• Western

Hranice (1982)

Co říci? Film je nadprůměrný, dobré herecké obsazení, děj místy dobrý, místy naivnější. Nechybí sondy do soukromého života Charlie(ho), které ho pak nutí k dalšímu jednání. Film se určitě dá vidět, ale to ta doba vzniku je už taky znát. 69%.

Sever (2019) (seriál)

Seriál zpočátku vypadá jen jako další TV kriminálka. Potom začíná nabírat jasný směr a člověk mírně trne, když na obrazovce vidí tu tušenou českou realitu nad námi. A natočeno zřejmě záměrně 10 let po skutečných událostech ...

Tulák z širých plání (1973)

Clintova pevná ruka je cítit za kamerou i před ní. A to doslova. Film je nekompromisní a určité vážné situace dokážou i pobavit.

Harry Brown (2009)

Částečně v důchodcovském stylu, ale o tom to vlastně bylo. Jen ta jeho bývalá kvalifikace to strhla jiným směrem. A když už se naskytla nějaká akce, realita byla zde. 70%.

McMafie (2018) (seriál)

Velice příjemné překvapení mezi mafiánskými filmy. Zcela jinak podaný děj, než na jaký jsme zvyklí u všech těch ostatních, klasických, podání. Je to ovšem tím, že se odehrává v současné, moderní době. A dneska se holt vydělává jinak, než dřív. Jen to zabíjení je stejné. Seriál je poutavý i tím, že se odehrává v různých (a atraktivních) koutech světa, takže i když děj zpomalí a obchody se sjednávají za dlouhého povídání, tak je pořád se na co dívat. Jednou z významných zemí pro pašování drog je zde i Česká republika. Tu si filmaři pro Prahu vypůjčili Rodena a Vašuta a pak nám je normálně zamordovali. Ovšem hlavně je to o Rusech. A ruská mafie v britském podání se rozhodně povedla.

Lukostřelci (2011)

Trošičku nadhodnocuji, ale jen díky hrubo-skokové stupnici hvězdičkového "líbítka". Jinak na Koreu dost líbivé pro naše končiny. Pověst, legenda, pohádka … a k tomu spousta zbraní a chuti je používat.

Deadwood - Série 1 (2004) (série)

Zvláštní a hodně osobité. Deadwood je "povídání" z jednoho westernového městečka, kde zatím neplatí zákon, ale pár lidí zde život řídí pevnou rukou. Život je zde vykreslen velice, velice reálně a zpracování prostředí, postav, kostýmů a detailů je absolutně fantastické. V každém dílu se většina času prokecá, místy to vypadá až divadelně, ale najednou přijde rychlý zvrat a někdo přijde o život nebo o iluze. To je ukázáno rychle a naturálně a pak čas plyne dál, jako by nic. Snad největší devizou toho díla je to, že všechny hlavní postavy mají neuvěřitelné a osobité charisma. A už jen toto stojí za to podívat se na každý další díl. Pravdou je, že některé pasáže jsou zbytečně rozvleklé, možná i zbytečné a tudíž skoro i nudné. Ale to je prostě záměrný kontext tohoto příběhu. Sleduje život v tomto městě. A klady, které jsem uvedl, naprosto převažují nad těmito mínusy. Jinak skoro každá postava je alespoň někdy trochu padouch. Ale vzhledem k tomu zmíněnému charisma, i těm velkým padouchům se dá chvilkama fandit, nebo je i politovat.

Rambo: Poslední krev (2019)

Nevím, co kdo očekával, ale války v džunglích pro důchodce Ramba prostě skončily. A jednou z mála logických lokalit pro současnou "válku" je právě Mexiko. Kritizované volné (odpočinkové) pasáže vycházejí reálně právě z jeho věku. I Vláďa Mišík včera v TV řekl: "Všichni už jsme zpomalili …" No, a další filmovou věcí je, že dědek Rambo se stejně nechá vyprovokovat a nastolí takový masakr a jatka, které by mu současní mstitelé mohli závidět. Takže nový Rambo určitě není žádná pecka, ale není to ani přiblblé béčko. Pro příznivce dlouholeté série to budou příjemné chvilky. A u závěrečných titulků mile překvapí krátký sestřih předešlých filmů ...

Zkrat (2011)

Téma i herecké obsazení lákavé. Provedení už bylo horší. Prostě akční jednohubka v průměru. Překvapila mě Gina Carano, kterou jsem ve své hlavě neevidoval a ve své roli a hlavně v akcích byla dobrá.

Modrá krev - Podstatští (2019) (epizoda)

O sérii Modrá krev jsem neměl tušení. Až jsem byl upozorněn na tuto epizodu, která se týká našeho zámku a našeho města. Takže aby bylo jasno, nad naším městem žije na zámku šlechta a řídí a spravuje své panství. Takže jsem v dokumentu viděl pár známých tváří a vybavil si i pár epizodek z dřívějška. Rozhodně využiji příležitosti oznámit, že i já se narodil na tomto zámku (jako spousta jiných lidí z tohoto města - vysvětlení je v dokumentu). Zpracování epizody se mě moc líbilo a určitě se někdy podívám na celou sérii.