• Western

Deadwood (2004) (seriál)

Své pocity jsem popsal u jednotlivých řad. Zpracováním je toto dílo naprosto unikátní. Jen mi tam na závěr chyběl nějaký konec. A ten nebyl. Jen skončil jeden z mnoha dní v tomto zasraném městečku.

Deadwood - Série 3 (2006) (série)

Třetí řada jede v zaběhlých kolejích. Seriál baví a klidně by mohl být nekonečný. Zároveň na mě některé scény působily naprosto zbytečně a jakoby nastavované, aby se naplnila celá "metráž".

Šakal (1997)

Proč to všechno rozpitvávat a kritizovat, když to stejně všechny bavilo? Slušná a hlavně dobře obsazena kriminálka. 70%.

Policajtka (2001)

Možná dobré jako instruktážní film pro skupinové sezení, tolik oblíbené třeba v Americe. Jinak ztráta času.

Modlitba lovce (2017)

Začátek je až moc béčkový, ale pak to naštěstí přejde v běžné béčko a akční scény jsou dostačující pro zábavu bez dalších úvah.

Jezero (1999)

Dříve celkem uznávaný horor, dnes příjemná, místy zábavná, oddechovka.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Jedna klasika z rodu francouzských kriminálek. Mírně nadprůměrný film, který se trochu liší od ostatních postavou desetilétého kluka, který rozomilým chováním a humorem odzbrojuje drsného detektiva Belmonda a dodává tak filmu trochu jiný ráz. Tak za něj trochu nahoru.

Ulzanův nájezd (1972)

Ne náhodou je tento film vysílán v TV v cyklu Velikáni světového filmu. Od začátku je z něj cítit velkofilm pro kinosály. Postava Ulzany se vyskytovala i ve filmech z NDR a je vidět znatelný kontrast v podání této postavy na různých kontinentech, nebo přesněji v rozdílném smýšlení. Kdyby v té době exitovali NDR-áci v Americe, určitě by je vojáci naháněli stejně jako Apače. Film se kromě ztvárnění tvrdé reality věnuje i psychologii postav a nenahrává ani jedné straně.

Šerifové (1998)

Šerify jsem dřív viděl nejmíň 2x a určitě jsem byl maximálně spokojen. Teď jsem si ověřil, že ani čas neubral snímku na jeho kvalitách a nemám důvod měnit staré pocity. Jen mi asi vadí, že důvodem nižšího hodnocení je v komentářích omílané slovo: Uprchlík, Uprchlík, Uprchlík. Tohle jsou Šerifové.

Na dostřel (1993)

Dlouho tomu, co jsem film viděl naposled. Asi to bylo ještě na VHS a určitě jsem ještě nehodnotil. Tak to u některých filmů zkouším teď. Když se podívám na některá hodnocení, napadnou mě okamžitě vulgarismy na účet těch znalců. To se ale nemá, takže opustíme jednoduché mozky a řekneme, že se jedná jak o starou klasiku, tak o starou willisovku. Vzhledem k tomu, že dnes už z Willise nic moc zajímahého nepadá, je tento film pohlazením po duši. Vidím to na velice slušné 4* a vzhledem k velkému podhodnocení dávám plnou palbu. To se taky dělá.