• Pohádka

Ostrov hrdlořezů (1995) odpad!

Nápad není nic oreginálního, ale tak proč ne, dobrých pirátských filmů je jako šafránu. Ale provedení celého filmu je naprosto otřesné. Od scénáře po efekty je to buď velmi nepovedená parodie (vtipný to prostě není) nebo to někdo hodně zmrvil.

Temný rytíř (2008)

Dle mého je to zatím Nolanovo vrcholné dílo. Film nemá žádnou slabou chvilku, děj nenechá diváka ani na chvilku vydechnout a nepřestává překvapovat. Herecké obsazení je opět skvělé (škoda jen, že Katie Holmes nahradila Maggie Gyllenhall) a korunuje ho Heath Ledger, který na sklonku svého života předvedl perfektní výkon.

Equilibrium (2002)

Film mi připadá jako kombinace 1984 a Matrixu. Přiznávám, že poměně povedená kombinace, ale přesto nic převratného. Příběh je snadno pochopitelný a bohužel až příliš předvídatelný. Jako kladnou stránku bych uvedl dobré herecké obsazení, Christian Bale opět nezklamal.

Bohové Egypta (2016)

Iron man po egyptsku? Je hezké, že se zde aspoň trošku pokoušeli držet egyptské mytologie a tedy i základ zápletky je původní. I obsazení se mi docela líbí. Ale tím bohužel končíme. Příběh je stavěný pouze na rubání mezi jednotlivými postavami a je neskutečně předvídatelný a bohužel často i děravý.

Forrest Gump (1994)

Knižní předlohu neznám, ale scénář je naprosto úžasný, tolik legendárních hlášek v jednom filmu a zároveň má film úžasnou hloubku. Když k tomu přičtu skvělé herecké výkony a parádní soundtrack, tak je z toho můj nejoblíbnější film.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Co si o tom má člověk myslet? Kostýmy jak kombinace Matrixu a středověku, palebnej arzenál překoná málem i Mariachiho z Desperada, polovina čarodějnic vypadá jak skřeti z Pána prstenů a Jeníček je diabetik. Občas mi to přišlo už tak absurdní, že jsem se i docela zasmál, ale jinak nápaditost scénáře taky není nějaká závratná, to už mě teda Hellboy i Van Helsing dokázali nadchnout víc. No zase další akční film, který se tváří, že vychází z pohádky. Už jen čekám, kdy takhle natočí i Hrnečku vař!

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

První řada byla dokonalá, druhá a třetí taky moc fajn, pak jim ale došly nápady a kromě páté, kde se jim podařilo ještě dát dohromady docela zajímavý lidi, už se na to moc koukat nedalo, ikdyž to pořád moderoval marek Eben.

Micimutr (2011)

Za krásnou Mariku a dobré herecké obsazení tu jednu hvězdičku dám, jinak ale myslím, že scénář už snad ani horší být nemohl.

O poklad Anežky České (1993) (pořad)

Povedený a hlavně inteligentní pořad, od kterého by se mohly učit dnešní televizní soutěže. Marek Eben byl vždycky úžasný moderátor, vtipný a inteligentní.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Příliš překombinované. Tím, že dáme dohromady zloduchy z předcházejících dílů a přidáme k nim ještě arcizloducha, kvalitní scénář prostě nevytvoříme. Od režiséra, který natočil první a druhý díl, byl čekal něco podstatně lepšího. Vůbec mám pocit, že už by se další X-meni vůbec točit neměli. První dva díly už totiž nepřekonají, jednak kvuli vyýborným scénářům, které se jim tehdy povedly a taky kvuli úžasnému hereckému obsazení. Nic proti mladíčkům ale Hugh Jackman, Patrick Stewart nebo Ian McKellen jsou prostě legendy a ty už ve svých rolích nepřekonají. Přiznávám, že už si X-meni na své dno sáhly, když tvůrci poslali Logana do Japonska, ale stejně tomuto dílu nemůžu dát víc než dvě hvězdičky.