• Krátkometrážní

The Grand Tour - The Beach (Buggy) Boys - Part 2 (2016) (epizoda)

Završení speciálu se oproti první část nese v o něco větším stylu. Konečně opouštíme poušť a prozkoumáváme i jiné zákoutí Namibie. Humor se nese stále na stejné vlně, a i když nápady typu luxusní kempování nebo lanovka byly fajn, budu se opakovat. Dřív to bylo ještě lepší, odvážnější, ale sledovat trio zase spolu na výletě je i tak opravdu moc fajn.

Matrix Resurrections (2021)

Tím že jsem se narodil v roce 1999 tak mě Matrix jako filmového fanouška neutvářel, nikdy mě zcela nenadchl a nemá pro mě vlastně žádný větší význam. Nový film tak měl výhodu, že jsem neměl naprosto žádné očekávání. I tak jsem ale byl zklamán. Srovnání se nejde vyhnout a v rámci akčních scén Resurrections prohrává na celé čáře. Opravdu mě udivuje, jak po 22 letech může být akce o tolik horší. Naopak mě potěšila první meta půlhodina, kdy například scéna v kanceláři byla opravdu vtipná. Dále mě potěšilo i jedno nečekané cameo. Naopak zklamaní, i když ne zcela svou vinou, přinesl Neil Patrick Harris. Nedokázal jsem se odprosit od jeho role v HIMYM. Některé návraty po letech by se zkrátka neměli uskutečňovat. Vlastně téměř nikdy. Čest výjimkám typu seriálu Cobra Kai a upřímně doufám že i Top Gun. Tak uvidíme, co nám další návraty do minulosti přinesou.

Vražedné dýky (2008) odpad!

Často si říkám, jak můžou některé filmy vzniknout. Proč? Komu jsou určeny? A dýky jsou rozhodně takovým zástupcem. Hned první wtf je to, že se jedná o čistě čínský film.  Financovaný, režírovaný a asi i natočený v Číně. Tak proč tam sakra hraje céčkový australský herec a debutanti, kteří nikde jinde nehrály? Ale pokračuji dále. Naprosto neschopný režisér, naprosto otřepaný děj a zvraty jak z nějaké československé kriminálky počátku osmdesátých let. A nejen ty zvraty, vše je tady špatně. Hnusný kočkopes toho nejhoršího z Asie a Oceánie, tvůrci by se měli stydět.

Monkey King: Hero Is Back (2015)

Monkey King, tak i čínská legendární mýtická postava se dočkala svého animáku. Na první pohled je jasné, že se divák žádného krásného vizuálu hollywoodského střihu nedočká. Překvapivě, i když mi to zprvu vadilo, postupem času jsem si zvykl a ke konci si to dokonce i užíval. Prostý děj o malém chlapci, velkém hrdinství, to vše zabalené do dobrodružného balíčku. Pro malé děti určitě fajn a pro dospělé, pokud se dokážou správně naladit tak vlastně taky.

Mrazivá tajemství (2016) (pořad)

Nestává se často, aby se u nás v česku, natož na streamu objevil svěží, inovativní ale hlavně vcelku zábavný animovaný seriál. Kvalita jednotlivých dílu je sice až velice často proměnlivá, obzvlášť nepohádkové díly jsou zárukou horšího zážitku, ale díly jako Kráska a zvíře to kompenzují. Celkově jsem rád, že něco takového vzniklo a na zkoušku bych to doporučil úplně všem.

The Grand Tour - The Beach (Buggy) Boys - Part 1 (2016) (epizoda)

První speciál první série a jeho první část. Spoustu poprvé, a tak právem bylo mé očekávání na maximu. A dopadlo to vlastně dobře. Putování, spíše bloudění po poušti nebylo nikdy tak zábavnější zvlášť když vezmu v potaz, že jediné, co měli k tvorbě humoru byly kromě písku k dispozici jen jejich buginy. I tak, hlavně díky nabízejícímu se srovnání s Botswanským speciálem, je potřeba si říct, že to už není úplně dobré jako dřív. Nikdo nemládne, a našemu triu to nemám za zlé. Jen je potřeba s tím počítat dopředu a užívat si to takové, jaké to je.

Chrocht! (2017) (seriál)

Kdo tohle mohl schválit, tomu dodnes nerozumím. Hnusná animace by se ještě dala považovat za záměr, ale ty příběhy… hnusné, nevkusné, ale hlavně bez humoru. Už nikdy více prosím!

Pizza Boy (2015) (seriál)

Jako pozitivum se dá určitě říct, že tvůrce Adam Hobzik má talent, a časem, až se trošku víc zaučí, bude moct dělat opravdu kvalitní věci. Tady je bohužel jeho kreativita díl od dílu značně nekonzistentní, což je podpořeno na první pohled malým rozpočtem. Ale budoucnost tvůrce vidím vážně růžově. Nebo alespoň víc barevně, než jak je natočen Pizza boy.Potenciál na svěží komediální tvorbu režisér skutečně má. Tak uvidíme, jak nás ještě překvapí.

The Snake Woman (1961)

Rozhodně jsem měl možnost spatřit lepší horory a filmy celkově z této doby, ale do důsledku to není úplně špatný snímek. Je na něm vidět malý rozpočet, ale role mladého detektiva je přesně tak stereotypní, že ani neurazí, ani nenadchne. Děj i jeho vyústění pro vás také nebudou překvapením a tedy, pokud nemáte ofidiofobii (strach z hadů), tak ani bát se nebudete. Film, co vám nic moc nedá, ale alespoň rychle uteče.

Tajný agent (2004)

Petchtai Wongkamlao, herec, o kterém jste v životě nikdy neslyšeli a vyslovit jeho jméno dělá problém. Přesto byste minimálně tento jeho film neměli minout. Teda za podmínky že ho nebudete brát vážně. Násilí se tu totiž střídá s humorem, jenž občas sklouzne do parodie/pocty filmovým klasikám. Například scéna ala Tenkrát v Číně potěšila. I pokud ale nemáte hlubší znalost asijské kinematografie, nebojte se, film si dokážete užít. Jako bonus je tu pro fanoušky akce malé, ale vtipné akční cameo Tonyho Jaa. Co víc si od thajského filmu přát.