• Krátkometrážní

Rychle a zběsile 7 (2015)

Na film jsem se velmi psychicky dobře připravil jinak nevím co bych se měl o filmu myslet, prvních pět minut jsem proklínal, když Jason Statham podal vojákovi do ruky odjištený granát tak si jenom řikám, a sakra, něco je špatně, velmi špatně vybraný záporák, ale je to moje první shlédnuté Fast & Furious 7 takže se omlouvám fanouškům Jasona, dále se mi moc nelíbila Michelle Rodriguez, její velmi podřadná role si u mě oblíbenou herečku nevybojuje, tím bych shrnul negativa. Film se mi poté líbil, mělo to hlavu a patu, některé scény byli zábavné, myslím si že se dá ocenit tento film kde přeskakují vozidla z jednoho mrakodrapu v Dubaji do druhého. Paul Walker měl nakonec velmi důstojnou a pěknou rozlučku.

Zkažená úča (2011)

Hlavní pointa je o tom že si chce Cameron Diaz(Elizabeth Halseyová) pořídit nový kozy. Pokud čekáte více tak nečekejte, velmi mě překvapuje 60% kterých tu je, protože nebýt scény kdy se učitel tělocviku hadá se žákem jestli je lepší Lebron James nebo Michael Jordan,tak si připadám jako by mě někdo opařil kyselinou. Chápu, má to své kouzlo, neni to klasický koncept komedií, já to chápu, prostě mě se to nelíbilo.

Terminator Genisys (2015)

Nejedná se zde o zklamání, když jsem to dokoukal byl to pro mě velký boom! hned jsem dával 5 hvězd a vykřikoval všude že se jedná o nejlepšího Terminátora vůbec, další den jsem se probudil a zjištuji že už ani nevím jaký byl final batlle,přitom mě celý film bavil nejspíš sem byl unavený. Poté jsem to začal srovnávat s mým nejoblíbenějším Terminátorem,ted Dnem zúčtováním, a prakticky toto je remake na první dva Terminátory,velmi se mi líbilo digitální zpracování Arnieho,byl jsem na to velmi zvědavý,dál jsem nadšen z Emilie Clarke,sympatická herečka mi padla do oka a mě se tato Sarah Connorová líbí nejvíce, samozřejmě kvůli vzhledu,je mi přeci 16 let tak ještě aby tomu bylo jinak. Velmi se mi líbil také Jason Clarke, splnil má očekávání, je to velmi talentovaný herec. Arnieho hodnotit raději nebudu, né že bych byl zklamán, ale už na Terminátora nemá, svá nejlepší léta má bohužel za sebou, ale stejně nezklamal, byl to pouze standard.

Temný rytíř (2008)

Nolan tímto filmem vytáhl svůj absolutní karetní triumf, lepší Batman už nebude, to vám garantuji. Přes kupu chyb ve filmu jsem si to i tak užil a 3 hodiny utekli jak voda. Myslím si že největší přispění k dokonalosti Temného Rytíře zasluhuje Heath Ledger který ztvárnil Jokera, byl fantastický, každou scénu jsem hltal, bohužel před premiérou zemřel a to udělalo velký rozruch. Nolan zde ztvárnil perfektní příběh,Zimmer opět perfektní hudbu, herci hráli na maximum, ovšem to se nedá říct o českých dabérech zvlásť mám na mysli Christiana Bale, který se mi ve spoustu dialozích připadá kdyby chtěl vychraptit týdenní rýmu, ovšem tento problém nastal u Batmana, a ne u Bruce Wayna, Temný rytíř se stal legendou, na tento film nikdy nezapomenu, též bych chtěl ocenit Aarona Eckharta za Harveyho Denta,byl taky skvělý.Film si u mě vydobil Top desítku a u mě se nachází na 7 místě. 94%

Vlk z Wall Street (2013)

Skvělý film, ani chvilku se nenudíte, místo řešení zbytečností máme možnost shlédnout fenomenální podívanou na Leonarda DiCapria v roli Jordana Belforta, zahrál ho fantasticky, co mě velmi potěšilo je fakt, toho že Matthew McConaughey se ve filmu objevil na chviličku a přesto sem si tu scénu naprosto oblíbil, normálnš až na Oscara . . . Film má ale velmi odlišnou stránku od reality,sám Jordan Belfort prohlásil že to co oni provádeli ve filmu nebylo a nejspíš by ani nebylo vhodné to do filmu dávat, ale vůbec sem se nebránil tomu že bych měl shlédnout 3-hodinový celovečerák plný mejdanů,peněz a kokainu. Naopak úžasné odreagování. V tomto filmu jsme měli možnost jak to chodilo doopravdy na burze. u mě nejlepšá film na 5.místě. 96%

Rivalové (2013)

