Hon (2012)

Docela mě zajímalo pročpak se to tak líbilo ekumenické porotě v Cannes..?S touto otázkou na mysli jsem první půlku filmu prskal smíchy,což překvapivě neubralo na napětí,nýbrž to byla nečekaně příjemná kombinace asi jako lívance se slaninou.

Všemocný (2015) (seriál)

Z perfektního filmu vzešel seriál s obrovským potenciálem,který byl líně spláchnut do hajzlu lenochy kteří zjevně nechtěly zapojit ani těch 5% mozkové aktivity kterou bez NZT mají,aby vymyslely důstojné pokračování.Místo chlápka který má díky thallanylzirconio-methyl-tetrahydro-triazatriphenylu odemknutý celý potenciál mozku,slušně nakročeno k tomu stát se "ředitelem vesmíru"....,udělají kriminálku.Hlavnímu hrdinovy dají jeho excelentní dedukční schopnosti jen trošku originálnějším způsobem,aby jsme si to nespletly třeba z mentálistou nebo něčim jiným.Občas je to vtipné,občas je to originální a jsem rád,že vidím Debru zase živou(<--spoiler).Ale za promrhanou příležitost dávám ještě dobrý hodnocení.

Box (2009)

Ze začátku poutavé,dokonce i trochu napínavé.Postupným rozplétáním a odhalováním děje intenzita klesá.Ke konci film ztrácí na váze,až do bodu kdy je každý další krok úplně jasný.Pochopitelně s žádným "thriller twistem" na závěr..Silnější "dvě".

Americká krása (1999)

Vedlejší role role Chrise Coopera...geniálně napsaná a excelentně zahraná.Zbytek filmu byl už "jen" výborný.

Donnie Darko (2001)

Samozřejmě se můžete snažit pochopit nebo nalézt jistý esoterický význam,jako že stejně nepochopíte i když zhlédnete x vysvětlovacích videí a tezí.A i kdybyste nakonec pochopily,jako že stejně nepochopíte,nebudete o nic chytřejší a filmu to na kráse nepřidá.Vlastně by mu to mohlo i uškodit,vždyť Mysteriozní film má být záhadný a pokud je ta záhada tak velká že se banda lidí bude snažit film pochopit a né a né na to přijít...tak to účel splnilo.Ale pokud bych řekl že Donnie Darko pouze splnil účel...no to by to se mnou šlo z kopce :-) Hrozně dlouho jsem si lámal hlavu jak patřičně vystihnou další přednosti filmu a moje pocity k tomu všemu.Ale už ve škole jsem nesnášel,když jsme museli expresionisticky popsat západ slunce.

Divoké historky (2014)

Vysvětlím co se skrývá pod žánrem "Komedie/Thriller".No to je tak,když se zatajeným dechem,staženým rektem a nehty zaraženými hluboko v křesle,čekáte kdy z vás vytryskne další gejzír,né tak kvantitativního ale zato velmi kvalitního,upřímného smíchu,v tomto případě nad několika tak brutálně absurdních povídkách,že je klidně možný že se někdy,někde staly.Výborně stylizované prostředí,zprostředkované tak výbornou kamerou,že...mi už došly český superlativa

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Od začátku až do konce má George Miller jasně vymezený směr a cíl od kterého se po celou dobu filmu neodchýlí ani o píď což zapříčiní že atmosféru vyprahlé zvrácené postapokaliptické pouště lze opravdu "cítit".Od prvního totálně utahaného a nudného dílu obrovský krok vpřed.Nemůžu se dočkat na re-make z Tomem Hardym.

Požáry (2010)

Film velmi osobitý,vyčnívá z klasické šablony divácky přívětivých filmů.Ze začátku je film velmi trpký,uvrhne vás do situace dvou sourozenců sedících u notáře/šéfa jejich matky který čte její závěť.Už to na vás vysype několik otázek ale než si je stihnete odpovědět sledujete paralelní příběh matky a dcery odehrávající se v krásně drsné arabské zemi kde lidský život nemá žádnou cenu.Pokud překonáte těžce nezáživnou první polovinu,příběh nabere sílu a začne se dynamicky rozvíjet až příjdou první kýžené odpovědi až se zodpoví ta úplně poslední.Takovýchto těžce "neholyvůdských" filmů je velmi málo.

Good Kill (2014)

Né tak emotivní ani dramatické jak by mělo být.Avšak poskytuje další úhle pohledu a nastiňuje velmi dobrou myšlenku.