• Pohádka

Tropická bouře (2008)

U mě aspiruje tento film na absolutní kult :-)

Mamma Mia! (2008)

Letní hit. Pokud bych hodnotil film "umělecky" , dal bych mu tak hvězdičku nebo dvě. Coby odpočinkový letní zvedač nálady funguje na 90% :-)

Comeback (2008) (seriál)

Nova nemá moc talent na seriály, ale nová sezóna se jim povedla - Kriminálka Anděl i Comeback jsou docela slušné záležitosti...

Tobruk (2008)

Neobyčejně natočený obyčejný příběh. Dva přátelé v hrůzách války. Úžasná kamera (Vladimír Smutný), ostrý zvuk (Rejholec - Čech), zajímavé efekty a hlavně uvěřitelný jímavý příběh. “Není to válečný film, je to film o lidech. O lidech ve válce. “ - Václav Marhoul

Děti noci (2008)

Podivná mozaika gagů, hlášek, tichých pasáží a výkřiků "Dej mi už konečně pokoj". Herecké výkony ústřední dvojice Issová - Mádl jsou přesvědčivé. Po odchodu z kina jsem se zaptal kamarádky, s kterou jsem v kině byl: "O čem ten film vlastně byl?" Prý o tom, jak dneska žijou mladí lidé. Tak už asi nejsem mladý :-)

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Konečně český seriál, který z policajtů nedělá tajtrlíky hodné posměchu, ani nesmrtelné hrdiny. Martin Stropnický dokazuje, že když se nepitvoří (viz katastrofální krávovina On je žena!), je nadstandardní herec, David Švehlík, Marek Taclík a ostatní kolegové odvádějí slušné výkony, vizuálně je seriál taky zajímavý. Uvidíme, jestli se podaří udržet slušně posazenou dějovou laťku i do dalších dílů a řad…

U mě dobrý (2008)

Tenhle film jsem po prvním shlédnutí trochu zatratil. Teď jsem ho byl "nucen" shlédnout v rámci práce 7x a musím říct, že se mi zalíbil. Zejména Bolek Polívka v roli Mrklase exceluje :-)

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Get Smart Konečně agentská komedie, kde agent není naprostý kretén, spíš jen nezkušený teoretik a popleta. Dwayne The Rock Johnson splňuje svůj natvrdlý drsňácký standard, Anne Hathaway je krásná a pichlavá, Alan Arkin se za svou tajnou službu pere a viceprezident posílá prezidentovi MMS s bitkou dvou šéfů tajných služeb. “Pěkná rybička“ Ve scénách z Ruska se navíc objevuji standardní žigulíky a nezvyklé trabanty. V jednom záběru se objevuje i československá Babeta :-)

Skála (1996)

Jedna z nejlepších automobilových honiček, při nichž Michael Bay nezničil jen obligátní desítky aut, ale navíc jednu historickou tramvaj Jinak úžasně sarkastický Sean Connery, lehce patetický Nicolas Cage a drsný Ed Harris. Jeden z mé TOP 10 akčních filmů.