Jedná se zde o velmi intezivní zážitek z pohledu diváka, lepší životopisný film jsem nikdy neviděl, jsem o tom absolutně přesvědčen. Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Do toho vtrhává příběh Nikiho Laudy a Jamese Hunta, Niki - vypadá velmi profesionálně a disciplinovaně, zatímco James Hunt se snaží být modní ikonou a zběsilým řidičem. Howard zde ukázal že po nepříliš podle některých uživatelů filmech jako byli Angels and Demons,či Da Vinci Code, které mě se osobně velmi líbíli, ukázal že patří mezi uznávané režiséry, Daniel Brühl byl fantastický, v každém filmu ho budu mít zafixovaného jako Niki Laudu, protože nechci aby byl někým jiným. Nejlepší film roku 2013, u mě je to 6. nejlepší film vůbec. 95%

Počátek (2010)

Film na který se určitě vyplatilo jít do kina, na film se mohu koukat do kola a dokola a nikdy mě neomrzí, skvělý Leonardo DiCaprio který hraje mazaného podvodníka Doma Cobba, všechny obsazené role byli zvoleny na výbornou, včetně Toma Hradyho a Josepha Gordona Levitta. Nápad se sněním je geniální, film tedy nemůže udělat žádnou chybu, nic totiž není skutečné, když se poprvé shlédnul tento film, tak jsem jsem s otevřenou hubou koukal na titulky a v hlavě jsem nic nechápal, film se snažím pochopit, a nejde mi to, v tom je tak dokonalý. Úžasná hudba Hanse Zimmera, znovu u mě potvrdil svou roli absolutního favorita, znělka Inception - Main theme mě častokrát motivuje, připomíná mi to dojemné scény z filmu, film se u mě řadí na 3.místě nejlepších filmů. 98%

Odebrat z přátel (2014)

Dlouho jsem přemýšlel jak tento film zhodnotím, mám na to velmi široký pohled. Takže za prvé, velmi oceňuji nápad na zrealizování tohoto filmu, byl to poravdu velký risk, to myslím že nebylo až tak špatném drželo to velmi dobře atmosféru filmu, ovšem sám skypuju a pokud mám v hovoru 6 lidí tak se hovor seká,a to se dělo i tady a to velmi kazí dojem, dále hvězdičku za nefalšovaný strach herců a sympatickou holčinu Shelley Hennig,to bylo vše pozitivní, problém nastal poté, člověk nemá strach, hodně jsem se na tento horor těšil, a nakonec je to pro mě zklamání, ovšem kvalitních hororů je velmi málo,kdyby tento kousek vyšel tak tu máme kometu roku 2015, ale takhle je to naprosto průměrný pokus o vyděsení někoho, cíl to absolutně nesplnilo, ještě se mi líbil asi dobře zpracovaný koncept chatování - hangoutování přes Facebook,Skype i iMessage. dávám 45%

Zelená míle (1999)

Frank Darabont zde odvedl znovu(jako vždy) skvělou práci . . někdo mě má za blázna že se jdu dívat na tříhodinový celovečerní film který není akční, proč jim na to nic neodpovídám? . . poněvadž pro mě to není utrpení, pro mě je to požehnání. Týká se o hodně emocionální film, kde naprosto fenomenálně zahrál svou roli Paula Edgecomba - Tom Hanks, jeho herecký kolega Michael Clarke Duncan též výborně,druhý jmenovaný mě dokonce na konci rozbrečel, a ruku na srdce . . koho ne?opravdu nezapomenutelný film, o to více mě mrzí pouhé 4 nominace na oskara a navíc žádný získaný. U mě si tento film vydobil čestné místo v galerii, ovšem až na 6. místě. 95%

Živí mrtví (2010) (seriál)

Ani nevím jak jsem se k tomuto seriálů dostal, filmy o zombíkách mě nudili k smrti! až přišel Frank Darabont s úžasným nápadem seriálu o postapokalyptickým světem plným zombie. Koukám na každý detail a vymýšlím jak bych se v dané situaci zachoval,začít točit tento seriál muselo mít velkou odvahu ale já jsem od r.2010 nad míru spokojen s každým dílem. Ano - pár klišé a chybiček to má . . zvlášt v poslední čtvrté série,ale mě Walking Dead přirostlo k srdci, krvavý nářez podávaný v každé epizodě a boj o přežití, o zásoby a i o útočiště. Když mám blbý den, raději si pustím tento seriál než nějaký deník Bridget Jonesové a podobně, hrozně se mi líbila postava Jon Bernthala, skvělě přetvařující, zahrál to výborně. Seriál vás každým dílem nutí a nutí se dívat na pokračování,abyste zjistili co se stane dál . . je to spíše jako propracovaný systém, ale na mě to má velký účinek. 90%