• Rodinný

Co ta holka chce (2003) odpad!

Hodně tragický romantický kus, plný tradičních amerických frází, gest a grimas. Pro mě osobně bolestná podívaná. :)

Upír z Feratu (1981)

Takže atmosféra by tady byla... Musím říct, že pár okamžiků v tomhle filmu bylo opravdu děsivých. Dneska už je to z poloviny úsměvné dílo, ale ve své době to byla opravdová bomba, při které nebyl problém se bát.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Kterak zmanipulovat mladé herce, jenž si taktéž prožili ty své hrůzy za socialismu. :)

Pověst o stříbrné jedli (1973)

Takhle nějak si představuju poetický film. Nad dějem či akcí převažuje atmosféra. Výborní herci, kteří představují obyčejné, bezejmenné a dobrosrdečné postavy. Celý dojem z tohoto díla násobí osvědčený prvek a to hudba Zdeňka Lišky.

Pozor, vizita! (1981)

Nejlepší Kachyňův film, aspoň podle mě. Ta lidskost a obyčejný život z něho přímo prýští. Zrovna tak působivá atmosféra nemocnice šedesátých let, která je chvíli vážná, podruhé veselá, jindy bolestně tesklivá... S R.Hrušínským záhrali výborně snad všichni.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Já mám dojem, že to ti odpadáři trošku přeháněj. Vyváděj jak pominutý pod vlivem hysterie, přitom tohle je podle mě max. lehce podprůměrný seriál a to jen díky socialismu, ve kterém se to odehrává. Holt taková byla doba a z dějin ji nevymažeme. Švorcová jako člověk byla určitě hodně zasažená komunistou, ale coby herečka prostě špatná nebyla. To si nemůžu pomoct, ať si říká kdo chce co chce. ,)

Hrátky s čertem (1956)

Tohle je opravdu pohádka s moc zajímavou atmosférou. A bez těch papírových kulis by to nebylo vůbec ono.