• Krátkometrážní

Sedm (1995)

Naprosto dokonalé! Jedná se o nejlepší film od Davida Finchera a taktéž o nejlepší Psychothriller co jsem kdy viděl. Už od začátku se film nese v perfektní atmosféře. Freeman a Pitt - výborná detektivská dvojice. Jedná se o chytrou pointu filmu - Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo.Díky originálnímu využití uvedených smrtelných hříchů jako společného jmenovatele děsivé série vražd a vytvoření fascinující atmosféry.Každá scéna je úžasným výsledkem mistrovské práce kamery, výpravy (hlavně místa činu) a hudby. A ten závěr!! 90%

Pelíšky (1999)

Pelíšky po právu patří mezi špičku českých filmů,ale myslím že na pomyslný vrchol to nestáčí. Přes fantastické herecké výkony Kodeta a Donutila včetně atmosféry která je kombinací vážnosti a humoru. Skvělé dialogy které odehrány perfektně. Dále jsme my i velmi líbili : Eva Holubová a Bolek Polívka. Jan Hřebejk prostě vědel co dělá. Ovšem pár slabých míst se přeci jen našlo a dávám tedy 70%,nejspíš je to věkem,to netuším . . . ale film si nechám ve své galerii chvalitebných filmů.

Saw 4 (2007)

Tobin Bell rozhodně nezklamal ale film po začátku ztrácí na tempu,film je předvídatelný a lehce laxní scénář je znát. Líbí se mi ale hraní s policistou Riggem,pasti jsou originální a reakce se mi líbějí ještě víc.Thriller Saw se alespoň může pyšnit kvalitní brutalitou,nějaké jumpscary žádnou pochvalu určitě nedostanou. Dávám 50%

Naprosto retardovaný (2012) (pořad)

Co si budeme povídat . . česká Youtube scéna upadá. Podle mě je Martin Rota jeden z mála který ví co točit aby z toho nevznikl Trash, pořad Naprosto Retardovaný mě ani po cca 60 dílech nepřestal bavit, témata o kterých Martin mluví nás prakticky s*rou taky :) I proč máš berle by se mohlo zdát okoukané ale pořád mě to baví protože Martin příjde vždycky s něčím zabavným.

Netvor z pouště (2005) (TV film) odpad!

Po shlédnutí tohoto filmu si říkám jediné . . co to dělám se svým životem! je až komické jaká sra*ka, podprůměrný béčkový film s nulovým nasazením herců a téměř s nesrozumitelným příběhem, a ani nezmiňuji horlivou animaci tzv. pouštního netvora. Jediného čeho jsem se fakt bál, je fakt že ten film nikdy neskončí. Američtí vojáci vypadají v těch uniformách akorát směšně a už vidím televizní reportéry jak se ženou za reportáží někde v Iráku. Ale nejvíce mě dostala otázka ze štábu : ,,Myslíte, že by to mohlo být divé zvíře, které uteklo ze Zoo?" , to byl fakt nářez!

Padesát odstínů šedi (2015)

Po 5 měsících přišel tento film i k nám do Benešova nad Ploučnicí a měl jsem možnost zhlédnout ho v letním kině, knihu jsem nečetl a od příběhu si moc nesliboval, a taky proč?! Ona nezkušená holka z předměstí,On bohatý úchylný magnát který pro zábavu provozuje své dominantní hrátky. Došlo na maximální neutralizaci jakýchkoli náznaků erotiky. Ve výsledku to vypadá, jako bychom se dívali na jednu a tu samou rádoby erotickou scénu pořád dokola. Až na písničku od Ellie Goulding - Love me like you do,mi příšla doprovodná hudba Dannyho Elfmana velmi špatná,v erotických scénách až otravná,konec už se zdál že si alespon vylepší pověst Fifty Shades of Greys a myslímže to se mu povedlo . . 40% si myslím že je spravedlivým ohodnocením.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Po několika doporučení jsem byl donucen na film se podívat a nekladl jsem si vysoké cíle,ale musím uznat že ani chviličku jsem se nenudil, už od začátku kdy začala ta nejzběsilejší jízda co jsem kdy viděl. Velmi nadupaná akční jízda která nemá obdoby!!právě byli smeteny všechny původní verze Mad Maxe protože tohle je geniální. Tom Hardy určitě jako šílený Max obstál,ale vlastně nebyl tak šílený jako šikanován ženami a bojem o přežití, v půlce filmu na chvíli přišla nostalgická část ale Chalrize Theron a Tom Hardy film úspěšně dořídí až dokonce a vytvářejí Akční nápln roku!!

Věc (1982)

Přesto že nemusím moc surrvival horory,tento od Johna Carpentera mi otevřel oči. Film je založen na skvělém konceptu,napínavá atmosféra a fungující motiv skupiny lidí,kde každý podezírá z nákazy každého takže si ani jako divák nejste jist kdo je nakažen a kdo ne, Výborné místo na natáčení, odlehlá stanice na Antarktidě kde byli monstra s efekty dnes již směšnými, ale na tu dobu to bylo výborné zpracování a též výborné kulisy. Konec ohromující .

Mládeži nepřístupno (2013)

S tímto hereckým obsazením jsem čekal trošku více než to co z toho nakonec vzniklo, povídky jsou ve většině případů nesmyslné a přepísknuté, jediné co tento film drží nad úplným fiaskem jsou herecká esa která výjimečně dokázala pobavit. Připadal jsem si jako na horské dráze, ve scénách s Naomi a Lieva jsem se třeba velmi bavil, či v konečném příběhu s basketbalem,ale nepochopím co měl v hlavě Hugh Jackman když si četl svou roli u stolu s Kate Winslet, nejhorší scéna filmu.

V zajetí démonů (2013)

Výborná práce Jamese Wana, začal jsem se bát už po úvodních 5 vteřinách filmu. Velká porce strašení rodiny kterým se snaží pomoci tzv. "krotitelé duchů" když do domu přijde Patrick Wilson a Vera Farmiga,pořád umí film spolehlivě vyděsit, myslím že ve Wan ve svém podání předčil veškeré filmy o Vymítání ďábla, dokonce i The Exorcist, též výborná hudba, pro mě jeden z nejlepších hororů.