahle slátanina. Ta by obstála snad tak na VOD-only. Děj na jednu A5 s velkými řádky, kolem které je postaveno jen hodně akce, nějaká rádoby nosná myšlenka, ale klidně to mohl být i 15 minutový kraťas a obsahem by to vyšlo na stejno. Všechno zkratkovité, milionkrát jinde osvědčené, bez nápadu. Jediné plus na celém filmu je bitka v cele. Za tu je jedna *. Tu druhou dávám za MBJ, který se tu fakt snažil, ale jak dí jedno velikonoční přísloví: „Z h*vna bič neupleteš.“

Válka zítřka (2021)

Akční jednohubka bez většího smyslu než být jen tou jednohubkou. Chris je sympaťák, ale pasuje mi spíše do těch odlehčenějších akčnějších věcí, než tohle rádoby vážně míněné učitelské trdlo s "ex-military" výcvikem. Možná kdyby rovnu na začátku J. K. Simmons svému synovi řekl "Sorry, celý život jsem na tebe kašlal, starej se o rodinu, tohle zvládnu sám.", uspal ho rovnou v hangáru a šel nakopat Broukům prdel sám, byl by to mnohem větší vodvaz a Simmonsovi bych to věřil víc, namakanýmu dědkovi s charismatem, že by mu i vetřelčí královna zobala sama ráda z ruky. Část v budoucnosti fajn. Část po návratu a zjištění "máme plán, ale chybí nám vulkanolog" ale už byla čirá parodie. Nějak jsem si v téhle chvíli vzpomněl na komornější After Earth, který také nebyl Oscarový výkvět, ale v tomhle ohledu byl vážnější, smysluplnější a tak nějak prostě "víc lepší film". A věřte, že to by mě nenapadlo, že kdy o After Earth řeknu. Tommorow War prostě jednohubka na VOD s dobrými efekty. --- Podobné filmy: Battle Los Angeles