Četa (1986)

Kdo tam nebyl, těžko pochopí... Přesto jsem to Oliveru Stonovi uvěřil...válka by asi poznamenala každýho z nás...Dá se v ní vůbec chovat humánně? Willem Dafoe je prostě skvělej____"First time?":)

Je třeba zabít Sekala (1998)

Je třeba zabít Sekala není dokonalý film a má řadu chyb, ale přesto v polistopadové produkci českých filmů vyniká. Je to nejenom zajímavým scénářem (velice zdařilé vyobrazení české povahy) a povedenou kamerou, ale především hereckými výkony. "Neokoukaní" Poláci dodávají filmu zcela jiný náboj. Českýho lva bych ale přece jenom dal Boguslawu Lindovi

Wartburg movie show (1999) (pořad)

Pro ty, kdo jsou naladěni na "sklepácký humor" rozhodně dobrá volba

Smradi (2002)

kvůli Petře Špalkové 3*

Tajnosti (2007)

Není to zas tak špatný, ale mě už tenhle typ filmů prostě nebaví a v kině jsem se nudil...

Černá kniha (2006)

Nemůžu si pomoct, ale mně to připadalo přitažený za vlasy... Závěrečný honičky a zabíjení zaporných hrdinů (očividně si to Verhoeven "přivez" z Ameriky) v tomhle případě kazí pro mě dobře vylíčenou atmosféru, lidské osudy a chování z konce války. Ti z vás, kdo čekají kousek z Verhoevenovy erotiky, tenhle film rozhodně nezklame. P.S. jestli tenhle snímek má údajně být o mentalitě holanďanů, tak na českou povahu sedne zrovna tak:)

Dokonalý trik (2006)

Opět scénáristicky zajímavé dílko bratří Nolanů o tom, že mít a znát některý věci za každou cenu se prostě nevyplácí...Výborně hrající trojka - Jackman, Bale a Caine. Jenom škoda, že tenhle film prozradil veškeré své triky. Kdyby byl závěr otevřenější a přinutil zvídavého diváka vrátit se zpětně k některým pasážím filmu, stálo by za to ho vidět více než jednou. Na druhou stranu poselství, které chtěli Nolenovi do filmu vložit, by bez uzavřeného závěru zřejmě nevyznělo.

Shortbus (2006)

Po prvních deseti minutách jsem myslel, že tenhle film nemůže zaujmout ničím jiným než sexuální obscéností. Postupně se ale za téměř pornografickými scénami začal oběvovat citový a myšlenkový svět lidí, kteří mnozí z nás nereflektují, přehlížejí nebo dokonce dělají, že neexistují.

Vesnice (2004)

První půlka filmu celkem naplňovala to, co jsem od toho očekával - Shyamalanovské napětí a mysterióznost. Pak se to ovšem přehouplo někam, kam to z mého pohledu směřovat nemělo. Tajemství "vesnice" mělo tentokrát zůstat neodhaleno...

Triumf vůle (1935)

Ty 4* nejsou za obsah, při jeho hodnocení bych se pohyboval v záporných hodnotách, ale za uměleckou kvalitu. Nemůžu jinak - Riefenstahlová tímhle dokumentem prostě posunula světovou kinematografii zase o krok dál.