Před úsvitem (1995)

Príjemné, skoro statické dielko, ktoré sa viac hýbe smerom do hĺbky oboch hlavných postáv. Dobre zahrané, príjemné exteriéry, zaujímavé dialógy... Nadpriemerný inteligentný (to by som rád zdôraznil) romatický film.

Josefína Mutzenbacher (1970)

Klasika je klasika! Je to relatívne sranda a "herci" vyzerajú ľudsky ;). Čo je pri porne plus :)).

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994)

Ale je zábavné sledovať tých neskutočne tuctových hercov ("krásavcov"), ktoré majú byť náhradami Stevena Guttenberga :). Tá jedna hviezdička je za tú odvahu (alebo drzosť?) nátačať stále viac a viac pokračovaní takejto stupidity :).

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Videl som to asi 5x a určite si to ešte pozriem. Z prvotného šoku interiérov alá inscenácia STV z 80tych rokov a dosť slabých trikov som sa dostal veľmi rýchlo. Nakoniec som si uvedomil, že tieto "slabé" stránky seriálu sú vlastne pre neho prínosom. Občas možno politicky nekorektný ale hlavne veľmi trefný, neopozeraný a VYNIKAJÚCI humor, na ktorom sa dá poriadnedne zarehliť. Arnold Judas Rimmer forever!

Všechny moje lásky (2000)

Určite dobrá komédia, ktorej výhodou, že sa dá pozerať zas a znova. Občas sa to dokonca ani nemusí chápať ako komédia ale dá sa na problémy, ktoré rieši Cusack vo filme, pozerať ako na skutočné problémy, ktoré raz za čas postihnú nejakého chlapa. Jednoduchý ale dobrý príbeh, dobrý neošúchaný humor, dobré herecké obsadenie, dobrá hudba a trochu "elitné" rozhovory o hudbe (na ktoré som sa celkom chytal :).

Chodník přes Dunaj (1989)

Dôkaz, že aj na Slovensku sa niekedy natáčali dobré filmy. S dobrou kamerou, hudbou (tá záverečná pieseň mi driapala srdce), hercami, príbehom... Film o nekonečnom putovaní hrdinov, ktorí i napriek snahe stále stoja na mieste. Každá sloboda stojí nejaké osobné (ale žiaľ niekedy i ľudské) obete.

Sním či bdím? (2001)

Súhlasím s BlueZero , že to skôr súbor rôznych filozofií a pohľadov na svet. Formálna stránka je naozaj zaujímavá. Na zažiatku možno trochu rušivá ale po čase začne pôsobiť príjemne. Tiež ma potešila kvalitná hudba počas filmu. Tento film sa nedá pozrieť na jeden krát, pretože nemá skoro žiadnu dejovú osnovu. Film sa nepohybuje vertikálne, naopak skôr horizontálne a to spôsobom ponorenie sa - rýchle vynorenie, a znova ponorenie - rýchle vynoreniem, a znova... Mne tento film dal všetko už dobrých 20-30 minút pred koncom. Samozrejme je v tom cítiť psotmodernu ale v nej koniec koncov žijeme (či to chceme alebo nie), všakže?! Je to trošku ako filozofia drive-in. Zastavíte sa pri autom pri menu, postojíte tam 90 minút, a je už na vás či si niečo objednáte alebo odídete. Ja som si vybral a po skončení filmu zo mňa trieštili jedna myšlienka za druhou až som si ich musel zapisovať na papier. Toľko k tomuto filmu. Možno nekompaktný komentár, ale ono to pri tomto filme nešlo. Už sa teším ako si ho pozriem zas.

Válka světů (2005)

Ku všetkému z Holywoodu, čo prichádza z veľkým utajovaním už pristupujem opatrne. Niektoré scény sú vynikajúce, problém však je, že naopak niektoré kvázi exterierové zábery (t.j. tie ktoré sa natáčali v štúdiu ale akože sa odohrávajú niekde von) mi dosť vadili. Trochu ma mrzí aj neoriginálnosť vesmírnych lodí a marťanov. Spielberg ma jednozančne na viac. Ani ten dej ma do filmu nejako nestiahol. Ale každopádne bola to pekná ukážka možností v trikovej stránke filmu. Ďalšie plus je za originálnosť zvukov vesmírnych lodí. Hmmm... A to je asi tak všetko. Zábavné? Určite. Zaujímavé? Občas. Je to film, ktorý je taký, ako sa tvári? Žiaľ, nie.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Po prečítaní hodnotení tohto filmu mi neostáva povedať nič iné, len to, že všetko čo som chcel povedať už povedali predo mnou. Pokiaľ sa vám chce tak si prečítajte komentáre ale najlepšie bude keď si to rovno pozriete. Závidím každému, kto tento film ešte nevidel a chystá sa na to! Závidím...

Saw: Hra o přežití (2004)

Tak teraz neviem. Ale som tu asi jediný s takýmto hodnotením. Pre mna to bolo obrovské sklamanie. Veľmi dlho som sa už tak pri filme nenudil. Nechápem to...plagáty-dobré, trajler-dobrý, reakcie na film-dobré. Ale mňa to vôbec nechytilo. Jedna z mála dobrych vecí bola hudba a dobrý mohol byť aj výkon Dannyho Glovera ale tento starý pan nedostal veľa miesta na hranie. Absolutne ZLÝ herecký víkon podal Cary Elwes. Je to až tak zlé, že párkrát som to nevydržal a začal sa smiať. Malé prekvapenie na záver už film nemohlo zachrániť. Už to nechcem nikdy v živote vidieť a Cary Elwes nech sa mi vyhýba celý zvyšok svojho života!