Kolonie (2015)

(58/2016) / Fakt zaujímavá a aj docela exotická téma, spolu s výberom a hereckými kvalitami Bruhla a Watsonovej vytiahli tento kus s prehľadom do nadpriemeru. Inak príbehom taká escape klasika. (7/10)

Pandemie (2016)

(57/2016) / Klasická zombie style jednohubka s tuctovým príbehom. Solídna akcia a super kamera (videné pred Hardcore Henry!:) takže slušný priemer. Plus hré tam Alfie Allen (Theon Greyjoy) čo je pre fanúšika GoT celkom spestrenie. (5/10)

Psycho (1960)

(55/2016) / Maximálny filmársky potenciál nielen tej doby, Psycho obstojí v porovnaní s hociakou filmovou érou. Konečne som dobehol resty a videl konečne tento skvost a to rovno dva krát za sebou. Režisérska učebnica. (10/10)

Bohové Egypta (2016)

(54/2016) / Vypnúť mozgovne a ide sa na to. Ešteže niekeho napadlo nenatočiť ten film vážny. S komickými vsuvkami a vcelku podarenými hercami to nakoniec nie je úplná tragédia. (6/10)

Děda je lotr (2016)

(53/2016) / Hlúposť na n-tú, vulgárny prvoplánový humor, De Niro ako starý ufrflaný perverzák. Super kombo! :) 8/10

Zootropolis: Město zvířat (2016)

(52/2016) / Po dlhej dobe čistá Pixar tutovka, so scénkami ktoré si človek zapamätá na hodne hodne dlho (lenochodi, godfather, vlci:). Čistá zábava vyhrala a príbeh síce nie moc ambiciózny v pohode postačuje. (8/10)

Zelená míle (1999)

(51/2016) / Ťažkotonážny Hollywood v podaní geniálneho režiséra. Hodnotím v porovnaní s Shawshankom, ten filmovo čaroval magickou silou činov skutočného sveta. V The Green Mile vsadil Darabont na nadprirodzené sily čo mu vlastne dosť ulahčilo prácu s emóciami. Práve preto dávam tomuto skvelému filmu o triedu nižšie hodnotenie. (8/10)

Pro pár dolarů navíc (1965)

(50/2016) / Výborný nápad s Eastwoodovou dvojkou Van Cleefom, ktorý dokázal nemožné a ku Clintovi vytvoril rovnocennú hereckú rolu. Atmosféra samozrejme identická s prvým dielom trilógie so všetkými "trademark" scénami čo k tomu patria. Uvidíme čo zavŕšenie trilógie, dvojka ale pre mňa zostáva trošku v tieni jednotky. (8/10)

Ulice Cloverfield 10 (2016)

(49/2016) / V tejto dobe už značne neoriginálny námet ešte naviac podkopáva aj docela nezáživné spracovanie s možno dvomi tromi zaujímavými scénami. A ani ten Goodman už nemá tú charizmu čo by film zachránila. Garantujem lepší zážitok pri hociktorom z nasledujúcich filmov: Room, Take Shelter, Hidden. (4/10)