• Krátkometrážní

Méďa (2012)

Nejsem vůbec tímto filmem zklamán, jako někteří, film splnil do puntíku má očekávání, přiznejme si, všichni tomu malému plyšovému bastardovi závidíme počet děvek, počet večerů kdy se zkouřil nebo zpil do němoty, navíc by všichni rádi měli dokonce života za kamaráda Marka Wahlberga, teda já alespoň ano. Humor je chvílemi velmi přestřelený ale mě se film líbil, trošku mi z filmu zkazil dojem ta bitka s méďou, to bylo docela trapné, ale přimhouřím oko a zůstanu u čtyř hvězd.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Naprosto brutální,zábavná,efektivní komedie!! Ve filmu vidíme Jeníčka jako těžkého frajera a.k.a Jeremyho Rennera a nádhernou Mařenku a.k.a Gemmu Arterton, je tak hezká že si jí i troll bez citů zamiluje, já sem si taky toto duo zamiloval, stějně jako rychlopalnou kuši a pohyblivý kulomet.

J. Edgar (2011)

Je tu vidět že Clint Eastwood zde odvedl kus velké práce,ale myslím že o Johnu Edgaru Hooverovi mohl svůj potenciál využít více,film je utahaný, hlavním problémem filmu je pochopit ho, film dokáže v některých částích velmi nudit. Líbí se mí příběh který se snaží být do puntíku přesný s minulou FBI. Rád jsem se po dlouhé době podíval na něco životopisného, trošku mi to zvedlo náladu ale film znovu vidět nemusím.

Kruh (2002)

Ano je to spíš Mysteriozní než Horor, zde se jedná o remake japonského hororu Ring, já sám nemám s tímto problém, film se nesl celou dobu v takové skvělé detektivské atmosféře, Naomi Watts zde hrála jednu z nejlepších jejích rolí. Ona byla mozek pátrání, Martin Henderson zase silák, problém u tohoto hororu byl ten,že jsem se téměř vůbec nebál, ale za to jsem se nechal unášet perfektní atmosférou s doprovodnou skvělou hudbou Hanse Zimmera.

Don's Plum Bar (2001)

Film absolutně ničím nepřekvapí, celý příběh trpí absolutním nevyužitým potenciálem který tak směšně promrhal, 1 hvězdička za pár zajímavých chvil, kdy mě trošku bavil dialog a druhá za Leonarda a Tobeyho.

Gangy New Yorku (2002)

Máme možnost vidět New York, o kterém se dnes již nemluví, na film se doubře kouká i přes to že je trochu utahaný, Scorsese natočil už lepší filmy ovšem Gangy New Yorku poprávu dostali hned několik nominací na Oskara, DiCaprio byl zde velmi dobrý jako vždy, zdá se mi že Daniel Day-Lewis padl do své role po hlavě a zahrál ji přesvědčivě, scény s ním mě bavily, na film se podívám znovu, ale dám si od něho tak 6 měsíců pauzu.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Velmi rozporuplná komedie, na jednu stranu máme možnost vidět zcela jedinečný druh humoru ať už v podání Setha MacFarlana, či Neila Patricka Harrise, se kterými se rád podívám na jakoukoliv komedii, ano bylo tu pár dobrých vtipů, ale na druhou stranu to má pár trapných a fekálních vtipů, kterým sem se moc nesmál, Ješte Liam Neeson hrál svého záporáka perfektně, každou scénou je vidět že si to vychutnával více a více, Charlize Theron byla dobrá ale nebyl to její absolutní boom, Ještě bych chtěl vyzdvihnout výkon Giovanniho Ribisiho, též se mi scény s ním líbily, na čtyři hvězdy to němá takže dávám lepší trojku.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Dovoluji si říct že se jedná o nejlepší Válečný film, předčilo to podle mě i Zachraňte Vojína Ryana, u kterého jsem skoro brečel. Black Hawk Down je unikátní tím že je to realistické, a ukazuje to jediný pohled na válečný konflikt v Somálském Mogadishu, kulky létají všude kolem, na stěnách vystříkne krev, prostě film u kterého člověk soucítí s vojáky kteří jsou daleko od domova, všichni byli skvělý, hlavně Hartnett, Sizemore, McGregor,Fichtner a skvělý Hoot (Eric Bana) toho jsem si vážně oblíbil. Patriotství zde jde stranou a na řadu přichází boj o přežití v Somálsku, nejdříve nikdo nečekal že by jejich život měl být ohrožen kupou somálců, přece jen šlo o kontrolu dodávky potravin, Film je zdrojem jednoho z největších válečných konfliktů vůbec! U mě 2 nejlepší film!!

V oku tornáda (2014)

Když jsem shlédnul prvních 10 minut filmu velmi jsem se bál a očekával propadák, když tam nějaký teenager chodí s kamerou a točí projekt s časovou buňkou. Ovšem nakonec nelituji svého času u tohoto filmu, samozřejmě . . film nemá oslnivou hudbu ani postavy nehrají absolutní špičku, Ale Steven Quale se pustil do riskantního projektu s tornádem, lepší film sem sice s tornádem neviděl a udělalo to na mě dojem.

Predestination (2014)

Sedím u toho a uvědomuji si jak šílený ten film je, film se nese v dobré atmosféře, ještě aby ne, když odlíčená Sarah Snook vypráví svůj příběh u baru, je to velká odlišnost od filmů na které jsem poslední dobou navyklí. Ethan Hawke byl dokonalý, stejně tak jako časové smyčky které člověka nutí koukat dál a dál.